Golf 7 Araçlara VIALLE LPdi sistem

İsim
mehmet
Mrb  Arkadaşlar  Golf 7 için lpg  taktıran veya   bilgi sahibi arkadaşlar var mı, varsa   onların  bilgilerinde    yaralanmak  istiyoruz......bu  sistem  hakında   bilgi almak  isiyorum (VIALLE LPdi sistem=

VIALLE.png

Mrb  Arkadaşlar  Golf 7 için lpg  taktıran veya   bilgi sahibi arkadaşlar var mı, varsa   onların  bilgilerinde    yaralanmak  istiyoruz......bu  sistem  hakında   bilgi almak  isiyorum (VIALLE LPdi sistem=

Ekli dosyayı görüntüle 2898
TSI motorlara, daha doğrusu turbo benzinli motorlara uyumlu lpg sistemleri pahalı oluyor bir hayli, bir tanıdık tsı aracına 7.500 TL'ye tüp taktırmıştı. İçimden "O parayı yakıt parası yapar gönlümce gezerim." demiştim ve hala aynı fikirdeyim. 

Aracın ilk çalıştırma dahil sürekli lpg ile çalışacak olması uzun vadede sorunlara yol açabilir. 

Sistem çok yeni gibi duruyor, yaygınlaşması ve kullanıcı yorumlarına göre hareket edilmesi kanaatindeyim.

TSI motorlara, daha doğrusu turbo benzinli motorlara uyumlu lpg sistemleri pahalı oluyor bir hayli, bir tanıdık tsı aracına 7.500 TL'ye tüp taktırmıştı. İçimden "O parayı yakıt parası yapar gönlümce gezerim." demiştim ve hala aynı fikirdeyim. 

Aracın ilk çalıştırma dahil sürekli lpg ile çalışacak olması uzun vadede sorunlara yol açabilir. 

Sistem çok yeni gibi duruyor, yaygınlaşması ve kullanıcı yorumlarına göre hareket edilmesi kanaatindeyim.
evet   biraz pahalı,  bende  biriyle   konuştum  çok  övdu  herhangi bir olumsuzlukla  rastlamadım   demiştı  bana  onu aracı  jetaydı

5 bin gibi bir rakam az değil, ayrıca araçlarımız çok yakmıyor, benim araç daha 1000 km olmamasına rağmen 6,5 litre dolaylarında şehir içi ortalaması, bence 5 bin LPG ye verip aracı garanti dışı bırakmak yerine, 2. El temiz dizel daha mantıklı.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@enpisagorbenim  araç 1.2 tsi eskişehir   trafiğinde dikkat etmeme ramen  100km 7-8 lt   yakıyor . o da  bana  fazla   geliyor.araç 11000 km  de 

Ekli dosyayı görüntüle 2898
%55 tasarruf olmayacaktır. %35 en fazla. Bunun için de hesap yapalım 1000km de 300-350 10.000 de 3500 yakıt verin. 10.000 km de tasarruf 1100tl olacak. Yani 50.000km civarı sistem kendini amorte edecek. Aracı zor satacaginizi da unutmayın. Bunun yanında tüp ile gezmek de diğer kötü yani. Ben aracimdaki piknik tüpünü bile hemen alıyorum ne olur ne olmaz diye. 

bu sistemi geçen yıl prinste duymuştum ilk kez, 7500 TL fiyatı vardı.bizim TSİ için gereksiz pahalı ve mantıksız bence zaten bunu amorti edecek kadar çok kullanım varsa dizel araç tercih edilmelidir.Benzin fiyatına göre değişiklik göstermekle birlikte 32-36 krş gibi bir yakarı var şuanda aracın normal bir kullanıcı için daha ne olsun yani bundan az yaksın diyen dizel almalı...zaten bu kite verilecek parayı benzinli aracın üzerine ekleyince dizel fiyatına gelmiş oluyor.Garanti dışı kalması, yeni bir sistem olduğu için uzun vadede ortaya çıkacak sonuclar gibi etkenlerde düşünüldüğünde küçük hacimli motorlar için mantıklı değil. Ama 2500 ve üstü benzinli bir araca sahipsem arazi aracıysa mesela o zaman yaptırabilirdim.

@Burak_Senbas  benim önceki  aracım dizeldı, bu araç ona  göre çok yakıyor, buda beni araçtan soğutyor.....

@Burak_Senbas  benim önceki  aracım dizeldı, bu araç ona  göre çok yakıyor, buda beni araçtan soğutyor.....
Şahsi fikrim sizin yanlış tercih yaptığınız sanırım aracı cok kullanıyorsunuz ki yakıt konusu, sogutacak kadar size etkiliyor.Keşke dizel bir golf 7 ile devam etseydiniz.

Şahsi fikrim sizin yanlış tercih yaptığınız sanırım aracı cok kullanıyorsunuz ki yakıt konusu, sogutacak kadar size etkiliyor.Keşke dizel bir golf 7 ile devam etseydiniz.
@Burak_Senbasben kığat uzerindeki yakıt verilerine  bakmiştım....,meğerse o verileri tutrmak biraz zor gibi

@Burak_Senbasben kığat uzerindeki yakıt verilerine  bakmiştım....,meğerse o verileri tutrmak biraz zor gibi
fabrika verileri en mükemmel durumlar içindir, her zaman gerçek hayatta bu kadar mukemmel durumlar oluşmadığı için kagıt ustundeki yakıt verilerini tutturmak oldukca zordur.Genelde 1.5-2 lt eklenir bu veriler üzerine gerçek hayat için. 

Eğer ki yakıt anlamında sorun yasayacaksanız tavsiyem aracı satmanızdır.Kac paraya takıldığının bir önemi olmadan LPG li bir golf ü hele ki MK7 kasayı satmanız çok çok çok zor olacaktır.

Tabiki yine tüm tercih ve karar sizin biz naçizane burada Golflerini seven insanlar olarak tecrübelerini,bilgilerini size aktararak farklı düşünme açıları yaratmaya çalışırız.

Sizi iyi anlıyorum, eski araç dizel olunca bu psikolojik olarak fazla geliyor, bunu@mandufla Deniz hocam da demişti, akaryakıt istasyonunda psikolojik olarak rahatım, farkı alırken peşin verdik ama güzel diye.

Bende dizelden geçtiğimde fazla gelmişti ama zamanla alışıyorsunuz,@yusuf hocamızda açıklamış ortalama 5 yılda kendini amorti edecek e siz 5 yıl sonra aracı değiştirmek isteyeceksiniz.

LPG takılmış tsi motor için de ikinci el de müşteri bulmak zorlaşacak, zarar vermiyor diyenlere inanmıyorum. Hergün et yemekleri kebap, tavuk, İskender vs ile beslensek mi daha sağlıklı ve enerjik oluruz, yoksa kuru soğan ekmek ile mi? Ikisi de doyurur ama arada fark var :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

fabrika verileri en mükemmel durumlar içindir, her zaman gerçek hayatta bu kadar mukemmel durumlar oluşmadığı için kagıt ustundeki yakıt verilerini tutturmak oldukca zordur.Genelde 1.5-2 lt eklenir bu veriler üzerine gerçek hayat için. 

Eğer ki yakıt anlamında sorun yasayacaksanız tavsiyem aracı satmanızdır.Kac paraya takıldığının bir önemi olmadan LPG li bir golf ü hele ki MK7 kasayı satmanız çok çok çok zor olacaktır.

Tabiki yine tüm tercih ve karar sizin biz naçizane burada Golflerini seven insanlar olarak tecrübelerini,bilgilerini size aktararak farklı düşünme açıları yaratmaya çalışırız.
guzel araç ama yakıt sıkıntı

Geri
Üst Alt