Golf 7 Araçlara VIALLE LPdi sistem

@mehmet eses hocam yılda kaç km yaparsınız ortalama. Vergi düşüklüğü o yakıt farkını bayağı kapatıyor aslında. Ben 15 bin yaptım hiç pişman değilim benzinli aldığım için.

Merhaba;

LPG konusunu 5 yıl boyunca test etmiş biri olarak , araca verdiği mekanik korozyonları saymak bile istemiyorum ki ! Arama motorunuza sorun o size görselleri çıkarsın ;

Ya arkadaşlar beni yanlış anlamayın 70.000,80.000 neyse para veriyorsun,üstüne 5000 falan daha veriyorsun, sonra eşini ,kız arkadaşını kuzenini neyse alıyorsun yanına , alış-veriş merkezinde bir kahve içmek isteyeceksin LPG yüzünden kapalı otoparka almayacaklar.Zaten salon salomanje bagaj yok bizde ,birde tüp koy olanıda öldür, hadi simit tüp koydun stepneyi nereye sokucan , tasarruf edeceğiz ya , ne için ? Yılda beş on bin km yolun tasarrufu için. Valla kimse kusura bakmasın 30-35 krş yakan  arabanın benzini çok geliyorsa japonların çok güzel scooter'ları var hemde 3-5 binlere onlara binebilirsiniz...

Muayene,kaçak testleri , falan hep bonusları bu işin, bir de tank değişim ve akü'nün amperinden nem kapan enjektörlerin hiç bitmeyen dertlerinden bahsetmek bile istemiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
evet   biraz pahalı,  bende  biriyle   konuştum  çok  övdu  herhangi bir olumsuzlukla  rastlamadım   demiştı  bana  onu aracı  jetaydı
Aşağıda dizel araçtan sonra benzinliye geçtiğinizi yazmışsınız, dizelin yakıtından sonra benzinli bir aracın(hangi marka olursa olsun) yakıtı tabi ki fazla gelecektir, ancak bu demek değildir ki o araç fazka yakıyor, sadece önceki aracınıza istinaden size yüksek geliyor, buna da kullandıkça alışacaksınız.

Şehiriçi ortalamanızın 7-8 litre civarında olduğunu söylemişsiniz, bende güzel değerler, yani tabi ki 6-6.5 olsun ister insan ama akıcı bir trafik dışında bu değerler zor, ben genellikle dur kalk trafikte kullanıyorum ve ş.içi ortalamam 8-8.5 arasında gidip geliyor, havalar ısınsın bir miktar daha düşüş olacaktır.

Hocam, şahsi kanaatim taktırmamanız yönünde, dediğim gibi 7500gibi bir rakamı tüpe verip araca yazık etmektense onu benzin parası yapmak daha mantıklı.

Hocam orjinalden sasmayin derim. Araclarin motorlari nşa da cng yada lpg ile calismak icin ayarlanmamis. En kaliteli donusturucu olsa bile bir ürünün ureticisinden daha iyi yapamaz. Yakit cozumu icin aracınız yerine dizel bir golf alin. Yilda 15.000 km yapsaniz bile vergi farkini da dustukten sonra 5 yıl gibi bir surede amorti eder. Satarken olacak extra kazancinizdan bahsetmiyorum bile.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sizi iyi anlıyorum, eski araç dizel olunca bu psikolojik olarak fazla geliyor, bunu@mandufla Deniz hocam da demişti, akaryakıt istasyonunda psikolojik olarak rahatım, farkı alırken peşin verdik ama güzel diye.

Bende dizelden geçtiğimde fazla gelmişti ama zamanla alışıyorsunuz,@yusuf hocamızda açıklamış ortalama 5 yılda kendini amorti edecek e siz 5 yıl sonra aracı değiştirmek isteyeceksiniz.

LPG takılmış tsi motor için de ikinci el de müşteri bulmak zorlaşacak, zarar vermiyor diyenlere inanmıyorum. Hergün et yemekleri kebap, tavuk, İskender vs ile beslensek mi daha sağlıklı ve enerjik oluruz, yoksa kuru soğan ekmek ile mi? Ikisi de doyurur ama arada fark var :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Adanalı olunca örnek de Et den kebabdan olur :)  

@mehmet eses Hocam Yakıt konusu Sürekliliği olan bir durumdur Kafanız rahat edene kadar sürekli araştırı ve düşünürsünüz. Hatta şöyle örnek versem yanlış olmaz bu durum için. ''Deniz suyu gibi içtikçe susar susadıkça içersin:'' En kesin çözüm ise Türkiye Şartlarında Dizel Araç kullanmaktır.Ben de benzinli 1.2 motor aracım varken (hatta İstanbul Trafiğinde) Pompaya her yanaştığımda Elzem durumu yaşardım bir gün dedim ki kendime bu pisikolojiye ne gerek var dedim ve Radikal bir hareketle Dizel araca geçiş yaptım.

İlk etapta ulaşılabilir ve yakıt konusunda iyi bir Dizel araç ile Başlayabilirisiniz sonra da imkanlarınız doğrultusunda Dizel DSG Golf 7 kesinlikle sizin için Asıl çözüm olacaktır. Benim bu konuda yaşadığım ve ve düşüncelerim bunlar. umarım Kafanızı rahat edecek çözme en kısa zamanda ulaşırsınız. :)   

Sizi iyi anlıyorum, eski araç dizel olunca bu psikolojik olarak fazla geliyor, bunu@mandufla Deniz hocam da demişti, akaryakıt istasyonunda psikolojik olarak rahatım, farkı alırken peşin verdik ama güzel diye.Bende dizelden geçtiğimde fazla gelmişti ama zamanla alışıyorsunuz,@yusuf hocamızda açıklamış ortalama 5 yılda kendini amorti edecek e siz 5 yıl sonra aracı değiştirmek isteyeceksiniz.

LPG takılmış tsi motor için de ikinci el de müşteri bulmak zorlaşacak, zarar vermiyor diyenlere inanmıyorum. Hergün et yemekleri kebap, tavuk, İskender vs ile beslensek mi daha sağlıklı ve enerjik oluruz, yoksa kuru soğan ekmek ile mi? Ikisi de doyurur ama arada fark var [emoji4]

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Aynen öyle. Farkı peşin verdim şimdi kafam çok rahat. Minimum 5 sene de binecem arabama. Dün yakıt aldım. Doldur dedim 160 tl. Ohh. Eski tsi jettamda 220-230 tl den aşağı dolmuyordu ve daha az km yapıyordum.

LPG konusunda ise jetta tsi aldığımda baya araştırdım. Hatta vialle markasını türkiyeye Temsanin getirdiğini ve orda çalışmalar yaptığını öğrendim. Ve o zamanlardaki fiyat da aynen bu şekilde idi. Peşin 4500 taksitli 4900. Ta ki o zaman temsanin üst düzey yöneticisi olan bir direktörden fabrika içinde bir aracın bu lpg den dolayi yandigini duyduğum anda lpg veya lpdi olayı benim için bitti.

Kullananlar ile konuşulursa kimse kötü pişmanım demez. Toplumumuzda elimizde olan bir şeyi veya sahip olduğumuz bir malı kotulemek veya pismanligi dile getirmek çok zordur. O yüzden kullananların yorumlarinin objektifligi tartışılır.

Özetle ben özellikle de tsi araçlar için lpg veya lpdi her neyse adı olayını gereksiz buluyorum. Yakittan şikayet ediliyorsa imkanlar dahilinde dizele geçilebilir diye düşünüyorum.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aşağıda dizel araçtan sonra benzinliye geçtiğinizi yazmışsınız, dizelin yakıtından sonra benzinli bir aracın(hangi marka olursa olsun) yakıtı tabi ki fazla gelecektir, ancak bu demek değildir ki o araç fazka yakıyor, sadece önceki aracınıza istinaden size yüksek geliyor, buna da kullandıkça alışacaksınız.

Şehiriçi ortalamanızın 7-8 litre civarında olduğunu söylemişsiniz, bende güzel değerler, yani tabi ki 6-6.5 olsun ister insan ama akıcı bir trafik dışında bu değerler zor, ben genellikle dur kalk trafikte kullanıyorum ve ş.içi ortalamam 8-8.5 arasında gidip geliyor, havalar ısınsın bir miktar daha düşüş olacaktır.

Hocam, şahsi kanaatim taktırmamanız yönünde, dediğim gibi 7500gibi bir rakamı tüpe verip araca yazık etmektense onu benzin parası yapmak daha mantıklı.
doğrudur   yazılan  tum   yorumlar   bana mantıklı   geliyor....yani dediğiniz gibi dizel den  benzene  geçmek ten   kaynaklanyor olabilir

''Deniz suyu gibi içtikçe susar susadıkça içersin:''
Değerli Hocam;

Çok ama çok güzel bir benzetme..

yeri gelmişken şunu da belirteyim:

Bu aralar verilere bakarak forumla bolca zaman geçirmenizden mutluyum...

Hatta pek çok yönetici gerinizde kaldı.

Değerli Hocam;

Çok ama çok güzel bir benzetme..

s=aman

Değerli Hocam;Çok ama çok güzel bir benzetme..

Biraz ara vereyim Yöneticilere saygı olarak yani fazla takilmayayim [emoji1]

One Life Live it.!!!

Biraz ara vereyim Yöneticilere saygı olarak yani fazla takilmayayim
emoji1.png

One Life Live it.!!!
Değerli Ender Hocam;

Bundan bu sonucu çıkartmayın lütfen..

Bakın beni geçtiniz dedim mi? :)

Dizel araca geçmeniz en doğrusu şimdi bende iki sene eskişehir yolunu kullandım, 4 şeritli lakin iş zamanı 50 şerit olsa ifla olmaz ankarada yaşamak ayrı dert dizel olsa 10 bin fazla vetecektiniz ama kafanız rahat olacaktı tabi hergün işe arabayla gitmek zorunda olmak zor bişey ben bu sorunu dizel aracı satıp şehir değiştirerek çözdüm ;) gerçekten büyük şehir büyük dert demek

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7f15e06d819d4db9b423357f41982c76.jpg
481 km 5.9 sıfır denizden 871 rakım ankara 4 defa 200 km testi yaptım sonra 110 hız sabitleyici işte bunu büyük şehirde tutturmak imkansız durumunuz elveriyorsa dizel golf yoksa polo dizel düşünün tüpü asla düşünmeyin bence

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt