Performans Kodlaması (ACT Modu)

İlk defa yakıt düştü diyen birini gördüm bu kodlama da. [emoji4] Bende ş. İçi 1-1,5 litre arası artmıştı 5 ay kullanıp kapattım. 
Hocam belki yanılıyorumdur ama en dikkat ettiğim şey başlangıçtan itibaren yakıt miktarı yükseldi kapalı iken tekrar açtım normale döndü hani seri de kullanırım ama açık hali daha güzel şu an memmunum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@fcsrn Eren hocam Yusuf hocam sağolsun benim aracımıda açmıştı yakıt konusunda benim evet dediğiniz gibi bariz bir artış söz konusu. Bu ACT modunu kapattım demişsiniz yine kodlama ile mi kapattınız yoksa media üzerinde  kapatma için bir menümü var pek anlamadım. Yusuf hocama da yazdım bu konuyla ilgili.

@fcsrn Eren hocam Yusuf hocam sağolsun benim aracımıda açmıştı yakıt konusunda benim evet dediğiniz gibi bariz bir artış söz konusu. Bu ACT modunu kapattım demişsiniz yine kodlama ile mi kapattınız yoksa media üzerinde  kapatma için bir menümü var pek anlamadım. Yusuf hocama da yazdım bu konuyla ilgili.
Kodlama ile kapatılabiliyor Hocam. İçerden bir ayarı yok malesef.

Kodlama ile kapatılabiliyor Hocam. İçerden bir ayarı yok malesef.
hocam kodlama ile kapatılıyor demişsiniz ya, default değerine mi getiriyorsunuz oksa off konumu falan mı var?

Eğer default ise adı nedir?

@yusuf Ben denedim oldukça başarılı bir değişim oluyor. Etkisini tarif etmek gerekirse gaz pedalına normalde %20 bastığınızda %50 basmışsınız gibi araç tepki veriyor

Gerçi dün arabayı hanım kullandı araba nasıl olmuş diye sordum. "Sanki çekmiyor gibi" diye yanıt verdi.  s=s17

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu hafta bakıma gideceğim aracımda gizli özelliklerin bazıları açık. servis güncellemesinden sonra bu açılan özelliklerde sıfırlanır mı?

@blackfear13  Kodlama yapılan ünitelerde güncelleme yapılmaz ise kapanma gibi bir durum olmaz hocam. O işlem de nadiren yapılır. 

Arkadaslar merhaba 

2011 tiguan 1.4 tsi 4 motion chip tuning 180 hp sahibiyim bu bahsettiginiz performans modu bu arabada da yapilabiliyormu

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Drsarper çok büyük ihtimalle evet. Bu aracın yazılımsal bir özelliği olduğu için sizde de işlem yapılabilir olmalı. 

Bu konu bence “psikolojik etki” uzerine tez yapacak birisi icin harika bir baslik olurdu :)  

Orjinalinde surus modu olan aracta normal-Spor arasinda ekstrem bir fark olmadigi halde yorumlariniza bakiyorum +20hp herkes :)  

Tabii mutluysaniz oyle kalsin ama Psikolojik :D

@mehmetmert + 20 hp diye bir şey yok sadece gaz tepkime süresini kısaltan ve arabanın gaza daha hızlı tepki vermesini sağlayan bir seçim. 

Gecen sene Anadolu yakasında yapılan toplantında eren ve yusuf hocam gaz tepkime olayını aktife etmiş başlangıçta (psikolojik) iyi gelmişti,fakat ilerleyen zamanlar aslında gaz tepkimesinin hız değilde yakıt tüketiminin daha fazla olduğunu gördüm , tabiki bu benim düşüncem katılmayan olabilir ama pedala her basımda anlık tüketimin +30lt olarak gördüğümde ve aracımında istediğim hıza çıkmadığını da gördüm.

Geri
Üst Alt