Anahtar pilini değiştirin

erosmarcos

Üye
İsim
Erhan
Merhaba
Aracım 2021 model. Yaklaşık 1 yıl kullanımdan sonra pil uyarısı verince orjinal pili yeni GP 2032 ile değiştirdim. Uyarı gelmeye devam edince yeniden Duracell 2032 aldım. Ancak halen aynı uyarı geliyor. Kapıların açılması kapanması yada aracın çalışmasıyla ilgili sorun yok. Sadece aracı çalıştırınca uyarı gelmeye devam ediyor

Böyle bir sorun yaşayan var mı?

anahtar kapağını söktüğünüzde kapakta ne yazıyor? belki farklı model takıyorsanız ondan uyarı veriyor olabilir. benim aracım 2016 model, cr 2025 yazıyordu mesela

Upvote 0
Hocam uyarı hemen gitmiyor bir süre sonra kendiliğinden gidecektir o uyarı, yeni pile güveniyorsanız sağlamsa biraz sabredin bekleyin uyarı kaybolacaktır bence

Upvote 0
ben de daha önce kumanda pilini değiştirdim fakat resetleme yapmadan uyarı gitmişti.

Upvote 0
Merhaba
Aracım 2021 model. Yaklaşık 1 yıl kullanımdan sonra pil uyarısı verince orjinal pili yeni GP 2032 ile değiştirdim. Uyarı gelmeye devam edince yeniden Duracell 2032 aldım. Ancak halen aynı uyarı geliyor. Kapıların açılması kapanması yada aracın çalışmasıyla ilgili sorun yok. Sadece aracı çalıştırınca uyarı gelmeye devam ediyor

Böyle bir sorun yaşayan var mı?
Merhaba;
Geçen hafta benim aracımda da pil zayıf uyarısı verdi. Aracımı servise götüreceğim sabah pilinide değiştirdiler Panasonic 2032 pil vardı. Gp 2032 takılı şuan sorun yok

Upvote 0
Merhaba hocam,
Geçen hafta aynı uyarıyı bana verdi ben kendim değiştirdim pili tekrar denediğim zaman aynı uyarıyı vermeye devam etti. Ama sorun yok 1 gün sonra anahtarı taktığınızda uyarının kaybolduğunu göreceksiniz :) Sadece pilin üzerinde yazan CR2025 ise tekrar CR2025 bir pil takmaya özen gösterin :)

Upvote 0
2025 pil yerine 2032 olur mu?

Bilginiz için: 2032 pil ile 2025 arasındaki tek fark kapasite farkıdır. CR kısaltması Uluslararası (IEC) standardına göre Li-MnO2 pillerde kullanılır (Duracell ise kendi kısaltması olan DL'yi kullanmaktadır). CR serisi pillerde ilk 2 hane mm cinsinden pilin çapını, son iki hane ise pilin kalınlığını gösterir.

Alıntıdır.....

Upvote 0
2025 pil yerine 2032 olur mu?

Bilginiz için: 2032 pil ile 2025 arasındaki tek fark kapasite farkıdır. CR kısaltması Uluslararası (IEC) standardına göre Li-MnO2 pillerde kullanılır (Duracell ise kendi kısaltması olan DL'yi kullanmaktadır). CR serisi pillerde ilk 2 hane mm cinsinden pilin çapını, son iki hane ise pilin kalınlığını gösterir.

Alıntıdır.....
Sanki kalinlik farkida var aralarinda

Upvote 0

Mk7 ve Mk7,5 kasada ---> CR2025 pil kullanılıyor

Mk8 kasada ise ---> CR2032 pil kullanılıyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt