Golf 7 Bi-Xenon U Led Far İç Dış Temizliği ve Osram D3s Night Breaker Ampul Değişimi (Bol Fotoğraflı)

@Ofarukko ben temizlettiğimde 600 600 toplam 1200 demişti değiştirmeye baya artmış o zaman
Siz neder değiştiriyorsunuz kaç model araç aynı sorun mu var

@Ofarukko ben temizlettiğimde 600 600 toplam 1200 demişti değiştirmeye baya artmış o zaman
Siz neder değiştiriyorsunuz kaç model araç aynı sorun mu var
Araç 7.5 farlarım takılı değil bir camda çatlak var nemleniyor onu değiştirip diğerini temizletip takıcam. Proje farlarım işte çift j dla yapıyorum araca comfort

Selamlar @Omer58 Konu eski ama uygulamanız mükemmel olmuş. Güle kullanın.
Sorum şu, sadece far temizliği yapacak biri için sonrasında far ayarı yaptırması gerekli mi ? İki üye sanki bu konu hakkında konuşuyorlardı ama ben pek bişi anlayamadım :)

Son düzenleme:
@edstrkkn sağolun hocam teşekkürler , aslında temizlik esnasında far ayarı vidalarına kesinlikle dokunulmuyor dolayısıyla bozulmuyor , daha öncesindende far ayarınız bozuk değilse ayarlatmaya gerekte yok

@edstrkkn sağolun hocam teşekkürler , aslında temizlik esnasında far ayarı vidalarına kesinlikle dokunulmuyor dolayısıyla bozulmuyor , daha öncesindende far ayarınız bozuk değilse ayarlatmaya gerekte yok
teşekkür ederim bilgi için.

Merhaba

Nihayet ben de ÖZK FAR'a uğrayıp xenon farlarımı ve merceklerimi temizlettim. İşlem yaklaşık 5 saat sürüyor. farı kesinlikle açmadan içini kimyasal ile yıkayıp temizliyorlar. Mercekler önceden beyaz floresan gibi buzlu beyaz iken işlem sonrası kola şisesinin dibi gibi şeffaf ve renksiz oldu. Ben çok memnun kaldım, gerçekten çok başarılılar. Bu arada farın elektronik kısımları ve beynine de müdahale edebiliyorlar. Ben oradayken bir BMW aracın farının elektronik kartını tamir ettiler.

Bu temizlik ile ben de yeni ışık otomotivden Osram Cool Blue Intense Next Generation D3S ampül aldım. Tüm işlemler bitince aydınlatma performansının en az %30 arttığını söyleyebilirim. Yeni Işık 60 saat sonrası ampülün daha parlak ve beyaz olacağını söyledi.

Far temizliği 700 TL
Xenon Ampül 2500 TL nakit

Bu arada ana bayii olduğu için osram ledriving led farları sordum şu an 20.000 tl imiş.

Xenon farlı olan herkese tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_20220802_140327.jpg
    IMG_20220802_140327.jpg
    589.2 KB · Görüntüleme: 85
  • IMG_20220802_150449.jpg
    IMG_20220802_150449.jpg
    517.8 KB · Görüntüleme: 85
  • IMG_20220802_150458.jpg
    IMG_20220802_150458.jpg
    511.4 KB · Görüntüleme: 85
Merhaba

Nihayet ben de ÖZK FAR'a uğrayıp xenon farlarımı ve merceklerimi temizlettim. İşlem yaklaşık 5 saat sürüyor. farı kesinlikle açmadan içini kimyasal ile yıkayıp temizliyorlar. Mercekler önceden beyaz floresan gibi buzlu beyaz iken işlem sonrası kola şisesinin dibi gibi şeffaf ve renksiz oldu. Ben çok memnun kaldım, gerçekten çok başarılılar. Bu arada farın elektronik kısımları ve beynine de müdahale edebiliyorlar. Ben oradayken bir BMW aracın farının elektronik kartını tamir ettiler.

Bu temizlik ile ben de yeni ışık otomotivden Osram Cool Blue Intense Next Generation D3S ampül aldım. Tüm işlemler bitince aydınlatma performansının en az %30 arttığını söyleyebilirim. Yeni Işık 60 saat sonrası ampülün daha parlak ve beyaz olacağını söyledi.

Far temizliği 700 TL
Xenon Ampül 2500 TL nakit

Bu arada ana bayii olduğu için osram ledriving led farları sordum şu an 20.000 tl imiş.

Xenon farlı olan herkese tavsiye ederim.
Öncelikle hayırlı olsun hocam iki şeyde , ben night breaker laseri seçmişti ama gerek çevremde kşmsede cool blue olmadığı için onun aydınlatma performansı çizgisi tonu hep aklımdaydı bi ara bi gece buluşup ikisinide değerlendirelim 😂

sizin farların eski halini bilmiyorum ama büyük ihtimal bendeki gibi klasik sorundur yeni hali çok iyi

Bu arada fiyatlar neredeyse x2 olmuş 😢

Geri
Üst Alt