Start stop devreye girmemesi

karacafc

Üye
İsim
Sait
Merhabalar,

3 aydır arabada hiç start-stop devreye girmedi. Önceleri soğuk dedim, sonra emniyet kemeri dedim(arka koltukta çocuklar bağlamadığı için) ayarlardan acaba kapattım mı dedim ama yok hiç devreye girmedi. 

Ayna ısıtmasına baktım o da değil :(

Başka bir ayar olma ihtimali var mı? İki kere menüden aktif edip tekrar kapattım ama bir şey değişmedi.

selamlar, son mesajımdan sonra 1500 km kadar yol yaptım, ilk bin km'de her şey düzgün çalıştı çünkü tek seferde kat ettim bu mesafeyi, molalar vererek tabi ki, arada yaptığım orta-kısa mesafelerde yine devreye girmiyor ama bunun sebeplerini kavramaya çalışıyorum, klima, motor ısısı vs... en iyisi dönünce sizin yaptığınız gibi servise gitmek. Belki de aynı sebepten düzensiz çalışıyordur. teşekkürler
Bence de bir servise uğramanızda fayda var. Çünkü arabayi alali 8-9 ay kadar oldu bahsettiginiz sorunlari hic yasamadim. Ankara ici surekli kisa mesafe suruslerim oluyor oralarda bile sorun yasamiyorum.

Upvote 0

Bence de bir servise uğramanızda fayda var. Çünkü arabayi alali 8-9 ay kadar oldu bahsettiginiz sorunlari hic yasamadim. Ankara ici surekli kisa mesafe suruslerim oluyor oralarda bile sorun yasamiyorum.
eyvallah, öğrendiğim iyi oldu, ilk fırsatta gideceğim.

Upvote 0
kimse yazmamiş söylüyorum; motor yağ sicakligi istenen dereceye ulasmassa start stop ta devreye girmez.

Upvote 0
Sigortası atmış olabilir.Bildiğim kadarıyla hepsi tek tek soketlere bağlı.Sigorta kutusunu kontrol etsen iyi olur abi.

Upvote 0
Bendede aynısı olmuştu. Birkaç sefer de vitesler geçmemeye başladı. Baskı Balata değişince sorun kalmadı. Demekki bir bağlantı var vites ile arasında

Upvote 0
geçen gün aynısı benimde başıma geldi, üstelik araba kırmızı ışıkta dururken araç istop etti çalıştırdım çalıştı ama star stop arızalı diye uyarı vermeye başladı.
Birkaç saat sonra kendi kendine düzeldi

Upvote 0
Arabayı çalıştırmaya bastığımda “ilk seferde almıyor. 2. Kez düğmeye basınca çalışıyor fakat ekranda bu hatayı veriyor golf 8 de bu sorunu yaşayan varmı?

Ekli dosyalar

• 54CC9D68-92D0-4068-B5C1-73787CDCD408.jpeg
    54CC9D68-92D0-4068-B5C1-73787CDCD408.jpeg
    78 KB · Görüntüleme: 20
Upvote 0

Geri
Üst Alt