Tercih Karmaşası 2015-2016

KB

Üye
İsim
Samil
İyi pazarlar arkadaşlar,

2015 Highline - DSG Opak Beyaz - Opsiyonsuz 82000 TL fiyat aldım. 

2016 Highline - DSG Opak Beyaz - Opsiyonsuz 83500 TL istiyorlar.  

Bu durumda siz hangisini tercih ederdiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tabiki 2016 olanı arada 1500 tl var çok bişey yok yani. Genede tercih sizin

2016 da tercih kullanırdım,

Sent from my iPad using Tapatalk

Ekonomik sınırlamalar kesin değilse Kesinlikle 2016 Model olan.

Ben daha önce yaşadım ve öyle yapmam gerektiği için o yönde tercih kullandım ama artık ocak ayında bir önceki model yılına ait araç alınmaz.Daha kullanmadan 1 yaşında sayılacak

Ayrıca DSG opsiyonsuz olanda %6 kampanya ve %4 bayi indirimi alınabiliyor ve fiyat 80 Bin olmalı.. Ben o rakamda teklif aldığım için biliyorum.

Yani Şubat ayı sonlarını yaşarken 2015 almak için çok cazip olması lazım bence, bu nedenle ben 2016 yı alırdım gibi, tabii şöyle de bir durum var, bir bebek doğduğu gün 1 yaşında olmuyor 1 aylık diyoruz, önemli olan trafik çıkış tarihidir. Ama 2015 olanı Aralık ayında 6 ve 2 olarak %8 ile alırken şimdi, olmaması ve elde 2016 hazır olması göz önüne alınınca 2016 daha ağır basıyor.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@Mechatronik Hocam; bu kararı verebilmek ve hatta pazarlık gücünü arttırabilmek için bazı bilgileri netleştirmek ve detaylandırmak gerekir.

Donanımları aynı olan ve 2015 fiyat listesinin %8-10 altında alınmış opsiyonsuz bir 2015, hem satarken hem de işletme gideri olarak kazandırabilir gibi geliyor bana. Donanım standart (opsiyonsuz) desek de bilmemiz gereken ve kararımızı etkileyebilecek aklıma gelen bazı detayları sıralayayım.

1- Araçların üretim ve gümrük giriş tarihleri, stokta bekleme süreleri. (Pazarlık gücünü arttırır. Stokta bekleme süresine göre indirim oranı değişiyor.)

2- App. connect uyumluluğu- Cihazda Voice butonu var mı?

3- Koltuk döşeme farkı var mı? Varsa zevkinize hangisi uygun?

4-iç ve dış aksamında, donanımında görünüş farkları var mı? (Örneğin en basitinden iki aracın da boya kalınlıkları sınırlar içinde mi?)

5-Normal stepne mi yer tasarruflu stepne mi var araçlarda? (Bazı ST'ler yer tasarruflu aracı std. olarak tanımlayabiliyorlar)

Bu v.b. bilgiler ışığında indirim oranı da arttırılarak makas açılırsa, iyi fiyatlı, birbirinden farkı olmayan ve zevke uygun donanımlı bir 2015 Model tercih edilecek kıvama gelebilir.

Saygılar...

@HaK Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
İlk aradığımda 2015 için 82000 dediklerinde %3+%2 yaptılar sanmıştım, ancak buraya yazınca 2015 için %6 + bayi indirimi yapabileceklerini öğrendim. Bayiyi 2. kez aradım, indirime hiç yanaşmadıkları için aracı gidip incelemedim. 

Boya ile ilgili yazdıklarınız kafama takıldı. Boya kalınlığını nasıl anlayabilirim?

@Mechatronik hocam bunun için cihaz var, satış temsilcinizden talep ederek, karar vermeden önce eşlik ederek bakabilirsiniz...

2015/2016 tercihinde ben de oyumu 2016'dan yana kullanıyorum, hayırlısı olsun...

Merhaba;

Kendi aracımdan örnek vereyim, benim aracım 2015 Comfortline 1.4 tsi 125hp  kasko değeri 78,500,00 TL , fakat aracım 2016 olsaydı kasko değeri 81,500,00 TL olacaktı.Kötü günlerde geri dönüşünü en azından para bazlı düşünmek bence gayet normal, ki kucak dolusu paralar verdik bu arabalara , bende oyumu 2016 modelden yana kullanıyorum

2016

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2016 ya karar verdik ama bu seferde Dsg yi narin kullanma gerekliliği ortaya çıktı.

Yarın bayiye tekrar gideceğiz. Bu sefer daha kararsız durumda kaldım 

Moderatör tarafında düzenlendi:

2016 ya karar verdik ama bu seferde Dsg yi narin kullanma gerekliliği ortaya çıktı.

Dsg ye karar verdik gibi, yarın bayiye tekrar gideceğiz. Bu sefer daha kararsız durumda kaldım 
Hocam dsg ye karar vermekle en iyisini yapmışsınız sakın vazgeçmeyen derim. Manuel de kullanılır ama  bence golfu golf yapan şey dsg.Kullandınız mı bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim Allah nasip ederse bundan sonra dsg hariç birşeye binmem. İnanın çok keyifli birşey. Dsg anlatılmaz yaşanır.

Geri
Üst Alt