Yaz Lastiği Tavsiyesi

Golf 8 sahipleri Nexen'lerinden memnun mu? VW boşuna fabrikada takmaz sanırım...

2022 üretimi tanesi 837 TL'ye A yakıt verimliliği olan buldum; almayı düşünüyorum.
Kendi aracımda farkli yaz lastiği ile denemedim(kış lastiklerinde malum daha yumuşaktı). Ses olarak bir miktar fazla gibi fakat karşılaştırma yapamadığım için bu çıkarım yanlış olur.

Hızlı kalkış ve ani frenlemelerde problem yaşamadım.

• Beğen
Tepkiler: SCC

Ortalama tüketime göre algısal tespit o hocam

2.0 tsi Golf R otoyolda

10 litre ortalama ile yol alsa

%3 fark 0,3 litre yapar (a ile b yakıt verimi farkı)

Bizler hadi 5 ortalama ile geziyoruz

%3 ü?

0,15 litre

Gercekte 0,10 u gecmez

@forzaGilles bilgim yok malesef bununla ilgili bir düşünce de görmedim genelde üretim tarihine bakılır üzerinde yazarsa bakarım ülkesine

(2 adet kışlık lastik alsam sıkıntı yaşarmıyım) demişsiniz.,

Şöyle örnek vereyim;
Size bir ayağınıza “spor ayakkabı” versek diğer ayağınıza “kundura ayakkabı” versek bu şartlarda çim sahada futbol oynayabilir misiniz veya sokakta bir yerden bir yere yetişmek koşmanızı istesek bunu yapabilir misiniz.?

Bütçeniz kısıtlı bile olsa 2 kışlık 2 yazlık lastikle aracı kullanmanızın yukarda bahsettiğim örnekten pek bir farkı olmayacaktır., ve bu söylediğiniz güvenlik olarak oldukça tehlikeli bir yaklaşımdır.,

Yapılacak en kolay çözüm 4 tane (4 mevsim lastik) almak yapabileceğiniz en ekonomik çözüm olacaktır., bu sayede yaz-kış lastik değiştirme masrafından da kurtulursunuz.,

4 mevsim lastikler bu tür lastik değiştirme külfeti yaşayanlar için biçilmiş kaftan.,

Tabii 4 mevsim lastikler ne yazın yaz lastiği kadar başarılı olabilir, ne de kışın kış lastiği kadar iyi sonuçlar verecektir., melez bir lastik olduğu için yaz-kış şartlarında süper özellikler göstermez ama kullanıcıyı da üzmez., ortalama değerler sunar., güvenlikten tabilki ödün vermez ama yüksek hızlara çıkıyorsanız veya performanslı araç kullanıyorsanız böyle beklentileriniz olmasın. Bu demek değil ki bu lastikle yüksek hızlara çıkılmaz., elbette çıkabilirsiniz ama yazın asfalt sıcaklığı ve lastiğin yapısı gereği haddinden fazla ısınır, ömrünü normalden çabuk tamamlar.
17 jantlar varken biri patladı diyelim 16 lık isletme taktık en azından lastikçiye kadar gider mi ?

17 jantlar varken biri patladı diyelim 16 lık isletme taktık en azından lastikçiye kadar gider mi ?
Lastik dönüş çapını tutturduğunuz sürece bir problem olmaz. Sizin lastik 225 45 r17 stepne 205 55 r16 lastik dönüş çapı arasında 2,4 mm fark yapar. Buda sizi lastikçiye sorunsuz götürür.

Lastik dönüş çapını tutturduğunuz sürece bir problem olmaz. Sizin lastik 225 45 r17 stepne 205 55 r16 lastik dönüş çapı arasında 2,4 mm fark yapar. Buda sizi lastikçiye sorunsuz götürür
Bilgi için Teşekkürler hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba dostlarım size bir site ile geldim
https://www.lastikborsasi.com/
Bu siteden istediğiniz türde ve ebatta lastik bulabilirsiniz. Daha 2 gün önce aldım ve montajına kadar benle ilgilendiler. Çok memnunum kaldım ve samimiyetleri yüz güldürüyor. Sizde bir bakın derim, İyi alışverişler. ;):)

Golf 8 sahipleri Nexen'lerinden memnun mu? VW boşuna fabrikada takmaz sanırım...

2022 üretimi tanesi 837 TL'ye A yakıt verimliliği olan buldum; almayı düşünüyorum.
Hiç memnun değilim virajlara keskin girişlerde hiç iyi değil.

• Beğen
Tepkiler: SCC

Konu biraz hortlamış gibi oldu ama kesinlikle alacaklara falken ziex ze310
falken alacaksanız azenis fk510 derim japon malı mükemmel bir lastikdir..orjinal vw fabrika lastigiydi ama uzun zamandır gelmiyor bu lastikler..ze310 dan bir kaç gömlek üstüdür..

Geri
Üst Alt