Anahtar pilini değiştirin

erosmarcos

Üye
İsim
Erhan
Merhaba
Aracım 2021 model. Yaklaşık 1 yıl kullanımdan sonra pil uyarısı verince orjinal pili yeni GP 2032 ile değiştirdim. Uyarı gelmeye devam edince yeniden Duracell 2032 aldım. Ancak halen aynı uyarı geliyor. Kapıların açılması kapanması yada aracın çalışmasıyla ilgili sorun yok. Sadece aracı çalıştırınca uyarı gelmeye devam ediyor

Böyle bir sorun yaşayan var mı?

1 sefer tüm tuşlara bastıktan sonra arabayı beklemeden çalıştırınca hata kalktı. Kodak marka pil taktım.

Upvote 0

Araç anahtar pilini değiştirin uyarısı verdiğinde aracın diğer uyarı vermeyen yedek anahtarını kullanmadan; uyarı veren anahtarın pil değişimini sağlayınız. Aksi taktirde çok fazla kullanılmayan yedek anahtarda kısa bir süre sonra pili değiştirin uyarısı veriyor. Eski aracım golf 7,5 da bu problemi yaşamıştım. İki anahtarında pilini değiştirmek zorunda kalmıştım.

Upvote 0
Anahtar pili tamamen bitince araç şanzıman arızası veriyor, ayrıca bozuk anahtarı kullanırsanız yine şanzıman arızası veriyor pil deyip geçmeyelim :)

Upvote 0
Benim yedek anahtar pil zayıf uyarısı da vermiyordu, aç kapa yapmıyordu. Arabayı birinde kapı kilidinden açarak çalıştırdım. Sonra pili yeniledim. Fakat sonra baktığımda hiç çalışmamaya başladığını gördüm. Kumandadaki LED de yanmıyor hiç. Yeni bikaç pille daha denedim ama hiç hayat yok gibi. Sorun ne olabilir?

Upvote 0
Benim de asıl anahtar yağmurda kaldı bir süre. Ondan bu yana 3-4 tane pil taktım 1 haftada bitiyor. uyarı veriyor. Ankara'da tamirini yapabilecek bir yer öneriniz var mı?

Upvote 0
Golf 8'lerde anahtarın arka kapağındaki vw logolu piyano siyah parça çizik içerisinde kalıyor. Bu parçayı servise sorduğumda tek olarak satılmadığını söylediler. Komple anahtar ile geliyormuş o da 7600 tl. Bu durumu yaşayıp çözüme kavuşan var mıdır?

Son düzenleme:
Upvote 0
Arka kapak pil değişimi için sökülebiliyor. Fakat kapağı tek olarak satmıyorlar.

Upvote 0
Anahtar pilini değiştirin uyarısı verdi. Duracell marka uygun pille değiştirdim. İki hafta sonra yine pil uyarısı verdi...

Upvote 0
Anahtar pilini değiştirin uyarısı verdi. Duracell marka uygun pille değiştirdim. İki hafta sonra yine pil uyarısı verdi...
Pil tarihlerine bakarak alınız. Ayrıca Panasonic maxell ya da varta pil tercih ediniz. Voltajı biraz daha yüksek oluyor.

Upvote 0
Piyasadaki çoğu pil buna ünlü markalar da dahil bayat çünkü bu piller çok tüketimi olmayan rafta yıllarca kalan piller aynı sorunu yaşadım piyasadaki en ünlü marka olanı aldım fakat uyarı silinmedi en son vartanın pilini aldım en son o uyarıyı sildi.

Upvote 0
Piyasadaki çoğu pil buna ünlü markalar da dahil bayat çünkü bu piller çok tüketimi olmayan rafta yıllarca kalan piller aynı sorunu yaşadım piyasadaki en ünlü marka olanı aldım fakat uyarı silinmedi en son vartanın pilini aldım en son o uyarıyı sildi.
Ben de aynısını yapayım madem..

Upvote 0
Bu arada az önce fark ettim ki ben yeni pil almisim ama anahtar pilini degistirmemisim... Nasil bir farkindalik yoksunlugu anlayamadim... 🫢
Pil Duracell 3V ve Haziran 2023 uretimi. Bakalim ne kadar gidecek...😶

Upvote 0

Arkadaşlar sizlerin anahtar performanslarınız nasıl?? Eski aracım olan golf 7,5'ta tahminen aracı zorlanmadan açıp kapatabildiğim bir mesafeden, golf 8'i açamıyorum ya da kilitleyemiyorum.. Yoksa bana mı öyle geliyor? Sizlerde durum nedir? Bu arada Pil zayıflaması gibi bir durum sebebşyle olduğunu düşünmüyorum çünkü aracı ilk aldığım günden beri böyle bu durum..

Upvote 0

Geri
Üst Alt