Bir Tutkunun Değişimi (orjinal Bi-Xenon Basic retfofit)

@forzaGilles Hocamız yazdığı gibi basic far daha az maliyetli benim orda demek isteğim piyasa da adaptif bi-xenon farlar için tesisat var hali hazırda. Ama basic için tesisat yok, onun sizin ayarlamanız gerekiyor. Mantık olarak aynı şekilde çalışıyor.
1. BCM high bcm olarak değişiyor yüzde yüz çalışması için
2. Gateway değişiyor
3. Far yükseklik sensörü takılıyor
4. Far seçimi göre afl ya da afs beyni takılıyır
5. Far yıkama sistemi yapılıyor.
Far Yıkama garip bu konu ben yaptım muayeneden kontrol etmediler dahi geçtim, yapmayıp geçen bir çok kişi var ama kalan da var. Biraz sahip işi diyelim 😊
Dediğiniz gibi piyasa da basic bi xenon için tesisat tok. Afs li farlar için var. Aşağıda ki tesisatı alsam afl’ye uydurabilme miyim?

TRY 1,080.51 21% İndirim | Xenon far otomatik tesviye aralığı far viraj AFS kablo demeti Xenon lamba LED ışık VW Golf 7 için MK7
https://a.aliexpress.com/_mtfayce

Dediğiniz gibi piyasa da basit bi xenon için tesisat tok. Afs li farlar için var. Aşağıda ki tesisatı alsam afl’ye uydurabilme miyim?

TRY 1,080.51 21% İndirim | Xenon far otomatik tesviye aralığı far viraj AFS kablo demeti Xenon lamba LED ışık VW Golf 7 için MK7
https://a.aliexpress.com/_mtfayce
Enderelektronikte sadece far için 10-14 pin daha uyguna bir kablo var bilginize

Son düzenleme:
@crane61
@beraterdem33
Tek derdiniz kablo tesisatı olsun, esas önemli olan temiz çıkma far, modül, sensörler vs.. parçaları toplamak, @CemK , @İlker34 , @zulalyol , @forjust1day dostlarımız kablo tesisatı, montaj, kodlamaların yapılması konusunda yardımcı olacaklardır. Bulamadığınız high bcm, beyinler vs.. herhangi bir parça olursa., o konuda da ellerinden geldiğince yardımcı olurlar. düzgün montaj ve kodlamaları işin ehli bir insanın yapması da oldukça önem arz ediyor.

@crane61
@beraterdem33
Tek derdiniz kablo tesisatı olsun, esas önemli olan temiz çıkma far, modül, sensörler vs.. parçaları toplamak, @CemK , @İlker34 , @zulalyol , @forjust1day dostlarımız kablo tesisatı, montaj, kodlamaların yapılması konusunda yardımcı olacaklardır. Bulamadığınız high bcm, beyinler vs.. herhangi bir parça olursa., o konuda da ellerinden geldiğince yardımcı olurlar. düzgün montaj ve kodlamaları işin ehli bir insanın yapması da oldukça önem arz ediyor.
Teşekkür ederim. Sizinle aynı fikirdeyim zaten @kdr.ndr @zulalyol ve @forjust1day çok yardımcı oldular. Aracımda high gateway var. High bcm aldım. Farları dolu basic bi xenon aldım. Bugün afl beyni de aldım. Şu an tek eksiğim tesisat ve montaj

BCM modülü aracın herşeyini kontrol eden ünitedir, high tip bcm modülü olmadan farlar çalışmaz.!

Far yükseklik sensörü olmadan araç muhayeneden geçmez, araç arıza lambası yakar, +olarak far yıkama yapılması gerekir yoksa yine muhayeden geçemezsiniz,

ihtiyacınızın olup-olmadığını uluslararası kanunlar belirler, istediğiniz kadar iyi bir far ayarı yaptırın en hassas şekilde bile yaptırsanız yükseklik sensörü olmadan önünüzde seyreden ve karşıdan gelenlerin gözünü kör edersiniz,

Halojen farların 0-1-2-3-4 şeklinde yapılan manuel yükseklik ayarı gibi düşünmeyin,

Xenon farlarda otomatik seviye sensörü bulunur, seviye sensörü aracın ağırlığını, aracın eğimini, yük/yolcu durumunu, yolun eğimini, tümsekleri sürekli olarak kontrol eder, ve bu koşullara göre farın yüksekliğine ve aydınlatma mesafesine anında müdahale eder,

Özetlersek herhangi bir parçanın eksik olması durumunda —>sistem farların çalışmasına müsade etmez.!
Üstadım merhabalar,
2016 Golf 7 comf. aracım için U led Far takımım mevcut. (3beyinli beyinleri üzerinde)
AFS özelliğini aktif etmem için güncel BCM, Gateway, AFS modül ve yükseklik sensörü parça kodlarını yazabilir misiniz?
Şimdiden çok teşekkür ederim.

aracınızın arkası torsiyon mu yoksa bağımsız süspansiyon mu? Bakımsız ve torsiyon a göre sevi sensörü farklılık gösteriyor.
Bcm çıkma high versin bulursanız işiniz çok daha kolay olur.
Gateway high versiyon olması lazım
Afs modülü olarak fotoğrafdakini kullanmıştım ben

Ekli dosyalar

• IMG_0285.jpeg
    IMG_0285.jpeg
    155.3 KB · Görüntüleme: 4
Ben bcm olarak bunu kullandım yanlış hatırlamıyorsam 2014 model highline golfden çıkma olması lazım

Ekli dosyalar

• 4bd5d4db-4fbb-4e65-8831-0413e1c4633e.jpeg
    4bd5d4db-4fbb-4e65-8831-0413e1c4633e.jpeg
    82.7 KB · Görüntüleme: 11
aracınızın arkası torsiyon mu yoksa bağımsız süspansiyon mu? Bakımsız ve torsiyon a göre sevi sensörü farklılık gösteriyor.
Bcm çıkma high versin bulursanız işiniz çok daha kolay olur.
Gateway high versiyon olması lazım
Afs modülü olarak fotoğrafdakini kullanmıştım ben
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Benimki torsiyondur sanırım 110luk çünkü. 125 üstü bağımsız oluyor sanırım.

Geri
Üst Alt