Golf 7 Araçlara VIALLE LPdi sistem

Desibel ler gercek degil yada belki sirasi kaymistir. Linea rolantide golf 140 km de fln olabilirmi acaba? ?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Desibel ler gercek degil yada belki sirasi kaymistir. Linea rolantide golf 140 km de fln olabilirmi acaba? ?

mantıklı hocam  :)  

100/s hızda  linea 60db  Golf 7 69.6 db   clio  68 db
@axi2934 hocam öncelikli olarak yanlış anlaşılmak istemem ancak  paylaştığınız değerler afaki gibi gözükmekte ve bi golf sahibi olarak golfün clio ve lineayla iç gürültü bakımından karşılaştırılmasına doğru bulmuyorum. Hocam lineayıda cilioyuda kullandım ve her ikiside traktör motoru gibi insanı rahatsız etmekte. Ayrıca bizde 96 model reno 19 da bulunmakta yol sesi iç gürültü bakımından tabiri caise Clio ve lineadan çok çok daha iyidir. Bu sebeplede açıkcası clio ve lineanın golfle karşılşatrılmasına üzüldüm. Golfün dizeli o kadar sessizki kullandığınız zaman sanki tsi motor hissi veriyor. Sonuç olarak lina cilo bana göre paralarını haketmeyen araçlar.

60 db için normal konuşma sesi, 70 db için ise

"Yoğun trafik sesi - elektrikli süpürge veya saç kurutma makinası sesi"  :)  diye yazıyor.

benzini tsi'den az yakan motor az bulunur.. bildiğiniz varmı ?...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ansolak hocam bilimsel veriler için teşekkürler. Bende Passat ile Golf'ü ses açısından hep merak etmiştim. Kıyaslama şansım oldu. 
Eline sağlık.

Arkadaslar bu is icin reel verilere ulasmak cok kolaymis.

Arac ici ses olcumu icin hazirlanan bir yüksek lisans tezi.

Bende hazirladigim icin kendi konumda gecen senelerde ne kadar kuvvetli bir kaynak olacagini tartismasiz soyleyebilirim. Tezi komple paylasmak belki uygun olmayabilir diye fotograflarini paylasayim. Ve boylece belki kulaktan dolma dedigimiz bilgiler biraz silinir ve gercek bilgileri hep beraber ogrenebiliriz.

e2792e88256b02881a2d15d4943e726a.jpg

Su verileri inceleyince hangi motor? Hangi araç nasil iceri ses veriyor ogrenmis oluruz. Rolantiden sonra hiz arttikca enteresan sekilde dizel daha sessiz mesela ben bunu yeni ogrendim.

Bir linea ile golfun bariz farki var ama.

@ansolak hocam kaynak için tşk ederim. 

@jajaja kardeş hala gülüyor musun :) yukarıda verileri incelediniz mi? linea ile Golf arasında 0,4 db fark var rolantide!!!! diger hızlardada keza aynı 0,4-0,5 db !!!  :) nasıl bir kulak var ki linea traktör Golf sessiz bir kedi :) Donanım haberde Golfü trollüyorlar diye buraya geldik. Burada Golfe Porche (teşbihte hata olmaz) muamelesi yapılıyor. Konuyu okuma zahmetine katlan saydınız benim Punto veya linea ile Golfü kıyaslama dığımı kolayca anlayabilirdiniz ve ava giderken avlanmamış olurdunuz :)  

@kimi-emd sevgili kardeşim sizde eğer konuyu baştan sona okuma zahmetinde bulunsaydınız bahsi geçen araçlarla bir kıyaslama yapmadığımı net olarak anlardınız. Kaldı ki yapsam da haksız değilim aralarında 0.4 db fark var. Line baz paket 33-34 bin Golf baz paket 70 küsür bin !!! 

Konuyu da toparlamak gerekirse sevgili kardeşlerim ;

Linea ve Punto iç ses bakımından Golf dizelle aşağı yukarı aynıdır. Başka bir değişle Golfün ses bakımından Linedan Golften aşağı kalır yanı yoktur!!!

Bu nedenle ki Tsı motoru sadece sessizliği için bile tercih etmek başlı başına bir neden olarak yeterlidir. 

@axi2934 ya acayip güldüm neden mi?

Rakamlar cok komik olmus onceki paylastiginiz degerler. Nereden nasil getirdiniz? referansi olmayan bilgiler.

2. Si de tabloda okunan degerler. 0.4 degil bildigin 4 db fark var

1.3 linea multijet ile 1.6 tdi dsg golf arasinda.

Buradan cikarilacak sonuc bence golf lineadan sessiz zaten de ayrica rakamlar konusunda ciddi sıkınti var ben onuda cikardim kusura bakmayin lutfen yanlis degerler paylaşıp 4 db farki 0.4 gibi okuyup hala ayni iddiaya devam etmek biraz trolluk yada yanlis anlasilma galiba.

@ansolak hocam kaynak için tşk ederim. 

@jajaja kardeş hala gülüyor musun :) yukarıda verileri incelediniz mi? linea ile Golf arasında 0,4 db fark var rolantide!!!! diger hızlardada keza aynı 0,4-0,5 db !!!  :) nasıl bir kulak var ki linea traktör Golf sessiz bir kedi :) Donanım haberde Golfü trollüyorlar diye buraya geldik. Burada Golfe Porche (teşbihte hata olmaz) muamelesi yapılıyor. Konuyu okuma zahmetine katlan saydınız benim Punto veya linea ile Golfü kıyaslama dığımı kolayca anlayabilirdiniz ve ava giderken avlanmamış olurdunuz :)  

@kimi-emd sevgili kardeşim sizde eğer konuyu baştan sona okuma zahmetinde bulunsaydınız bahsi geçen araçlarla bir kıyaslama yapmadığımı net olarak anlardınız. Kaldı ki yapsam da haksız değilim aralarında 0.4 db fark var. Line baz paket 33-34 bin Golf baz paket 70 küsür bin !!! 

Konuyu da toparlamak gerekirse sevgili kardeşlerim ;

Linea ve Punto iç ses bakımından Golf dizelle aşağı yukarı aynıdır. Başka bir değişle Golfün ses bakımından Linedan Golften aşağı kalır yanı yoktur!!!

Bu nedenle ki Tsı motoru sadece sessizliği için bile tercih etmek başlı başına bir neden olarak yeterlidir. 
@axi2934 hocam evet hala gülüyorum, hatta çok daha fazla katıla katıla gülüyorum. Neden mi ? Verilere dikkatli bakın hocam. 0,4 db değil bildiğin 4.0 db fark var.

Bizim burada sunduğumuz veriler bilimsel veriler. Sizinkiler trollsel olmuş biraz. :)

Golf aldık diye savunmuyoruz, kendi arabamızda sorun çıktığında anında eleştiriyorum, yanlış adama tanımadan yanlış yorum yapmışsınız. Biz Golf'ü yüceltip başka araba muammelesi yapmıyoruz ama bunu siz çöp dediğim araçlar için yapıyorsunuz kanıtıda verilen bilimsel dayanaklara rağmen bu cümlelerin arkasında durmanızdır "Linea ve Punto iç ses bakımından Golf dizelle aşağı yukarı aynıdır. Başka bir değişle Golfün ses bakımından Linedan Golften aşağı kalır yanı yoktur!!!" Bu nedenle ki Tsı motoru sadece sessizliği için bile tercih etmek başlı başına bir neden olarak yeterlidir. 

Değerleri inceleme zahmetinde bulunsaydınız cin olmadan adam çarpmaya çalışmazdınız. Bu arada araç içi sessizliğine bu forumda benim kadar önem veren insan olduğunu sanmıyorum, size mi inanacağım kendi kulağıma mı ? Ben sırf sessiz diye Golf aldım, Ankara'da ki arkadaşlarım sessizliği ne kadar kafaya taktığımı bilir; Punto'yu da biliyoruz Linea'yı da biliyoruz Golf'ün dizelinide biliyoruz. Yani zorlamayın hocam hiç şansınız yok. :)

Yazılanları kişisel algılamayın x kişi yazsaydı gene aynı cevapları veririm çünkü bir dayanağı yok. Muhabbet farklı noktalara gitmeden ben bundan sonraki yazacağınız her iletiye sessiz kalma hakkımı kullanacağımı peşinen bildiriyorum.

Linea ve Punto = Çöp

Golf = Das Auto. ;)

Benimde son sözüm bilimsel vs trollsel. 

balik-tutma-hareketli-resim-0031.gif

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ansolak Ahmet Hocam bilimsel veriler için teşekkürler. Bu veriler doğru olmasaydı zaten Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından tez kabul edilmezdi ve yayınlanmazdı. 

Bu yüzden bilimsel veriler üzerine ne yorum yapılırsa yanlış olur. Ancak daha detaylı ve üstün teknoloji ile test yapılırsa o zaman o verilere bakılabilir. 

Golf sevgisi olmayan zaten forum üyesi olmaz diye düşünüyorum. Herkes arabasını sever ama objektif davranmak gerekiyor. Ben haklı çıkacağım derken konu farklı yerlere çıkıyor sonra. Kaynağı belli olmayan verilere çok güvenmemek gerekiyor.  :'(

@ansolak   kardeşim 10 birimin altında kaldığından 0,4 db yazdım. Bakış açısı ben yanlış ifade ettim yada siz yanlış anladınız. Söyleyecek söz bulamayınca Golfün çıkarttığı sesi bir kenara bırakıp bunun üzerinden yürümüşsünüz  Ben size 1,3 veya 1,6 demedim ki linea dedim siz çıldırdınız nasıl olur diye şimdide o 1,3 yan yattı çamura battı korkuyorum birazdan golf 1500 kg onlar ... kg diye kilodan dem vuracaksınız.

@jajaja yukarıda ifade ettiğim gibi 10 birimin altında kaldığından 0,4 db olarak belirttim. Ama sizi duyanda arada 40 db fark var sanacak  Fısıltı 20 db dir. Bu demektir ki benim deyişimle 0,4 db sizin deyişinizle 4 db farkı çıplak kulakla hissetme olasılığınız oldukça düşüktür. 

Bu kadar bilimsel araştırmalardan faydalanıyorken yüksek bilimsel veri bulabilme yeteneğinize güvenerek 4 db sesi neyden elde edebiliriz bu konuda da beni aydınlatırsanız memnun olurum. 

Konunun başka bir yere gideceği yok burada herkes kerkesin söylediğini şak şaklayacak değil ya aykırı görüşler olacak ki doğruyu bulalım. 

Golf tdi yi  tipini sevdim aldım markayı seviyorum aldım Golfü seviyorum sırf forumda kileri sevdiğim için aldım derseniz kabul ama Linea ve Puntoya göre daha sessiz diye aldım derseniz komik olursunuz.  

Bu tamamen Golfe karşı pozitif ön yargınız dan kaynaklanıyor. Korkmayın Golfünüz linea ile aşağı yukarı aynı ses de çalışıyor diye değer kaybetmez. Ama bu gerçeği de kimse değiştiremez.

Bu arada emisyon oranlarını maniple edip çevreyi olduğundan 40 kat daha az kirlettiği şeklinde sahtekarlık yapan Ww nin motor sesinde de bir hile yapmamış olduğundan sizin iyi niyetiniz den emin olduğum kadar emin olamıyorum. 

Kesinlikle benimde yorumlarım size ve diğer arkadaşlara karşı kişisel değildir. x arkadaş da olsa söyleyeceklerim değişmezdi. 

Aklıma Yaran mı var gocunuyorsun Ata sözü geliyor. Ben Dizele gerek yok tsı motor ihtiyacınızı karşılayacaktır. Alırken vereceğim fark ve motor sesini düşününce mutlu olduğumu ifade ettim. Neden bu kadar alınganlık yaptınız da saldıra geçtiniz merak ediyorum :)  Ama düşününce cevabı bulmakta zorlanmıyorum. Yine bir Ata sözü geliyor aklıma Dost acı söyler... 

Linea = Punto =Golf tdi  (Çıkarttıkları ses bakımından)

Geri
Üst Alt