Golf 7 Araçlara VIALLE LPdi sistem

Benimde bir önceki aracım 1.3 m.jet punto evoydu. Yakıt konusunda nekadar cimri olduğundan bahsetmeme gerek yok sanırım. Şimdiki 1.2 tsı dsg puntonun tam 2 katını yakıyor. Puntoyla 50 tl ye yaptığım yolu Golfle 100 tl ye yapıyorum. 

Fakat Golfun yaşattığı konfor sürüş keyfi prestij vb bir çok üstünlük aradaki farkı kapatıyor. Hele o sessiz çalışması yokmu beni benden alıyor. 

Demem o ki dizelden benzine geçerken kendinizi alıştırmanız hazırlamanız gerekirdi. ben öyle yaptım mutlumuyum alırken vereceğim fark ve motor sesini düşününce mutluyum :)  

Benimde bir önceki aracım 1.3 m.jet punto evoydu. Yakıt konusunda nekadar cimri olduğundan bahsetmeme gerek yok sanırım. Şimdiki 1.2 tsı dsg puntonun tam 2 katını yakıyor. Puntoyla 50 tl ye yaptığım yolu Golfle 100 tl ye yapıyorum. Fakat Golfun yaşattığı konfor sürüş keyfi prestij vb bir çok üstünlük aradaki farkı kapatıyor. Hele o sessiz çalışması yokmu beni benden alıyor. 

Demem o ki dizelden benzine geçerken kendinizi alıştırmanız hazırlamanız gerekirdi. ben öyle yaptım mutlumuyum alırken vereceğim fark ve motor sesini düşününce mutluyum [emoji4] 
Puntoyla golf karsilastirilmaz bile bence. O aracin benzinlisi bile cok ses aliyorki motor iceride sanki. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ansolak tabiki Golf ile punto kıyaslammaz. Aynı segment bile değiller. Burda konu dizelin az yakması ve benzinlinin çok yakıyor olmasıdır.

Kaldıki dizel Golfün içeriye verdiği sesin puntodan aşağı kalır yanı yoktur. 

@ansolak tabiki Golf ile punto kıyaslammaz. Aynı segment bile değiller. Burda konu dizelin az yakması ve benzinlinin çok yakıyor olmasıdır.Kaldıki dizel Golfün içeriye verdiği sesin puntodan aşağı kalır yanı yoktur. 
Burada bir yanlis anlama var hocam. Ankara da ki arkadaslarda bilirler. Bir punto bir linea nin iceriye verdigi ses ile golf yine alakasi yok. Dizel araclar icin konusuyorum. Golf gercekten kendi sınıfında bile en sessiz arac dizel olarak. Iceride montumun fermuarinin sesi, kucuk bir anahtarligin sesi, hatta su küçük su siseleri var onlarin calkalanma sesini bile golfun icinde duyarsiniz. Arac o kadar sessiz ki bu saydigim sesler sizi rahatsiz eder. Dizel aracla dun yaklasik 60-70 km yol yaptik@maniax ve@jajaja hocalarimizla. Dizel gercekten cok ses vermiyormus dediler. Bir B segmenti aracta dizel motor gurultusu dinleme ihtimaliniz var ama arac Golf olunca isler degisiyor. Vesselam...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ansolak :)  ne demeliyim şimdi bilemedim. 

Golfun sessiz olduğuna okadar inanmışsınız ki ne desem boş :)  60-70 km yapıp kararı vermişsiniz. 

Ben kendi yaptığım yüzlerce km lik tecrübeyi bir kenara bırakıp sizin 60-70 km lik tecrübenizle tatmin mi olayım? 

İçeride neyin sesini duyduğunuz bir önemi yok Golf dizelde en az Punto linea kadar sesli çalışıyor. Duymak istemezseniz duymazsınız. Ben gayet objektif düşüncemi söyledim. Yoksa suyun sesini anahtar tıkıltısını puntodada duyarsınız isterseniz. Vesselam.

@axi2934 hocam benim de bir önceki araç Punto evo dizeldi. baya kamyon gibi hor hor çalışan bi karakteri var. aracın içindeki şeyler zangır zangır sallanırdı :)

dun Ahmet hocamla baya gezdik. sadece kalkışlarda tsi lara göre bi hırıltı çıkarıyor ama süzülme şeklindeki gidişlerde hemen hiç ses yok gibi. 

binmeden ben de sizin gibi düşünürdüm de yalıtım güzelmiş.

@ansolak :)  ne demeliyim şimdi bilemedim. 

Golfun sessiz olduğuna okadar inanmışsınız ki ne desem boş :)  60-70 km yapıp kararı vermişsiniz. 

Ben kendi yaptığım yüzlerce km lik tecrübeyi bir kenara bırakıp sizin 60-70 km lik tecrübenizle tatmin mi olayım? 

İçeride neyin sesini duyduğunuz bir önemi yok Golf dizelde en az Punto linea kadar sesli çalışıyor. Duymak istemezseniz duymazsınız. Ben gayet objektif düşüncemi söyledim. Yoksa suyun sesini anahtar tıkıltısını puntodada duyarsınız isterseniz. Vesselam.
Hocam linea ile benim clio yu dahi kıyasladım zamanında clio çok daha sessizdi. Motor kaputunu açarsak ses belki aynı olabilir ama aracın içinde o ses kesinlikle cok çok farklı. Bunun ile alakalı iddiaya herşeyimi koyarım. :) linea bildiğin traktör gibiydi. Linea da cam açıp kapatıp test yapıyordum neredeyse aynıydı. Golfde cam açık ve kapalı arasında dağlar var.

@yusuf 

100/s hızda  linea 60db  Golf 7 69.6 db   clio  68 db
Hocam bence bu değerler doğru degildir. Eğer doğruysa da çalışma sesi olabilir. Ama içerde duyulan ses seviyesinde bu değerlerin doğru olmasına ihtimal veremem. Zira golf su ana kadar bindiğim en sessiz araba.

@yusuf 

100/s hızda  linea 60db  Golf 7 69.6 db   clio  68 db
@yusuf hocam çok güzel özetlemiş. 

@axi2934 hocam alınmaca gücenmece darılmaca olmasın ama sadece gülüyorum bu söylediğinize. 

linea, clio, punto bunlar çöp. Golf 7'nin içindeki toz zerreceğiyle dahi kıyaslamam. DB olayına gelince değerler doğru mu bilmiyorum (Murat Hoca'nın üstte gönderdiği linke bakarsanız doğru değrler orada var)  yalnız bana göre önemli olan aracı sürerken aldığınız zevktir. Ben bu zevki hep alıyorum, vuruyorum kırbacı gidiyor. 

Geri
Üst Alt