Hangi İlde Nereden ve hangi firmadan yakıt alınır?

Hangi yakıtı kullanıyorsunuz?

• Opet

Kullanılan: 30 32.6%
  • Shell

Kullanılan: 39 42.4%
  • Bp

Kullanılan: 7 7.6%
  • Po

Kullanılan: 8 8.7%
  • TotAl

Kullanılan: 5 5.4%
  • Diğer?

Kullanılan: 3 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    92

Tecrübe ile sabit; Aydın'ı bilen bilir dik bayırı olan Orduevine çıkarken PO dan dizel fullediğimde 2. Vitese takamamıstım. Shell'de fullediğimde aynı yeri 2. Vites hatta viraj olmasaydı 3. Vitese takacaktım. O gündür Shell'den şaşmam. Ha yerli firma değil tek üzüntüm o..SELAMLAR...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam Amasyada iken petrol ofisi kullanıyordum memnundum, şuan Sivastayım son alışım hariç hep opetten aldım, dün ışık yanınca Shelle girdim ordan aldım. Aracın performansı az buçuk değişti gibi, daha rahat hızlanıyor sanki, bence bu konuda markadan çok alacağınız veya aldığınız petrolün kalitesi önemli. 
Bende birşey sorayım. Yukarıda yazdığım gibi dün shellden (30 Tl lik) yakıt aldım. Üstüne bugün Opetten (30 Tl lik) aldım. Bir arkadaşım Dizel araçta sürekli aynı petrolden almamın daha iyi olacağını söyledi. Gerçekten böyle bir şey var mı ? Farklı markanın yakıtları karışınca sıkıntı olur mu ?
Shell yakıtına sahip çıkıyor sonuçta hepsi aynı rafineriden çıkıyor ama firmalar sonradan kendi katkılarını ve marker larını ekliyor mümkün oldukça aynı firmayı tercih etmek türk olduğu için opet ama bende Shell i tercih ediyorum dizel yakıtları gerçekten çok iyi şehir içi fullsave uzun yol nitro

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Shell yakıtına sahip çıkıyor sonuçta hepsi aynı rafineriden çıkıyor ama firmalar sonradan kendi katkılarını ve marker larını ekliyor mümkün oldukça aynı firmayı tercih etmek türk olduğu için opet ama bende Shell i tercih ediyorum dizel yakıtları gerçekten çok iyi şehir içi fullsave uzun yol nitro

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tamamdır Hocam, dikkat edeyim bundan sonra o zaman :)  

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. 25 martta sıfır km 1.2 tsi manuel midline plus aldım. 1400 km yaklaştım. İyi ki babamı dinleyip golf almışım diyorum (ayni fiyata ford focus 1.6 benzinli arasında kalmıştım)

Siz değerli forum üyeleri hangi benzin istasyonu kullanıyorsunuz? Ben bugün vw'nin bp ile %3 anlaşması var diye bp'den 95 oktan kurşunsuz aldım. Ben ultimate kurşunsuz istememe rağmen yokmus.

Sizce ikisi çok fark eder mi?

Teşekkürler 

Genelde BP den alıyoruz ama opetten aldığımız da oluyor,

Sent from my iPad using Tapatalk

Firma fark etmez, istasyon eder.

Mümkün ise BP SHELL vb. Kendi işlettiği istasyonlardan alın.

OPET de istasyonları iyi denetliyor deniyor, tecrübe eden arkadaşlar yorum yapabilir.

Güle güle kullanın.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. 25 martta sıfır km 1.2 tsi manuel midline plus aldım. 1400 km yaklaştım. İyi ki babamı dinleyip golf almışım diyorum (ayni fiyata ford focus 1.6 benzinli arasında kalmıştım)

Siz değerli forum üyeleri hangi benzin istasyonu kullanıyorsunuz? Ben bugün vw'nin bp ile %3 anlaşması var diye bp'den 95 oktan kurşunsuz aldım. Ben ultimate kurşunsuz istememe rağmen yokmus.

Sizce ikisi çok fark eder mi?

Teşekkürler 
 Değerli Hocam

Üretici firma  Kullanma kılavuzunda katkılı yakıt kullanılmasını önermediğini katkısız 95 oktan kurşunsuz benzinin önerdiğini açıkça yazıyor.

Motor ve parçaların uzun ömürlü olabilmesi için sizin de bu öneriye uymanızı öneririm.

Not: Açtığınız konuyu daha önce açılan benzer başlık altında birleştirdim.ve ;Bu başlığa da göz atmanızı öneririm; bilginize.

Hocam ben diyarbakırdaki aldığım bp istasyonunda ultimate kurşunsuz olmadığı için normal kurşunsuz aldım. Bu aracım için sıkıntı yaratır mı acaba diye merak etmiştim. 

Yaratmaz ama mümkünse yüksel oktanlı olanını alırsınız sonrakinde.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dostlar merhaba,

Akaryakıt istasyonlarının hangilerinin markaların kendi istasyonu olduğunu öğrenmek için yararlandığım internet kaynağını paylaşmak isterim; (Umarım link paylaşamamda sorun yoktur)

http://benzinal.com/akaryakit-istasyonlari.aspx

Shell için; Shell Petrol Anonim Şirketi

BP için; Bp Petrolleri Anonim Şirketi

OPET için; bildiğim kendi istasyonu yok ama Mehmetçik Vakfı istasyonları olabilir

TOTAL için; Doco Petrol (demiroren grubu tarafından satın alındığını biliyorum)

Petrol Ofisi için; Omv petrol (yine satış durumu var sanırım)

Not: Markaların kendi bayilerini seçmekdoğrudur ya da illaki buradan alın gibi bir telkinde bulunmak değil amacım yanlış anlaşılmasın lütfen sadece kendi kullandığım bir bilgiyi paylaşmak istedim.

Ben bu konuyu tekrar hortlatacağım.

"Akaryakıt istasyonlarının hangilerinin markaların kendi istasyonu"     bunu nasıl anlıyoruz  ?     

şahıs mı, markanın kendi istasyonu mu anlamanın yolu nedir ?

Nelerle uğraşıyoruz ...bu ülkede LPG nin icadından önce 80 lerde 90 ların başlarında

Fabrika şehiriçi verisi 12 litre olan doğan SLX lerle millet bu kadar ağlamıyordu?. 

Daha öncede yazdım ..yakıt aynı yakıt beyler .katkı /enerji iksiri/petrol muskası falan inanmayınız.

Olsa olsa hile yapan x markanın y istasyonu daha az yol götürüyor olabilir. Yada yerin altındaki tankı ayvayı yemiş bir istasyondan alınan yakıt motoru perişan eder fazla yakar...

OPET Shell PO Total BP hepsi aynı yakıt..psikolojik olarak yakıt ölçüyoruz .psikolojik olarak her seferinde bu çok götürüyor bu az götürüyor.

Hilenin olmadığı full hijyen tankları olan her markanın her yakıtı aynı max. menzili götürür.

Peki bu paraya bu kadar mı götürür..?

Ağlama bunadır?

Shelle geçsem daha mı az ağlatır

OPET ten alsam daha mı mesut eder.

Boş çırpınışlar... 

Hepsi eşit ağlatır

• Beğen
Tepkiler: SCC
@Savatage  aynı yakıt kavramına kesinlikle katılmıyorum. 

İstasyondan istasyona, markadan markaya Çekiş, Motor sesi, Yakıt tüketimi, Özellikle rampalarda aracın gaz tepkisinde vs. bana göre fark var. 

3 farklı ilde, her zaman Shell aynı istasyonlardan yakıt alırım. Memnunum aslında. Ama daha iyisi de olabilir mi ? düşüncesiyle;

İnsanların Opet memnuniyetini okuduktan sonra 3-5 defa farklı farklı istasyonlardan yakıt aldım olumsuz yönde farkları hissettim. Hadi benimki psikolojik diyelim,  ekrandaki yakıt tüketimindeki farklara vs. ne diyebiliriz :)    Kısacası farklılıklar var. (tıpkı Shell'in kendi nitro ve normal yakıtı arasındaki farklar gibi...) 

Farka inanıyorum artık bu konu hakkında şüphem yok,   benim merak ettiğim;

"Akaryakıt istasyonlarının hangilerinin markaların kendi istasyonu"     bunu nasıl anlıyoruz ?     

Geri
Üst Alt