Far ve Yağmur Sensörü Montajı-Bol Resimli(Kotası Olanlar Dikkat)

@fatihahmet kendim yaptım ancak yağmur sensörü geç calisiyor ve 10 kere silmeden durmuyor bunu çözemedim farda sorun yok 

Affınıza sığınarak konuyu biraz hortlatıyorum. 
Dün gece aracıma far ve yağmur sensörünü taktım. Yağmur sensöründe sıkıntı yok ama far auto konumda devamlı yanıyor. Sensöre ışık tuttuk söndürmedi.

@zulalyol abiye danıştım durumu. Saolsun yardımcı oldu. Sabah dene güneşte söndürebilir dedi. İşe giderken denedim sabah 1-2 kere ama yine söndürmedi. Araç tam güneş görmüyordu. Binaların gölgesi içindeydi. Yine söndürmedi far açık kalıyor.

Bunun tam sönmesi için güneşi tam olarak mı görmesi lazım ? 

Affınıza sığınarak konuyu biraz hortlatıyorum. 
Dün gece aracıma far ve yağmur sensörünü taktım. Yağmur sensöründe sıkıntı yok ama far auto konumda devamlı yanıyor. Sensöre ışık tuttuk söndürmedi.

@zulalyol abiye danıştım durumu. Saolsun yardımcı oldu. Sabah dene güneşte söndürebilir dedi. İşe giderken denedim sabah 1-2 kere ama yine söndürmedi. Araç tam güneş görmüyordu. Binaların gölgesi içindeydi. Yine söndürmedi far açık kalıyor.

Bunun tam sönmesi için güneşi tam olarak mı görmesi lazım ? 
Bazen güneşli havada gölgede benimki de yakıyor farları.

Vagcom kablo ile devreye girme zaman ayarı yapılabiliyordu, erken normal geç olarak.

Onu geç olarak kodlarsanız belki biraz daha iş görür

• Beğen
Tepkiler: Rx7
@Kysr038 onu deneyecektim ama forumdaki kodlama almanca. Bende ki kablo ingilizce. Bulamadım o sekmeyi. Yardımcı olabilir misiniz?

Benim sipariş verdiğim ürün 2 gözlüydü. 
bana gelen ürün tek gözlü gibi. Acaba ondan mı. Işık sensörü mü yok? ışık sensörü olmayınca oto konumda açar mı farı ?

6BB25383-4B2E-4E04-9E6D-9142B5F56553.png

3478616A-926D-4F7D-BE07-72D0776E1985.jpeg

7DAAC139-1D69-4CA0-8C47-BEF145595A7D.jpeg

@Kysr038 onu deneyecektim ama forumdaki kodlama almanca. Bende ki kablo ingilizce. Bulamadım o sekmeyi. Yardımcı olabilir misiniz?
Kodlamayı forumdan değil de YouTube dan videoya bakarak yapmıştım sanırım.

16 ve 17. Dk da gösteriyor kodlamayı. İngilizce

Işık sensörüne bakamadım bendeki çift mi tek mi , akşam çekebilirsem atayım fotoğraf

• Beğen
Tepkiler: Rx7
@Kysr038 hocam bende bu kanala bakarak nasıl yapılacağını öğrendim bugün uygulamaya koyacağım. Ancak aklımda 2 sorum var. 1.si aldığım üründe sarı kablo yok. Mavi-Beyaz bir kablo var bir sıkıntı çıkar mı ?

2.si bu arkadaş sigortaya hat çekiyor sensörü olmadığı için benim araçta Sensör bulunmakta o kablolamayı yapmam gerekir mi =?

Araç Golf 7 Allstar.

Şimdiden teşekkür ederim.

Benim sipariş verdiğim ürün 2 gözlüydü. 
bana gelen ürün tek gözlü gibi. Acaba ondan mı. Işık sensörü mü yok? ışık sensörü olmayınca oto konumda açar mı farı ?

Ekli dosyayı görüntüle 38243

Ekli dosyayı görüntüle 38245

Ekli dosyayı görüntüle 38246
Benimkinin fotoğrafı bu

IMG20201001131238.jpg

Bu arada evet ışık sensörü olmadan far anahtarını auto ya aldığımda sürekli yanıyor idi gece gündüz farketmiyordu. Işık sensörü bağlantısı ve kodlamadan sonra çalışmaya başlamıştı

@Kysr038 hocam bende bu kanala bakarak nasıl yapılacağını öğrendim bugün uygulamaya koyacağım. Ancak aklımda 2 sorum var. 1.si aldığım üründe sarı kablo yok. Mavi-Beyaz bir kablo var bir sıkıntı çıkar mı ?

2.si bu arkadaş sigortaya hat çekiyor sensörü olmadığı için benim araçta Sensör bulunmakta o kablolamayı yapmam gerekir mi =?

Araç Golf 7 Allstar.

Şimdiden teşekkür ederim.
Sarı kablo denilen, far anahtarı soketinden bcm ye çekiliyor. Eğer o kablo aracınızda varsa ekstra kablo çekmeye gerek yok. Videoda da bahsedilmiş bazı araçlarda hazır geliyor diye. Benimkinde de hazır idi kablo. (Midline Plus 2013)

Sigortaya çekilen hat yağmur sensörü için sanırım. Ama siz de zaten yağmur sensörü varsa işlem nasıl yapılır tam bilmiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Kysr038 far anahtarına kablo çekili değil. Ama her yerde sarı kablo görüyorum bana gelen mavi beyaz olunca merak ettim hocam yanlış mı yollandı yoksa fark etmez mi diye 

@Kysr038 far anahtarına kablo çekili değil. Ama her yerde sarı kablo görüyorum bana gelen mavi beyaz olunca merak ettim hocam yanlış mı yollandı yoksa fark etmez mi diye 
Mavi beyaz kablo sensöre mi gidiyor yoksa 2 ucu da boşta mı. Sensöre gidiyorsa o sigorta paneline bağlanacaktır.

En iyisi buraya fotoğraf atarsanız eğer daha detaylı yardımcı olmaya çalışayım. 

@Kysr038 bana gelen kablo bu hocam şu anda bcm ye bağlayacağım. Far anahtarında hat çekili değil

image.jpg

image.jpg

image.jpg

@Kysr038 hocam saolasın. Bendekiyle aynı ürün gibi duruyor. Bugün işim erken bitti. Öğle saatlerinde denedim. Yine gölgedeydi ama çalıştı. Herhalde ışığın lüx şiddetiyle alakalı. İlgi alakan için yeşekkür ederim :)  

Düzeltme: dün sabah denediğimde hassas modda idi. Dün akşam hassasiyet ayrını en düşük moda aldım. Belki ondandır. Sensörü kapattığımda 2-3 saniye sonra açıyor farı. Sabah yine deneyeceğim bakalım açmazsa hassasiyet ayarı işe yaramıştır 😄

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt