Triger seti değişimi işçilik fiyatları

Artık bu 1.5Tsi larda yakıt(benzin) filtresi değişim olayı yok diye biliyorum. Uzun süre dayanan farklı bir filtre mi oluyor?
Benim bildiğim benzin filtresi var fakat sağ arka koltuk altında. Yakıt deposunun içinde şamandıra ile birlikte. Fakat yeri bariz bir şekilde rahat değil ve değişimini de yetkili servis yapmıyor diye biliyorum.
Ama sağlıklı olanı her 100.000 km’de bir benzin filtresi de değişmeli. Ama ben daha bu meşakkatli işçiliği yapabilecek babayiğit bir usta bulamadığım için şimdilik beklemedeyim.

Benim bildiğim benzin filtresi var fakat sağ arka koltuk altında. Yakıt deposunun içinde şamandıra ile birlikte. Fakat yeri bariz bir şekilde rahat değil ve değişimini de yetkili servis yapmıyor diye biliyorum.
Ama sağlıklı olanı her 100.000 km’de bir benzin filtresi de değişmeli. Ama ben daha bu meşakkatli işçiliği yapabilecek babayiğit bir usta bulamadığım için şimdilik beklemedeyim.
Mann sitesinde de bakınca filtre önermiyor. Uzun ömürlü filtre yazıyordu. Araç altında olan 2 yıl da bir değiştirilebilir olanlar daha iyi gibi.

Mann sitesinde de bakınca filtre önermiyor. Uzun ömürlü filtre yazıyordu. Araç altında olan 2 yıl da bir değiştirilebilir olanlar daha iyi gibi.
Evet Uzun ömürlü bir filtre kullanılmıştır ama tabi ne kadar uzun ömür? Misal Ben aracımı 350.000 km kullanmayı düşünüyor olsam bu benzin filtresi nin 150-200 bin km civarlarında değişmesi gerekli bence.

Doğuş oto 7 yaş üstü golf 7 TDI (CXX) araç için Triger seti, pompa ve işçilik için 11500TL fiyat verdi.
Dışarda, Conti triger set yaklaşık 6500TL, İşçilik 2500, Antifiriz ve saf su herhalde 1000TL alırlar. Toplamda dışarda bu işi yaklaşık 10.000TL tutar. Oda nasıl yapacağı malum. Musluk suyunu motara basar, pompaya da sıvı conta sürer, senteyi de kalemle işaretleyip takıp gönderirler. Sorun çıkarsa motorda parada girer. Zaten kapıdan çıkınca geçmiş olsun. Bence en doğru seçim garantili serviste yaptırmak. 1500 için ne ustaların ağzının kokusu çekilir nede riske girilir.

Son düzenleme:
, senteyi de kalemle işaretleyip takıp gönderirler.
Birçok kullanıcının sente ayarı düzgün yapılmamasından titreme ve vuruntu şikayet oldu, buna ben de dahil. Bazılarında sente aparatı da olsa bir şeyi hatalı yapıyorlar...

Evet yetkili servis garantili iş yapıyor. Hem parça hem işçilik 2 yıl garantili oluyor fakat kısa bir şey anlatmak isterim. Geçen ay aracımın devirdaim pompasını özel bir serviste değiştirttim. Yetkili servisten değişimle ilgili bilgi aldığımda devirdaim pompası, kayışı ve sıvı conta şeklinde bilgi aldım yedek parça biriminden. Servis danışmanlarına da sordum. Devirdaim değişimlerinde kaçak ihtimaline karşı sıvı conta kullanılıyor bilgisini aldım ve dedim ki bu işi burda asla yaptırmam.
Fabrika nasıl bu devirdaimi sıvı conta kullanmadan montajlamışsa yetkili servis de kesinlikle aynı şekilde sıvı conta kullanmadan montajını yapabilmeli.
Kendi memleketimde sanayideki ustama aktardım bu bilgiyi. Abi sen devirdaimini kayışını al gel ben takarım dedi. Aldım parçayı götürdüm ustama. Sıvı conta kullanmadan parçayı taktı. 25bin km’dir kaçak falan da yok. E şimdi yetkili servis benim gözümde sınıfta kaldı. İşin özü her ne kadar yetkili servis desek de kendi bünyesinde yetkisiz insanlar çalıştırıyor. Tabiki her yetkili servis ve her usta ya da kalfası aynı değil. Motorun sesinden ne sıkıntısı olduğunu 20 saniyede anlayan tanıdığım yetkili servis ustaları da oldu. Keşke hep böyle ustalar denk gelse ama maalesef çoğu endüstri meslekten yeni mezun gençler. Elbette işi öğrenecekler de usta olacaklar ama bizim arabaların içine edip öğreniyorlar işte…

Doğuş oto 7 yaş üstü golf 7 TDI (CXX) araç için Triger seti, pompa ve işçilik için 11500TL fiyat verdi.
Dışarda, Conti triger set yaklaşık 6500TL, İşçilik 2500, Antifiriz ve saf su herhalde 1000TL alırlar. Toplamda dışarda bu işi yaklaşık 10.000TL tutar. Oda nasıl yapacağı malum. Musluk suyunu motara basar, pompaya da sıvı conta sürer, senteyi de kalemle işaretleyip takıp gönderirler. Sorun çıkarsa motorda parada girer. Zaten kapıdan çıkınca geçmiş olsun. B=ence en doğru seçim garantili serviste yaptırmak. 1500 için ne ustaların ağzının kokusu çekilir nede riske girilir.

7 yaş üstü olsa bile

Yetkili servisin

Triger + devirdaim + işcilik= 11.500 lira bedele tav olmasına imkan ihtimal yok.

7 yaş üstü aracta 17.000 lira alt baremden açarlar.

Bunları 11.500 e yaptıran lütfen faturasını eklesin.

7 yaş üstü trigeri değişecek bir araç için servisin vereceği fiyat; --, indirimle; --.
Aracı bir aşağıya alalım,
lastiği
devirdaimi
aküsü
balatası
diski
İŞÇİLİĞi vs..

hem para ihtiyacı var, hem de yeni başlayanlara kobay lazım.
Amaç işi öğrensinler.
Garantide mi? Evet..
Sorun mu oldu? Normal..
Garanti? Normal dedik yaa..

7 yaş üstü olsa bile

Yetkili servisin

Triger + devirdaim + işcilik= 11.500 lira bedele tav olmasına imkan ihtimal yok.

7 yaş üstü aracta 17.000 lira alt baremden açarlar.

Bunları 11.500 e yaptıran lütfen faturasını eklesin.
Dostum daha bu gün öğlen fiyat aldım, yalan söyleyecek halimiz yok. Arayıp sende sorabilirsin. Herşey dahil dediler. 17000 - 18000 arası fiyat verdiler, %30 indirim var dediler. Olmadı yarın tekrar arar sorarım.

Son düzenleme:
Merhaba Ankara olan arkadaşlar için 1.5 1.0 TSI aparatı ERWİN OTOMOTİV mevcut yardımcı olurum

Geri
Üst Alt