Tercih Karmaşası 2015-2016

@brkylmz 

Test aracını kullandım. Daha çok eşime kolaylık olsun diye niyet ettik. Ki kendisi şahin kullanarak araba sürmeyi öğrenmiş :).  

Dediğim gibi kolaylık olsun diye düşündüm, ancak;

-Işıkta N ye almak,

-Park ederken önce el freni sonra sonra P.

-Yokuş yukarı S,

-Yüksek hızda giderken klima açmanın sıkıntı yaratabilecek olması

- Autohold açık mı dursun kapalı mı sorusu

Otomatik vites oldu bana manuel :D. Her adımı düşünmek gerekti yine.

@brkylmz 

Test aracını kullandım. Daha çok eşime kolaylık olsun diye niyet ettik. Ki kendisi şahin kullanarak araba sürmeyi öğrenmiş :).  

Dediğim gibi kolaylık olsun diye düşündüm, ancak;

-Işıkta N ye almak,

-Park ederken önce el freni sonra sonra P.

-Yokuş yukarı S,

-Yüksek hızda giderken klima açmanın sıkıntı yaratabilecek olması

- Autohold açık mı dursun kapalı mı sorusu

Otomatik vites oldu bana manuel :D. Her adımı düşünmek gerekti yine.
Hocam maddelerinize madde madde cevap vereyim bende :)

-Işıkta N ye almanıza gerek yok, zaten kendisi boşa alıyor devir saatinden bunu anlayabiliyorsunuz.

-Çok eğimli bir yokuşta değilseniz bunu yapmanıza da gerek olduğunu düşünmüyorum açıkcası, park ederken P alıp emniyet kemerimi çıkarıyorum araç kendi çekiyor el frenini zaten, ayağınızı frenden çektiğinizde de yükün el frenine bindiğini hissediyorsunuz, ama yokuş çok dikse aracın yükü el freniyle birlikte bir miktarda şanzımana biniyor.

-Bu tamamen kullanıcı ile alakalı, mesela ben kullanırken S'e alırım ama annem herhangi bir müdahelede bulunmaz, sıkışık trafikte manuel moda alırım ama annem bunda da herhangi bir müdahelede bulunmaz, yani tamamen kullanıcının kendi kararı, illa böyle kullanması lazım denilmiyor sadece kavrama ömrü için sağlıklı, 2 sene 7200km oldu araç, herhangi bir sıkıntı yok çok şükür.

-Bunu ilk defa duydum :)

-Auto hold kesinlikle açık olmalı bence, bulunmaz nimet ;)

2016 ya karar verdik ama bu seferde Dsg yi narin kullanma gerekliliği ortaya çıktı.

Yarın bayiye tekrar gideceğiz. Bu sefer daha kararsız durumda kaldım 
Değerli Hocam;

Narinlik söz konusu değil bana kalırsa. Konu sadece kurallara uygun kullanmak.

Kısa sürede kavrayacağınza inanıyorum. Bundan sonrası saf keyif...

Benzetmemi mazur görün ama deyim yerindeyse

Yeniden araba kullanmayı öğretiyor bu Golf insana :)

Ben iki madde yazayım yazdığınız çekince maddelerine ek olarak:

1. Yokuş yukarı aracı auto hold yerine yarım debriyaj kavramada tutmak

2. Uzun süre yüksek hızda veya devirde S modda kullanmamak..

Bir model yılı, 2-3 bin lira eder zaten. 2016 tercih edilmelidir. 3bin fark için düşünülür s=alala

83e anlaştık. 

Kaput koruma filmi, Ses yalıtımı Vs Vs öneride bulundular. Toplam 2.700 tl imiş. 

Ses yalıtımında aklım kalmadı değil. Ancak hiç birşey yaptırmadım. 

Aklımda sadece app connect var. 

2 adet tdi highline teslim edildi. Media playerlarinda voice tuşu yer almaktaydı.

Bizdekinde mute var. 

83e anlaştık. 

Kaput koruma filmi, Ses yalıtımı Vs Vs öneride bulundular. Toplam 2.700 tl imiş. 

2 adet tdi highline teslim edildi. Media playerlarinda voice tuşu yer almaktaydı.

Bizdekinde mute var. 
Değerli Hocam;

Hiç aklınız kalmasın...

Bizim araçlar Dacia'nın sandero'su değil ki arka tekerleklerde davlumbaz olmasın..

Ses yalıtımının başarılı olduğunu, ek yalıtıma ne ihtiyaç ne de yer olduğunu göreceksiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
83e anlaştık. 

Bizdekinde mute var. 
Aman hocam st lerin ürün satmak için size önerdiği şeylere dikkat edin. Eğer golfede ses yalıtımı lazımsa bu memlekette hiç bir arabaya binilmez. Benim su ana kadar 6 tane aracim oldu golf 7.şu bindiğim en sessiz olanı açık ara golf.

83e anlaştık. 

Bizdekinde mute var. 
Hocam iyi ki yaptırmadınız hiçbirşey ;)  

2016 tercih edin hocam.

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin.

@KB hocam golfe de ses yalitimi teklif eden suursuz bayii neresi ? ona gore hic gitmeyelim. ☺

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin.

@jajaja hocam sadece golf için değil, 

Ben aracı alırken caddy ve passata yapıyorlardı.

Ben yaptırmadım. Zar zor aracın ücretini denklestirmistik zaten :)

Eskihisar-vw

St ler oldukça ilgili idi. 

Hatta appconnect - kamera ilişkisini onların yapmış olduğu yazışmalar sonrası öğrenmiştim.

ses yalıtımı olunca şimdi duyduğumuz neyi duymayacakmışsınız merak ettim, ben göz kapaklarımın açılıp kapanırken havada çıkardığı ses haricinde bir şey duymuyorum :)

ses yalıtımı olunca şimdi duyduğumuz neyi duymayacakmışsınız merak ettim, ben göz kapaklarımın açılıp kapanırken havada çıkardığı ses haricinde bir şey duymuyorum :)
Ben o havada çıkan sesi de duymuyorum Emre Hocam. İşkillendim şimdi, kulaklarda bir şey var yoksa? :)  

Ben o havada çıkan sesi de duymuyorum Emre Hocam. İşkillendim şimdi, kulaklarda bir şey var yoksa? :)  
e artık bizim yaşlarda normal Hasan hocam, belki biraz biraz başlamıştır ağır işitme :)

Yeni her zaman iyidir. Model modeldir hocam. 2015 için Hp sorusunu çok duyarsınız örneğin ama 2016 yı herkes bilir 110 hp olduğunu bu sadece küçük bir ayrıntı ve 1500 tl fark için kesinlikle 2016 tercihim olurdu :)  

Geri
Üst Alt