Triger seti değişimi işçilik fiyatları

Merhaba arkadaşlar
Yakın zamanda triger seti değiştirdiyseniz ödediğiniz işçilik ücretini ve memnunsanız gittiğiniz yeri yazabilirmisiniz.

Bugün bir yere gittim işçilik 5000 tl dedi.

En son 2021 de parçaya 1000 tl işçilik için 500 tl ödedim. Şimdi parça 4500 tl olmuş. İşçilik 5000 tl.

Yani parça 4.5 kat artmış. İşçilik 10 kat artmış. Bir tuhaflık var.
Bu gün İzmit ark otoda 90 bin bakimi+triger+devirdaim komple 16.000 tl %30 yaş indirimli ve 2.600 lira yağ ücreti fiyattan düştü çünkü yaği kendim götürdüm..

Ekli dosyalar

• IMG_7052.jpeg
    IMG_7052.jpeg
    113.3 KB · Görüntüleme: 65

Bu gün İzmit ark otoda 90 bin bakimi+triger+devirdaim komple 16.000 tl %30 yaş indirimli ve 2.600 lira yağ ücreti fiyattan düştü çünkü yaği kendim götürdüm..
Yani 90 binde triger degistirdiniz.

Çıkan trigeri letgo da az kullanılmış sıfır ayarında çıkma niyetine satabilirler. Müsteriside çıkar hani

Yani 90 binde triger degistirdiniz.

Çıkan trigeri letgo da az kullanılmış sıfır ayarında çıkma niyetine satabilirler. Müsteriside çıkar hani
Evet serviste 120 bin km’de yani bir sonraki bakimda degisiyor dedi ama arac 2016 model yani 7 yıldir kullanilan bir kayiş icime sinmedi,bu konu hakkinda çok yorum var açikcasi ben de arada kaldim değişmesini istedim kafam rahat olsun

Evet serviste 120 bin km’de yani bir sonraki bakimda degisiyor dedi ama arac 2016 model yani 7 yıldir kullanilan bir kayiş icime sinmedi,bu konu hakkinda çok yorum var açikcasi ben de arada kaldim değişmesini istedim kafam rahat olsun
bendeki araçta 2015 115k binde geçen bende trigeri kapatan kapağı söyle hafiften araladım ve kamera ile çektim kayıs iyi durumdaydı üsten bakınca..ben 120k dan önce değişmem tsi larda eskiden 180k a değişiyordu vw..

bendeki araçta 2015 115k binde geçen bende trigeri kapatan kapağı söyle hafiften araladım ve kamera ile çektim kayıs iyi durumdaydı üsten bakınca..ben 120k dan önce değişmem tsi larda eskiden 180k a değişiyordu vw..
Evet serviste de söylediler hatta eskiden 4 yıl şartini biz söylüyorduk dediler 2011 den sonraki araclar icin 120 bin km karari almislar.fakat benim şahit olduğum daha dusuk km lerdeni kopmalar neticesinde kendimi garanti altina almak istedim şu an bir arkadaşın cady araci bu nedenle motor indirdiler 90 bin tl civari masrafi var ne olur ne olmaz degistirelim dedim araca 100 binlira donanim ekledim iş bu noktaya gelince tararruf olmaz diye düşündüm

65binde değiştirdim bende 2016 model. V kayışında kılcal çatlamalar da vardı.

65binde değiştirdim bende 2016 model. V kayışında kılcal çatlamalar da vardı.
Aslinda yanin zamanda benim (kronik) mazot hortumunda patlak olustu daha once bazi dizelci arkdaslarin da basina gelmiş hatta mazot aktı ve zarar verdi diye triger devirdaim komple degistiren olmuş.benim patlak yukari dogruydu motor kapagina carpip asagi dogru suzulmustu ve erken farkettim hemen bakaya sprayi ile temizledik o sekilde 1 ay kullandm sorun yoktu belki kayişlara hic bulaşmadi ama midem bulanmişti su an icim cok rahat

Devirdaim dahilse gayet iyi. Sadece seti 5250 tl internette. Yedek parça dükkanlarında 6.100 tl istediler.
bunlarda devirdaim ters tarafta eksantrik miline bağlı trigerle birlikte değişmiyor

Merhaba arkadaşlar
Yakın zamanda triger seti değiştirdiyseniz ödediğiniz işçilik ücretini ve memnunsanız gittiğiniz yeri yazabilirmisiniz.

Bugün bir yere gittim işçilik 5000 tl dedi.

En son 2021 de parçaya 1000 tl işçilik için 500 tl ödedim. Şimdi parça 4500 tl olmuş. İşçilik 5000 tl.

Yani parça 4.5 kat artmış. İşçilik 10 kat artmış. Bir tuhaflık var.
Ben iki hafta önce değiştirdim 2000₺ işçilik verdim

Merhaba Arkadaşlar,
2019 Skoda Kodiaq 1.5 TSI aracım için triger değişim zamanı yaklaştı. Aracım 106.000 km’de. Triger değişimi için Yetkili servis(Ankara’da) işçilik dahil 8.000-8.500 TL civarı bir fiyat verdi. Fiyat içinde parça olarak Triger kayışı,Gergi Bilyası ve Avare bilyası var. Bunları tek tek yazmamın sebebi yetkili serviste set olarak değil de her biri ayrı ayrı geçiyor ve fiyatlanıyor. Aslında yıllardır periyodik bakımlarımı yapan vw ustası var fakat triger değişimi için 1.5 tsi motorlar için gerekli olan aparatlara sahip değil malesef. Aparat haricinde bir cihazla da hassas bir ayar yapıldığını söyledi kendi ustam. Dolayısıyla beni yetkili serviste bu işlemleri yaptırmamın daha sağlıklı olacağını söyledi. Ankara’da 4-5 farklı özel servisi aradım görüştüm fakat hiçbiri 1.5 tsi için triger değişim aparatlarına sahip olmadığını söyledi. Bu konuda Ankara’da triger değişimi yaptırabileceğim bir özel servis önerisinde bulunabilecek var mı? Gerekirse Yetkili servise vereceğim parayı özel servise veririm ama yetkili servise vermek istemiyorum. İşçiliklerine hiç güvenmiyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa memnun olurum.

Merhaba Arkadaşlar,
2019 Skoda Kodiaq 1.5 TSI aracım için triger değişim zamanı yaklaştı. Aracım 106.000 km’de. Triger değişimi için Yetkili servis(Ankara’da) işçilik dahil 8.000-8.500 TL civarı bir fiyat verdi. Fiyat içinde parça olarak Triger kayışı,Gergi Bilyası ve Avare bilyası var. Bunları tek tek yazmamın sebebi yetkili serviste set olarak değil de her biri ayrı ayrı geçiyor ve fiyatlanıyor. Aslında yıllardır periyodik bakımlarımı yapan vw ustası var fakat triger değişimi için 1.5 tsi motorlar için gerekli olan aparatlara sahip değil malesef. Aparat haricinde bir cihazla da hassas bir ayar yapıldığını söyledi kendi ustam. Dolayısıyla beni yetkili serviste bu işlemleri yaptırmamın daha sağlıklı olacağını söyledi. Ankara’da 4-5 farklı özel servisi aradım görüştüm fakat hiçbiri 1.5 tsi için triger değişim aparatlarına sahip olmadığını söyledi. Bu konuda Ankara’da triger değişimi yaptırabileceğim bir özel servis önerisinde bulunabilecek var mı? Gerekirse Yetkili servise vereceğim parayı özel servise veririm ama yetkili servise vermek istemiyorum. İşçiliklerine hiç güvenmiyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa memnun olurum.
Aydelen özel servisle görüştünüz mü? Sanki aparatı aldılardı diye hatırımda kalmış.

İstanbul' da kendi yağımı götürmeyi teklif ettiğimde hiç bir servis kabul etmiyor nedense. iyi olmuş valla

İstanbul' da kendi yağımı götürmeyi teklif ettiğimde hiç bir servis kabul etmiyor nedense. iyi olmuş valla
Evet burdakiler de etmiyordu ama itiraz edip bir kac kere tartişınca ettiler zaten yillardir ordaki herkesi taniyorum.kendim shell in yag fabrikasinda çakışıyorum ve en iyi yağlari kullaniyorum bunu da biliyorlar artik.eger bir sorun olur da bunu yağ’a baglardaniz muhattabiniz shell ‘dir dedim

Geri
Üst Alt