Golf 7 Bi-Xenon U Led Far İç Dış Temizliği ve Osram D3s Night Breaker Ampul Değişimi (Bol Fotoğraflı)

Öncelikle hayırlı olsun hocam iki şeyde , ben night breaker laseri seçmişti ama gerek çevremde kşmsede cool blue olmadığı için onun aydınlatma performansı çizgisi tonu hep aklımdaydı bi ara bi gece buluşup ikisinide değerlendirelim 😂

sizin farların eski halini bilmiyorum ama büyük ihtimal bendeki gibi klasik sorundur yeni hali çok iyi

Bu arada fiyatlar neredeyse x2 olmuş 😢
Ömer hocam teşekkür ederim. Fiyat artmış ancak yapılan işleme göre gayet uygun. Yıllık izinde ancak gidebildim. Evim pendikte esenyurt daki firmaya 3 saatte ancak gidebildim o da tünelden. Ama değdi.

Benim çıkarttığım ampülde night braker ampüldü. O da güzel ampül ama ben Led e benzesin diye cool blue aldım. Birebir led değil ama çok benziyor.

Sizin ev ne tarafta? Hepimize yakın bir yerde buluşabiliriz. Hatta merak eden olursa gelip uygulamaya onlar da bakabilir.

Halojen
Xenon
Led

Bütün mika camlara işlem yapılabilir.

Ömer hocam teşekkür ederim. Fiyat artmış ancak yapılan işleme göre gayet uygun. Yıllık izinde ancak gidebildim. Evim pendikte esenyurt daki firmaya 3 saatte ancak gidebildim o da tünelden. Ama değdi.

Benim çıkarttığım ampülde night braker ampüldü. O da güzel ampül ama ben Led e benzesin diye cool blue aldım. Birebir led değil ama çok benziyor.

Sizin ev ne tarafta? Hepimize yakın bir yerde buluşabiliriz. Hatta merak eden olursa gelip uygulamaya onlar da bakabilir.

Halojen
Xenon
Led

Bütün mika camlara işlem yapılabilir.
Ev farcının oraya yakın hocam ismini vermeyimde aynı ilçe ahhahahha 😂

Yani sen ikisinide kullanan olarak cool blue yi mi tercih ediyorsun hocam

Ben de tercihimi cool blue intense den yana kullandım. Daha deneyimlemedim. Takip kullaninca yorum yaparim. Cool blue boost almak istedim ama hem normal kullanima uygun degil hem de tr de satışını goremedim

Benim farlar da hem ayarsız hem de parlaklığını yitirdi. Arabamı satmayı düşünmüyorum yenileyeceğim sanırım ampülleri.

Merhaba

Nihayet ben de ÖZK FAR'a uğrayıp xenon farlarımı ve merceklerimi temizlettim. İşlem yaklaşık 5 saat sürüyor. farı kesinlikle açmadan içini kimyasal ile yıkayıp temizliyorlar. Mercekler önceden beyaz floresan gibi buzlu beyaz iken işlem sonrası kola şisesinin dibi gibi şeffaf ve renksiz oldu. Ben çok memnun kaldım, gerçekten çok başarılılar. Bu arada farın elektronik kısımları ve beynine de müdahale edebiliyorlar. Ben oradayken bir BMW aracın farının elektronik kartını tamir ettiler.

Bu temizlik ile ben de yeni ışık otomotivden Osram Cool Blue Intense Next Generation D3S ampül aldım. Tüm işlemler bitince aydınlatma performansının en az %30 arttığını söyleyebilirim. Yeni Işık 60 saat sonrası ampülün daha parlak ve beyaz olacağını söyledi.

Far temizliği 700 TL
Xenon Ampül 2500 TL nakit

Bu arada ana bayii olduğu için osram ledriving led farları sordum şu an 20.000 tl imiş.

Xenon farlı olan herkese tavsiye ederim.
güle güle kullanın ben de zaman bulabilirsem kesinlikle yaptıracağım ilk işlerden...

Ömer hocam ben farkarı u lede çevireceğim. Serviste %30 indirimle parça soracağım. Senin aracın sanırım orjinalden u led. Şasi veya sadece farların kodları varsa verir misin parça fiyat sorgulatacağım. Serviste şasi isteyip duruyorlar ayar oluyorum.

Ömer hocam ben farkarı u lede çevireceğim. Serviste %30 indirimle parça soracağım. Senin aracın sanırım orjinalden u led. Şasi veya sadece farların kodları varsa verir misin parça fiyat sorgulatacağım. Serviste şasi isteyip duruyorlar ayar oluyorum.
Evet hocam orjinal u led , benim plakayı söyle ordan şaşe görürler

Ayrıca merak ettim fiyat ne çıkaracaklar
Ayrıca u ledin 2 olması lazım diye hatırlıyorum fsrklı hali var yanlışım yoksa biri normal adaptif olmayan biride benim araçtaki gibi adaptif olan , adaptif olan şerit takip ve uzun far asistanlıyla geliyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin

ULed 'li Bi-Xenon Plus farlar 2 çeşiti bulunur., alırken buna dikkat edip almanız gerekir.!

Adaptif Bi-Xenon Plus Farlar +ULed Gündüz Sürüş farları

Adaptif Bi-Xenon Plus Farlar +ULed Gündüz Sürüş farları +Dinamik Uzun Far Asistanı (bunu alırsanız uyum sağlamaz, uyum sağlaması için ön canım değişmesi gerekir, kamera vs.. bazı diğer parçaların tedarik etmeniz gerekir)

Adaptif Bi-Xenon Plus Top R Farlar +Çift ULed 'li Gündüz Sürüş farları +Led sinyal lambaları

Adaptif Bi-Xenon Plus Top R Farlar +Çift ULed 'li Gündüz Sürüş farları +Led sinyal lambaları +Dinamik Uzun Far Asistanı (aynı şekilde bunu da alırsanız uyum sağlamaz, uyum sağlaması için ön canım değişmesi gerekir, kamera vs.. bazı diğer parçaların tedarik etmeniz gerekir)

Özetlersek şasi no ile sorgulama yaparken, şasi no'yu verdiğiniz aracın (dinamik uzun far asistanlı) olmaması lazım.

Geri
Üst Alt