Far ve Yağmur Sensörü Montajı-Bol Resimli(Kotası Olanlar Dikkat)

@Kysr038 hocam saolasın. Bendekiyle aynı ürün gibi duruyor. Bugün işim erken bitti. Öğle saatlerinde denedim. Yine gölgedeydi ama çalıştı. Herhalde ışığın lüx şiddetiyle alakalı. İlgi alakan için yeşekkür ederim :)  

Düzeltme: dün sabah denediğimde hassas modda idi. Dün akşam hassasiyet ayrını en düşük moda aldım. Belki ondandır. Sensörü kapattığımda 2-3 saniye sonra açıyor farı. Sabah yine deneyeceğim bakalım açmazsa hassasiyet ayarı işe yaramıştır 😄
Sensörün üzerini kapatıp denerken sileceğe dikkat edin gelip vurmasın 😆 benim başıma geldi oradan biliyorum.

Başta @fcsrn kardeşim ve diğer yardım eden arkadaşlar.Ellerinize sağlık o kadar güzel bir çalışma olmuş ki aracımı alalı 6 sene oldu(2014 comfortline) neredeyse satacam ))) sade ve bol görselli anlatımınız beni heveslendirdi ve cesaretlendirdi.Sonuç olarak bende yapmaya karar verdim.Siparişi verdim yurtiçi.Kodlama konusunda da Antalyadaki arkadaşlarla irtibata geçmeyi  düşünüyorum .yardımcı olurlarsa çok sevinirim,çünkü kablom yok.teşekkürler.

Başta @fcsrn kardeşim ve diğer yardım eden arkadaşlar.Ellerinize sağlık o kadar güzel bir çalışma olmuş ki aracımı alalı 6 sene oldu(2014 comfortline) neredeyse satacam ))) sade ve bol görselli anlatımınız beni heveslendirdi ve cesaretlendirdi.Sonuç olarak bende yapmaya karar verdim.Siparişi verdim yurtiçi.Kodlama konusunda da Antalyadaki arkadaşlarla irtibata geçmeyi  düşünüyorum .yardımcı olurlarsa çok sevinirim,çünkü kablom yok.teşekkürler.
Hem maliyeti düşük hem de çok efor gerektirmeyen bir retrofit işlemi olduğu için ben de çok geç yaptığım için kızıyorum kendime.

Alt geçit, kapalı otopark vb yerlerde çok keyifli oluyor. 

Özellikle güneş gözlüğü taktığımda otoparka girerken bir yandan güneş gözlüğü çıkarıp normal gözlüğü takmak bir yandan da farları yakmak vs eziyet idi. Ya da akşam açtığım farı gündüz unutmak, bazen öyle gezmek...

Bu sensörlerin montajından ve kodlamasından sonra coming home Leaving home kodlamalarını da aktif ederseniz daha da keyifli hale geliyor araç...

Hem maliyeti düşük hem de çok efor gerektirmeyen bir retrofit işlemi olduğu için ben de çok geç yaptığım için kızıyorum kendime.

Alt geçit, kapalı otopark vb yerlerde çok keyifli oluyor. 

Özellikle güneş gözlüğü taktığımda otoparka girerken bir yandan güneş gözlüğü çıkarıp normal gözlüğü takmak bir yandan da farları yakmak vs eziyet idi. Ya da akşam açtığım farı gündüz unutmak, bazen öyle gezmek...

Bu sensörlerin montajından ve kodlamasından sonra coming home Leaving home kodlamalarını da aktif ederseniz daha da keyifli hale geliyor araç...
Doğru diyorsunuz.Bahsettiğiniz konularıda göz önünde bulundurursak araca ek konfor katacağı kesin.

arkadaşlar 2018 golf için alacağımız ürün linki nedir acaba  ? Ve ekstradan kablo almamıza gerek var mıdır? Şimdiden teşekkürler 

@fcsrn ellerinize sağlık çok güzel bir konu olmuş sayenizde Bnde sipariş verdim ürün bugün elime geçti kodlama kablosu da sipariş verdim onun gelmesini bekliyorum gelince sayenizde montajı yapacam inşallah sağlıklı bir şekilde çalışır ayrıca ilk kez kodlama yapacam umarım beceririm 😃

Ayrıca sipariş vermek isteyenler için söylüyorum ürün 9 günde geldi link sanırım konunun başında vardı

@nihat34 nedir tam olarak çalışmayan hocam? Nerede saat kaçta denediniz hava aydınlık durumu nasıldı? 

Valla bugün yağmur azalmıştı yağmur sensörünü kapatayım dedim kapattığımdan bir dakika bile olmadan karşı şeritten ön camıma bir su sıçradı anlık körlük ve şokla sileceği açtım ama ödüm de koptu  :D  silecek autoda olsa anında silecekti. o yüzden yağmur sensörü candır.

Her arabaya lazım yağmur sensörü   :)  Far sensörünüde yarın halledecem inşallah sorunu Buldum galiba  B)

@Rx7 hocam şöyle bir durum var bnm aracın daha önce iç aydınlatmaya bağlı olarak coming-leaving home açılmıştı onu kapatmam lazım sonrasında çalışıp çalışmadığına bakacam şuan için otomatik farda far hiç kapanmıyor hep açık kalıyor hava kapalıydı far yanması için hassasiyeti en düşüğe aldım ama yine yanıyordu sensöre ışık falan tuttum ama fayda etmedi yarın sorunu çözersemde çözmesemde yine yazarım teşşekkür ederim  :)

Valla eline saglik on numara olmus benim araçta park surus konfor paket ama malesef auto anahtar yok en kisa zamanda yapicagim.Bu arada D.bakir bölgede yardimci olacak kimse varmidur saygilar.

@Hasyigit batmanda ikamet ediyorum yeni vagcom kablosu aldım aracıma otomatik far-yağmur sensörü taktım bu konuda sizde yardımcı olabilirim elimden geldiğince Bnde amatör olarak bunları yapıyorum yavaş yavaş öğrenecez inşallah  :)

@Hasyigit batmanda ikamet ediyorum yeni vagcom kablosu aldım aracıma otomatik far-yağmur sensörü taktım bu konuda sizde yardımcı olabilirim elimden geldiğince Bnde amatör olarak bunları yapıyorum yavaş yavaş öğrenecez inşallah  :)
Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın :)  

Geri
Üst Alt