Golf 7 Bi-Xenon U Led Far İç Dış Temizliği ve Osram D3s Night Breaker Ampul Değişimi (Bol Fotoğraflı)

Evet hocam orjinal u led , benim plakayı söyle ordan şaşe görürler

Ayrıca merak ettim fiyat ne çıkaracaklar
Ayrıca u ledin 2 olması lazım diye hatırlıyorum fsrklı hali var yanlışım yoksa biri normal adaptif olmayan biride benim araçtaki gibi adaptif olan , adaptif olan şerit takip ve uzun far asistanlıyla geliyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin
Sizde şerit takip ve uzun far asistanı var mı ömer hocam?

ULed 'li Bi-Xenon Plus farlar 2 çeşiti bulunur., alırken buna dikkat edip almanız gerekir.!

Adaptif Bi-Xenon Plus Farlar +ULed Gündüz Sürüş farları

Adaptif Bi-Xenon Plus Farlar +ULed Gündüz Sürüş farları +Dinamik Uzun Far Asistanı (bunu alırsanız uyum sağlamaz, uyum sağlaması için ön canım değişmesi gerekir, kamera vs.. bazı diğer parçaların tedarik etmeniz gerekir)

Adaptif Bi-Xenon Plus Top R Farlar +Çift ULed 'li Gündüz Sürüş farları +Led sinyal lambaları

Adaptif Bi-Xenon Plus Top R Farlar +Çift ULed 'li Gündüz Sürüş farları +Led sinyal lambaları +Dinamik Uzun Far Asistanı (aynı şekilde bunu da alırsanız uyum sağlamaz, uyum sağlaması için ön canım değişmesi gerekir, kamera vs.. bazı diğer parçaların tedarik etmeniz gerekir)

Özetlersek şasi no ile sorgulama yaparken, şasi no'yu verdiğiniz aracın (dinamik uzun far asistanlı) olmaması lazım.
Bunu nasıl bulabiliriz acaba? Yardımlarınızı bekliyorum. Çıkma 2 adet temiz far buldum ama. Kodunu atayım bana uyumlu mu bakabilir misiniz?

Sizde şerit takip ve uzun far asistanı var mı ömer hocam?
Evet hocam şerit takip ve uzun far asistanı var
Sol far etiketi düşmüş ama sağ ön farın parça kodunu atıyorum hocam
IMG_20220922_161338.jpg

Hocam ayrıca senin gönderdiğin far parça kodunda 5g ile başlayan kısım yok bilmiyorum normal mi ama bilen arkadaşlar yardımcı olur sende iyi araştır

@forzaGilles hocamda iyi özetlemiş 🙏

Evet hocam şerit takip ve uzun far asistanı var
Sol far etiketi düşmüş ama sağ ön farın parça kodunu atıyorum hocam
Ekli dosyayı görüntüle 60722

Hocam ayrıca senin gönderdiğin far parça kodunda 5g ile başlayan kısım yok bilmiyorum normal mi ama bilen arkadaşlar yardımcı olur sende iyi araştır

@forzaGilles hocamda iyi özetlemiş 🙏
Menşaiye göre değişiyor sanırım kodlar.

Öncelikle iyi forumlar geçen gün aracı aldığımdan beridir yapmayı düşündüğüm ama bir türlü nasip olmayan 2 problemi hallettim

Bu arada araç 2014 1.6 tdi highline uzun far asistanlı 179 bin kmde

Farlarla ilgili olarak forumdan şaşi no toplamıştım araç ful yetkili servis bakımlı 170 bin bakımında farların durumunu anlattım şaşileri verdim ilgilenen danışman garantisi olsaydı değişeceğini söylemişti iyi niyetle olmazmış far değişimi 😬

Muayene öncesi sol far ampulun geçmesi ile başladı herşey 😄Ekli dosyayı görüntüle 49356

Ekli dosyayı görüntüle 49355

Ekli dosyayı görüntüle 493572014 ten beri takılı olan Philips xenecostart ampul 7 yılda ömrünü tamamlamış

Ekli dosyayı görüntüle 49358

patlayan ampul

Öncelikle @yeniisikoto oğuzhandan ( bizim oralardan geçince kesinlikle çaya beklerim ) osram ds3 nihgt breaker laser serisini almak için gittim çok iyi insanlar çok yardımcı oldular ne sorduysam cevaplandılar baya bi konuştuk farlardan ampullerden araçlardan gündemden felan 1500 ₺ den aldım yapısı gereği ampul çalıştıktan 62 saat sonra tam olarak verim alınıyormuş henüz o kadar olmadı ampulun aydınlatması beklediğimden kat be kat iyi performansı aynı Youtube ta izlediğim karşılaştırma videoları gibi çok iyi ayrıca fiyat olarak evet pahalı ama olmuşken iyisi olsun istedim sararmış far ve ömrünü tamamlamak üzere olan ampullerden dolayı kör gibi idim akşamları önümü görmem lazımdı

Konumu YENİ IŞIK OTOMOTİV
(0212) 549 95 40
https://maps.app.goo.gl/iiHBBLJDbFWELmeM7

Ekli dosyayı görüntüle 49353 Ekli dosyayı görüntüle 49354

Orijinallik sorgulama

Osram d3w night breaker aydınlatması ( far ayarı ayarsız )

Ekli dosyayı görüntüle 49524

Ekli dosyayı görüntüle 49525

Ekli dosyayı görüntüle 49526

Ekli dosyayı görüntüle 49527

Daha sonrasında ise daha önceden görüştüğüm dükkanındaki temizlediği farları gördüğüm ÖZK far ve stopa gittim ve temizlettim gerek esnaflığı gerek işçiliği gerek davranışı çok iyiydi baya memmun kaldım tavsiye ederim hatta en son farların bu kadar temiz olabileceğini tahmin etseydim aracı aldığım ilk gün gelirdim diye onada söyledim fiyat olarak iç dış temizlik 400 ₺ tuttu temizlik yaklaşık 4-5 saat arası sürüyor özel ürünlerle temizlemişler farın için kesinlikle açılmıyor açılmadan temizliyorlar çok ısrar etmeme rağmen sırrı öğrenemedim 😄 en son farların üstünü tekrwr sararmasın diye şeffaf kaplatıyım mı dedim kesinlikle gerek yok bu şekil hiç bir şry yapmadan kullan dedi sadece ilk gün su tutma dedi normal yıkamaya felan bir sıkıntısı yokmuş bu işlemin ömrüde yaklaşık 3-4 yıl gider dedi temiz şekilde

konumu Özk Far Ve Stop
0553 324 03 52
https://maps.app.goo.gl/aQqSbYuXo9yzAUs67

Instagram ( çok aktif değiller ) https://instagram.com/ozkstop?utm_medium=copy_link

Bunlar temizletmeden önceki hali

Ekli dosyayı görüntüle 49359

içinin lekeleriEkli dosyayı görüntüle 49360

Merceklerin durumuEkli dosyayı görüntüle 49361 Ekli dosyayı görüntüle 49362

sararmışlığı - kararmışlığı

Ekli dosyayı görüntüle 49363

Ekli dosyayı görüntüle 49364

Ekli dosyayı görüntüle 49365 Ekli dosyayı görüntüle 49366 Ekli dosyayı görüntüle 49367içinin tozu

Ekli dosyayı görüntüle 49368

Temizleme esnasında farlar panjur sökülüyor farların sökülmesi için ise çamurluk ağzındaki vidalar sökülüp tampon hafif aşağı indiriliyor

Farsız dolaşırken aldığım uyarılar

Ekli dosyayı görüntüle 49378

Temizlik sonrası farları ilk gördüğüm anda dedim bunlar benim aracın farları değil çok aşırı şaşırdım ağzım kulaklarımdaydı sıfır gibi oldu desem yeridir 😄 ayrıca ampulleride burada taktırdım bunun için her hangi bir ücret vermedim

Ekli dosyayı görüntüle 49369İlk görüş

Ekli dosyayı görüntüle 49370 Ekli dosyayı görüntüle 49371 Ekli dosyayı görüntüle 49372

U ledlerin Ekli dosyayı görüntüle 49373mercek

bu işlemler sonrası araca bakışım daha bi değişti nerden bakarsam bakayım farlar parıl parıl parıldıyor adeta dün akşam aracı biraz kullandım özellikle aydınlatma olmayan yollara gittim araçta far asistanıda olduğu için virajlarda farlar adeta dans ediyor bir sağ bir sol , uzunları açıp kapatması , far çizgisi , görüş alanı, selektör , öndeki aracı perdelemesi 😍 bu zamana kadar boşa biniyormuşuz desem yeridir ki bi arada far ayarına baktıracağım makine ile detayları nedir makinede ayar için yardımlarınızı bekliyorum

Son olarak forumdan bilgilendirmeleri için @yeniisikoto ve @forzaGilles 'e çok teşekkürler
Gerçekten ustamın ellerine sağlık ayna gibi olmuş. Benim aracında böyle bir temizliğe ihtiyacı var, Hatay-Adana tarafında bu şekilde camı sökmeden mercek far temizliği yapan bildiğiniz yer var mı?

Gerçekten ustamın ellerine sağlık ayna gibi olmuş. Benim aracında böyle bir temizliğe ihtiyacı var, Hatay-Adana tarafında bu şekilde camı sökmeden mercek far temizliği yapan bildiğiniz yer var mı?
Konuyu bulmuşsunuz. :) Farın camını söktürmeyin pişman olursunuz. Kimyasalla mı buharla mı olur bir yöntemi vardır mutlaka,
Reflektör ayna kısmının temizleme aşamasında dökülmeyeceğini bilsem su ile 2-3 tur yıkayın diyeceğim ama özellikle park lambasının erittiği reflektör dökülüyor. merceğe farın içine dökülür en iyisi firmaların temizlemesi. Tampon sökmeye 1000 tl isteyenler var şu aralar umarım düşük maliyetle kurtarırsınız.

Lens böyle olacak cam gibi ..

Ekli dosyalar

• IMG_20210731_171448 (1).jpg
    IMG_20210731_171448 (1).jpg
    193.6 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:
Öncelikle iyi forumlar geçen gün aracı aldığımdan beridir yapmayı düşündüğüm ama bir türlü nasip olmayan 2 problemi hallettim

Bu arada araç 2014 1.6 tdi highline uzun far asistanlı 179 bin kmde

Farlarla ilgili olarak forumdan şaşi no toplamıştım araç ful yetkili servis bakımlı 170 bin bakımında farların durumunu anlattım şaşileri verdim ilgilenen danışman garantisi olsaydı değişeceğini söylemişti iyi niyetle olmazmış far değişimi 😬

Muayene öncesi sol far ampulun geçmesi ile başladı herşey 😄Ekli dosyayı görüntüle 49356

Ekli dosyayı görüntüle 49355

Ekli dosyayı görüntüle 493572014 ten beri takılı olan Philips xenecostart ampul 7 yılda ömrünü tamamlamış

Ekli dosyayı görüntüle 49358

patlayan ampul

Öncelikle @yeniisikoto oğuzhandan ( bizim oralardan geçince kesinlikle çaya beklerim ) osram ds3 nihgt breaker laser serisini almak için gittim çok iyi insanlar çok yardımcı oldular ne sorduysam cevaplandılar baya bi konuştuk farlardan ampullerden araçlardan gündemden felan 1500 ₺ den aldım yapısı gereği ampul çalıştıktan 62 saat sonra tam olarak verim alınıyormuş henüz o kadar olmadı ampulun aydınlatması beklediğimden kat be kat iyi performansı aynı Youtube ta izlediğim karşılaştırma videoları gibi çok iyi ayrıca fiyat olarak evet pahalı ama olmuşken iyisi olsun istedim sararmış far ve ömrünü tamamlamak üzere olan ampullerden dolayı kör gibi idim akşamları önümü görmem lazımdı

Konumu YENİ IŞIK OTOMOTİV
(0212) 549 95 40
https://maps.app.goo.gl/iiHBBLJDbFWELmeM7

Ekli dosyayı görüntüle 49353 Ekli dosyayı görüntüle 49354

Orijinallik sorgulama

Osram d3w night breaker aydınlatması ( far ayarı ayarsız )

Ekli dosyayı görüntüle 49524

Ekli dosyayı görüntüle 49525

Ekli dosyayı görüntüle 49526

Ekli dosyayı görüntüle 49527

Daha sonrasında ise daha önceden görüştüğüm dükkanındaki temizlediği farları gördüğüm ÖZK far ve stopa gittim ve temizlettim gerek esnaflığı gerek işçiliği gerek davranışı çok iyiydi baya memmun kaldım tavsiye ederim hatta en son farların bu kadar temiz olabileceğini tahmin etseydim aracı aldığım ilk gün gelirdim diye onada söyledim fiyat olarak iç dış temizlik 400 ₺ tuttu temizlik yaklaşık 4-5 saat arası sürüyor özel ürünlerle temizlemişler farın için kesinlikle açılmıyor açılmadan temizliyorlar çok ısrar etmeme rağmen sırrı öğrenemedim 😄 en son farların üstünü tekrwr sararmasın diye şeffaf kaplatıyım mı dedim kesinlikle gerek yok bu şekil hiç bir şry yapmadan kullan dedi sadece ilk gün su tutma dedi normal yıkamaya felan bir sıkıntısı yokmuş bu işlemin ömrüde yaklaşık 3-4 yıl gider dedi temiz şekilde

konumu Özk Far Ve Stop
0553 324 03 52
https://maps.app.goo.gl/aQqSbYuXo9yzAUs67

Instagram ( çok aktif değiller ) https://instagram.com/ozkstop?utm_medium=copy_link

Bunlar temizletmeden önceki hali

Ekli dosyayı görüntüle 49359

içinin lekeleriEkli dosyayı görüntüle 49360

Merceklerin durumuEkli dosyayı görüntüle 49361 Ekli dosyayı görüntüle 49362

sararmışlığı - kararmışlığı

Ekli dosyayı görüntüle 49363

Ekli dosyayı görüntüle 49364

Ekli dosyayı görüntüle 49365 Ekli dosyayı görüntüle 49366 Ekli dosyayı görüntüle 49367içinin tozu

Ekli dosyayı görüntüle 49368

Temizleme esnasında farlar panjur sökülüyor farların sökülmesi için ise çamurluk ağzındaki vidalar sökülüp tampon hafif aşağı indiriliyor

Farsız dolaşırken aldığım uyarılar

Ekli dosyayı görüntüle 49378

Temizlik sonrası farları ilk gördüğüm anda dedim bunlar benim aracın farları değil çok aşırı şaşırdım ağzım kulaklarımdaydı sıfır gibi oldu desem yeridir 😄 ayrıca ampulleride burada taktırdım bunun için her hangi bir ücret vermedim

Ekli dosyayı görüntüle 49369İlk görüş

Ekli dosyayı görüntüle 49370 Ekli dosyayı görüntüle 49371 Ekli dosyayı görüntüle 49372

U ledlerin Ekli dosyayı görüntüle 49373mercek

bu işlemler sonrası araca bakışım daha bi değişti nerden bakarsam bakayım farlar parıl parıl parıldıyor adeta dün akşam aracı biraz kullandım özellikle aydınlatma olmayan yollara gittim araçta far asistanıda olduğu için virajlarda farlar adeta dans ediyor bir sağ bir sol , uzunları açıp kapatması , far çizgisi , görüş alanı, selektör , öndeki aracı perdelemesi 😍 bu zamana kadar boşa biniyormuşuz desem yeridir ki bi arada far ayarına baktıracağım makine ile detayları nedir makinede ayar için yardımlarınızı bekliyorum

Son olarak forumdan bilgilendirmeleri için @yeniisikoto ve @forzaGilles 'e çok teşekkürler
Reis iyi akşamlar benimde farın teki içten tozlanma sararma gbi bulanık oluştu bende temizletmek istiyorum farı attırmadan yaptılarsa bu buharla parlatma yöntemi değildir umarım bi de osram night lazer d3s ampülü bende çok araştırdım memnun musun performansı nasıl

Konuyu bulmuşsunuz. :) Farın camını söktürmeyin pişman olursunuz. Kimyasalla mı buharla mı olur bir yöntemi vardır mutlaka,
Reflektör ayna kısmının temizleme aşamasında dökülmeyeceğini bilsem su ile 2-3 tur yıkayın diyeceğim ama özellikle park lambasının erittiği reflektör dökülüyor. merceğe farın içine dökülür en iyisi firmaların temizlemesi. Tampon sökmeye 1000 tl isteyenler var şu aralar umarım düşük maliyetle kurtarırsınız.

Lens böyle olacak cam gibi ..
Başkan iyi akşamlar bende temizlik yaptırmak istiyorum iç dış sen yaptırdın mı çok temiz duruyor farın

@Hrnc1 hocam iç dış temizlendi , tam olarak görmedim ama ince zımpara sonrasındada buhar gibi olan o malzeme ( ismi aklıma gelmedi ), ampuldende çok memmunum adaptif farlarla daha bi başka oluyor , ama cool blueyide deneyip aradaki farkı bizzat gçrmek isterim 😂

@Hrnc1 hocam iç dış temizlendi , tam olarak görmedim ama ince zımpara sonrasındada buhar gibi olan o malzeme ( ismi aklıma gelmedi ), ampuldende çok memmunum adaptif farlarla daha bi başka oluyor , ama cool blueyide deneyip aradaki farkı bizzat gçrmek isterim 😂
Hocam yaptırdığın zamandan şu ana kadar ne kadar süre geçti farlarda su alma nemlenme buğulanma damla gibi şeyler oldu mu hiç?

Reis iyi akşamlar benimde farın teki içten tozlanma sararma gbi bulanık oluştu bende temizletmek istiyorum farı attırmadan yaptılarsa bu buharla parlatma yöntemi değildir umarım bi de osram night lazer d3s ampülü bende çok araştırdım memnun musun performansı nasıl
Reis xenon konusunda daha iyi bi ürün yok zaten, eğer almayı düşünürseniz elimde bi çift orijinal osram nextgen nightbreaker d3s mevcut uygun fiyattan yardımcı olabilirim.

@Hrnc1 hocam 31 temmuz 2021 de temizlenmiş farlar , aracı ilk aldığım günden beri arada bir buğulanma yapıyor ama sadece sinyal kısmında . Başka bir sorunum yok

Reis xenon konusunda daha iyi bi ürün yok zaten, eğer almayı düşünürseniz elimde bi çift orijinal osram nextgen nightbreaker d3s mevcut uygun fiyattan yardımcı olabilirim.
Bursada taktırma konusunda yardımcı olabilecek birisi var mı xenon ampuller için. Aydınlatmamdan memnun değilim 2016 model araç için xenonların ömrünün bittiğini düşünüyorum

Merhaba, hala duruyor mu ampuller? Sattınız mı?

Geri
Üst Alt