MIB STD2 Toolbox Kurulumu Hk. (eMMC SD Card Reader)

@CemK sağolsun aktivasyon yaptı. Hem cihazın bozulma riski, hem alacağım aparat ve cihazları karşılaştırınca uğraşmak çok mantıklı gelmedi.
Teşekkürler hocam. 45 dk gibi sürede çözdü

@CemK üstad 2018 Seat Ibiza'ya full link aktivasyonu yaptı. Android Auto ve Car Play sorunsuz çalışıyor.

Ben de buradan bol teşekkürü borç biliyorum.

Benzer araçlar için sorunsuz şekilde hizmet almak için @CemK öneririm.

Ekli dosyalar

• IMG-20221125-WA0004.jpg
    IMG-20221125-WA0004.jpg
    237.5 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG-20221125-WA0007.jpg
    IMG-20221125-WA0007.jpg
    270.8 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG-20221125-WA0006.jpg
    IMG-20221125-WA0006.jpg
    275.5 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG-20221125-WA0005.jpg
    IMG-20221125-WA0005.jpg
    239.2 KB · Görüntüleme: 26
Merhaba değerli forum üyeleri,
Seat Leon 1.4 TSI FR 2017 kasa aracım var. Türkiye'deki en iyi forum olduğu için buraya kayıt oldum. Aracımda Full link açtırmak istiyorum. Çoğu yer crackli olarak 1k üstü fiyat isteyip açıyor. Buda pek içime sinmiyor. O yüzden haftalardır bu işe takmış durumdayım. Araştırmalarım sonucunda MIB STD2 Toolbox buldum. MIB STD2 Toolbox'u cihazıma kurmak istiyorum ve Full link gibi özellikleri aktifleştirmek istiyorum ancak ünitede 1 tane SD kart girişi olduğu için Toolbox kurulumunda Start/Güncelle butonu pasif gözüküyor ve tıklanmıyor. Belki başka bir nedeni vardır ama muhtemelen tek SD kart girişi olduğu için. Çünkü kendi sayfasında da bu şekilde belirtmiş. (How to install from SD card via "Service Mode" on units with navigation (units with two SD slots))
Toolbox linki: https://github.com/olli991/mib-std2-pq-zr-toolbox

Cihaz bilgilerim;
  • MST2_EU_SE_ZR_P0479T
  • MU Version: 0479
  • Part number: 5QA035824B
  • Software Version: H29.319.102_STD2Plus_EU

Yani bu paketi SD karta yükleyip direkt kuramıyorum. Yılmadım yine araştırdım. Şöyle bir sayfa buldum;
https://github.com/Feserich/mib2std-zr-firmware-upgrade

alt textalt text

Burada tek slotlu ünitelerde bu işlemi yaparak crack yapabileceğimizi belirtiyor. Seneler önce elektronikle çok alakalı olduğum için bu tarz şeylere elim yatkındır. Ayrıca yazılımcıyım. Linkte Linux SSH ile terminale bağlanıp bir takım işlemler yapmamız gerektiğini söylüyor. Bunlar basit ancak anlamadığım birkaç nokta var;

• USB SD card readera eMMC pinlerini bağlayın demiş ancak tam olarak eMMC'yi okumayı nasıl yapacağım. SD to USB alıp Putty programında COM portuyla mı okumam gerekiyor acaba ? SD Kart modülü aldım bu iş görmeyecek galiba ;
  • sd-kart-modulu-sd-card-module-1343-55-O.jpg
  • Yada yukarıda ki SD portunu pinlere bağlayıp toolbox'ı SD karta atıp buraya takıp mı yüklemem gerekiyor acaba ?

Açıkçası tam olarak anlamadığım eMMC'yi nasıl okuyacağım. eMMC'yi bilgisayara bağlayıp okumam gerekiyor. Veya o pinleri şu tarz bir devreye bağlayıp bilgisayarın SD okuyucusundan mı okumam gerekiyor;

Ekli dosyayı görüntüle 59938

Yabancı forumlarda da şöyle bir devre buldum;

Ekli dosyayı görüntüle 59939

Ayrıca bu işi kesinlikle ticarete dökmeyeceğim. Zaten böyle bir düşüncem olsa bu kadar bilgiyi burada vermezdim.
bu eMMC için bilgisayara hangi programları kurmamız gerekiyor?

Geri
Üst Alt