Performans Kodlaması (ACT Modu)

@Kaya06  ben yardımcı olurum hocam işiniz görülsün özelden ulaşırsanız hallederiz. 😊

Değerli forum üyeleri ,değerli yöneticiler

Öncelikle bu kodu bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim.Belirtilen kodu dün A3 1.2 Tfsi Stronic aracımda uyguladım.Aracım daha önceleri gaz tepkimesi ve vites geçişleri kararsız kalmaktaydı.Kodu yaptıktan sonra aracımı kullanıp farkını anlamak için test edip yorumlarımı paylaşmak istedim.Belirtilen kod aracımda gaz tepkisinin daha hassas olması ve aracın vites değişim aralığında daha seri olması ve devirli kullanması oldu.Kalkışlar da daha belirgin bir kararlılık ve vites devir aralığı ve tepkime olarak daha canlı bir araç kullanıyorum.Hantal bir araç gitmiş sanki daha çok gaz tepkilerine anında cevap verebilen bir araç ortaya çıkmıştı.Forumda bir çok kişi yakıt ile ilgili paylaşımlarda bulunmuş arttığı yönünde aracı gündelik nasıl kullanıyorsanız önceleri aynı şekilde kullanmanız yönünde olmasına dikkat etmeniz durumunda yakıt artmamaktadır.Bu kodu açtıktan sonra yaklaşık 580 km kadar yol yaptım iş sebebi ile haftasonu eskişehirdeydim.Aracın gaz tepkisi ve kararlılığı gerçekten çok hoşuma gitti.Birçok kişi forum sitesinde fark bu kod açıldıktan sonra fark göremediğini belirtmiş fakat ben kendi adıma kesinlikle katılmıyorum.Forumda su an en son ben denemiş oldum : ))   Bu kodu bizlere ulaştıran yöneticilere , üyelere teşekkür ederim.

merhaba

dun gece ısık kodlarını kurcalarken golf 7 1.2 tsi dsg 105 lik aracımda bu kodu aktif ettim. etmez olaydım !!! o kadar retrofit ustune bir de bu gelince ben nasıl satıcam bu arabayı dostlar. elim gitmez artık. bugun ledleri de taktım sadece kısalar kaldı onlarıda yaparım aksama.

bu performans koduna gelince bariz sekilde hic ama hic sevmedigim D modunda gec gaz tepkisi gitti S modundaki daha erken gaz tepkisi geldi. ama S modundaki yuksek devirdeki vites degistirme yok bu yuzden yakıt degismiyor !. dun 6.5 la ise geldigim ortalama yakıt bugun 6.6 idi. 

umarım uzun vadede de bu sekilde yakıt artısı olmaz ve aracı canlı kullanmaya devam ederim. elinize saglık.  (y)

bana mı öyle geldi bilemiyorum ama ayrı zamanlarda iki kere kodladım..

birincisinde pek birşey farketmedim geri almıştım..
ikincisinde ise vites geçişleri daha hissedilir oldu ve tepkimelerde hissiyat değişmedi.. geri aldım

ben mi bir şey farketmedim yoksa kodlama yapan larr tepkime için bir miktar daha mı basar oldu anlayamadım.. ( hani chip yapınca daha bir yüklenir ya psikolojik olarak)

@doganersin ben ilk kodladıgımda direk farkettim tepkimenin arttıgını ve aracımın canlandıgını. 3 gundur kullanıyorum. yakıt hic degismedi ama aynı oranda bastıgım gaz pedalı artık daha iyi kavrıyor ve sanki aradaki boslugu aldı.

bana mı öyle geldi bilemiyorum ama ayrı zamanlarda iki kere kodladım..

birincisinde pek birşey farketmedim geri almıştım..
ikincisinde ise vites geçişleri daha hissedilir oldu ve tepkimelerde hissiyat değişmedi.. geri aldım

ben mi bir şey farketmedim yoksa kodlama yapan larr tepkime için bir miktar daha mı basar oldu anlayamadım.. ( hani chip yapınca daha bir yüklenir ya psikolojik olarak)
Siz zaten söylemiştiniz ama ben yinede "kendi adıma" konuşayım. 

Hocam tamamen psikolojik bir durum. Sanki o kodlama işe yarıyormuş gibi görünüyor ama bende sizin gibi hiç bir farklılık görmedim. Psikolojik olarak sanki gaz tepkimesi daha iyimiş gibi görünüyor başta ,biraz kullandıktan sonra  pek bi farkı kalmıyor eskisine nazardan. 

Siz zaten söylemiştiniz ama ben yinede "kendi adıma" konuşayım. 

Hocam tamamen psikolojik bir durum. Sanki o kodlama işe yarıyormuş gibi görünüyor ama bende sizin gibi hiç bir farklılık görmedim. Psikolojik olarak sanki gaz tepkimesi daha iyimiş gibi görünüyor başta ,biraz kullandıktan sonra  pek bi farkı kalmıyor eskisine nazardan. 
evet..
sanki daha iyi tepki veriyor gibi geldiğinden basınca basası geliyor sanki..

yine  dediğim gibi ikinci kodlamada vites geçişlerini bile hissetmeye başlayınca hoşuma gitmedi..
belki 1.2 TSİ 110 olduğu için mi bilemedim.. 

bende default değer olarak değil de automatic olarak bıraktım değeri.. şu an gayet yeterli geliyor.

Arkadaşlar bu kodlama sanırım gaz tepkimesini zamanını kısaltıyor. Bunun için ben aracımda Pedal Commander kullanıyorum fakat kodla yapmaya kalktığımda Adaptasyon Menü farklı sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Bilgisi olan bilgi verebilir mi?  Bu arada benim aracım 2015  Tiguan Lounge

1.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
DCC yi seçtiğin zaman çıkan seçenekler nelerdi

@biycash cevabınız için teşekkürler. Menülere girip bakmadım hiç fakat dediğin yer Şase kontrolu ile ilgili sanırım yol tutuşu ayarları veya yandan ani gelen rüzgardan aracın başka şeride geçmemesi için yapılan ayarlar olması gerekir. Menüleri kontrol edersem tekrar yazarım. Eğer bu konuda bilgisi olan varsa ve yazarsa memnun olurum.

@Link35 Hocam bahsettiğiniz şeyle alkası yok.

DCC sürüş dinamiklerinin birlikte ayarlandığı sistemdir. Yani bizim kendi aramızda sürüş modları dediğimiz olaydır. Aşağıya basit bir video bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=2D62Qal6Cfk

@biycash Dediğiniz menü içerine girdim resimdeki şekilde menü içeriği, New value seçeneğini 1 olarak kaydedip aktif hale getirdim. Bu özellik şimdi aktif olmuşmudur yoksa başka yerden de yapmamız gerekenler var mı? Yada herhangi bir yerde menüsü var mı?

5.png

caddy 2015 var yeni kasa 1.6 tdi bu kodu bi türlü onda bulamadım kablom 20.4 yardımcı olabilirmisiniz

@yusuf Yusuf abi ben bu ayarı yaptım ama benim gösterge ekranına gelmedi bişey. Onu nasıl getirebilirim? 

Geri
Üst Alt