Start stop devreye girmemesi

karacafc

Üye
İsim
Sait
Merhabalar,

3 aydır arabada hiç start-stop devreye girmedi. Önceleri soğuk dedim, sonra emniyet kemeri dedim(arka koltukta çocuklar bağlamadığı için) ayarlardan acaba kapattım mı dedim ama yok hiç devreye girmedi. 

Ayna ısıtmasına baktım o da değil :(

Başka bir ayar olma ihtimali var mı? İki kere menüden aktif edip tekrar kapattım ama bir şey değişmedi.

Aracı aldım şükür :)  Start-stop çalışıyor ama nedeni ilginç geldi akü yetersiz diye not düşmüşler takviye yapmış. Çok anlayan biri olmadığımdan sordum 3 ay sonra ben yine mi gelicem dedim "yok yok abi" dediler ama içime de kurt düşmedi değil :(  neyse ki şimdilik sorun yok.

Kötü kısmı 2000km lik 5.0lt/100km verisi kayboldu uzun süreli olan o beni üzdü :(
Geçmiş olsun hocam 

Yinede bekliyoruz 5000 km ortalama 4 lt hedefinizı...

Bundan sonra 3.000 km de Ortalama 3.4 civarı yakarsaniz 5000 km de ortalama 4 lt görülebilir 

3.4 civarı yaktirmak mesele ama :)

Upvote 0

Yok hocam öyle yakılmaz 3-4 kere farklı yollara girdim tabii ki hemen 5-6 üzerine çıktı ortalamalar. Ben yine de sürekli gideceğim yollar düz Ankara içi olduğu için memnunum ama 4 altı çok mümkün değil :D  

Upvote 0
@karacafc hocam şükür sorununuz çözülmüş. İlk yorumda da belirtmiştim. Akü olabilir diye.  :)   

Rahmetli Barış Manço geldi aklıma. 5 puan 5 puan 25 puannn  :)

Upvote 0
Arkadaşlar aynı şey benim de başıma geldi,yolda giderken kırmıız ışıkta durduğumda ekranda star/stop hata mesaj geldi,bunu bikaç kez tekrarlayınca wv servsi aradım usta aküden kaynaklı bitmek üzere dedi.Aracım 2014 model.Ekim ayının başında yol yardımıyla dğeişti.Usta yarım saaat boyunca yol yaptı star stop devereye girmedi meğerse uzun km yapmak gerekiyormuş artık sorunsuz çalışıyor..

Upvote 0
Önce servise danışın serviste çözemezseniz yardımcı olabilirim :)

Upvote 0
Aracimin sorunu çözüldü. Sorunu karmaşık şeylerde aramak bazen yanlış oluyor😁 aracimin sorunu motor bölümünde bulunan sigorta panelindeki sigortanın olmamasiymis. Sivas And oto Ahmet ve Muhammet ustaya çok teşekkür ederim. (Kendileri kapanan volkswagen servisi deneyimli ustasıdır)

Upvote 0
bi ise yaramıyor ben sürekli kapatıyorum ilk araca binince

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bunu sürekli kapatmak yerine motor bölümünde bulunan sigortasını çıkarınca hatada vermiyor arıza işığı da yakmıyor sürekli de kapatmaya gerk kalmıyor. Tecrübe ile sabit👌

Upvote 0
selamlar
Benim 2021 life'da da start stop'un devreye girmediğini fark ettim, gerekli şartlar oluşmamıştır diye üstünde durmamıştım fakat sonra yolda giderken ayağımı gazdan çektiğimde elektrik motorunun devreye girmediğini ve süzülme dediğimiz motor devrinin sıfıra inmesinin de olmadığını fark ettim, eco yazısı kadranda çıkıyor ama devir 900 de kalıyor rölantideymiş gibi. Bu sorun bir kaç haftadır var galiba. 2 gün sonra uzun yola çıkacağım için servise de vakit bulamayacak gibiyim. yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum, ya da benim atladığım bir şey mi var acaba? bilmediğim bir detay mı var acaba diyorum?
süzülme sırasında devir saatiyle ilgili başka sorun yaşayan var mı merak ediyorum? bakalım ne çıkacak?

Upvote 0
selamlar
Benim 2021 life'da da start stop'un devreye girmediğini fark ettim, gerekli şartlar oluşmamıştır diye üstünde durmamıştım fakat sonra yolda giderken ayağımı gazdan çektiğimde elektrik motorunun devreye girmediğini ve süzülme dediğimiz motor devrinin sıfıra inmesinin de olmadığını fark ettim, eco yazısı kadranda çıkıyor ama devir 900 de kalıyor rölantideymiş gibi. Bu sorun bir kaç haftadır var galiba. 2 gün sonra uzun yola çıkacağım için servise de vakit bulamayacak gibiyim. yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum, ya da benim atladığım bir şey mi var acaba? bilmediğim bir detay mı var acaba diyorum?
süzülme sırasında devir saatiyle ilgili başka sorun yaşayan var mı merak ediyorum? bakalım ne çıkacak?
çok enteresan bir şekilde yukarıdaki yazımdan sonra arabaya bindim bugün ve sistem hatasız çalıştı iki haftanın ardından. Foruma şikayet edince kendisini rezil olmaktan korktu galiba:))

Upvote 0
Arkadaşlar startstop çalışmamasının bir nedeni de araca sonradan eklenen donanımlar, bunlar enerji ihtiyacını arttırdığından ve birde hatalı bağlandığından araç kapalıykende akım çekerek yada elektrik kaçağından dolayı aküyü az az zayıflattığı için sistemi devre dışı bırakıyor

Upvote 0
selamlar
Merhaba ben de life paket sahibiyim aynı hatayı bende yasadım 1 kere sonra arabayı kapatıp acınca hata kaybolmustu ama ben uzun yola cıkıcagım için yinede servise götürdüm ve servisde n80 valfinin arızalı oldugunu söylediler ve parçayı degiştirdiler. Ben de 8 bin kmde aracın nasıl valfi bozuluyor normalmi diye sordum servise servis bunun için bişey diyemiyor

Upvote 0

Merhaba ben de life paket sahibiyim aynı hatayı bende yasadım 1 kere sonra arabayı kapatıp acınca hata kaybolmustu ama ben uzun yola cıkıcagım için yinede servise götürdüm ve servisde n80 valfinin arızalı oldugunu söylediler ve parçayı degiştirdiler. Ben de 8 bin kmde aracın nasıl valfi bozuluyor normalmi diye sordum servise servis bunun için bişey diyemiyor
selamlar, son mesajımdan sonra 1500 km kadar yol yaptım, ilk bin km'de her şey düzgün çalıştı çünkü tek seferde kat ettim bu mesafeyi, molalar vererek tabi ki, arada yaptığım orta-kısa mesafelerde yine devreye girmiyor ama bunun sebeplerini kavramaya çalışıyorum, klima, motor ısısı vs... en iyisi dönünce sizin yaptığınız gibi servise gitmek. Belki de aynı sebepten düzensiz çalışıyordur. teşekkürler

Upvote 0

Geri
Üst Alt