Yaz Lastiği Tavsiyesi

4 mevsim için öneriniz var mı arkadaşlar

Arkadaşlar selam. 2016 model Golf 7 (Comfortline) aracım var. Araçta-muhtemelen fabrika çıkışında takılan- "Goodyear" marka yaz lastikleri var ama lastik ustası lastiklerin artık ömrünü tamamlamış olduğunu söyledi. "Yaz" lastiği için kıymetli tavsiyelerinizi yazar mısınız?

Teşekkür ederim.
Michelin PilotSport 4 aldım ben gayet memnunum.

Fiyatlar çok uçuk falken ziex310 uygun gibi onun yerine Continental alsam 1000 lira fark atıyor falkenide bayağı öven var ucuza kaçmak istemiyorum aslında satıcı arkadaşla da bayağı tartıştık bu konuda lastikler pert ben lastikten tasarruf etmek dedim ama çokta kötü bi marka değil anladığım kadarıyla aslında kışa kadar durup kışlık alıyım yazlıkları sonra alıyım diyorum ama üstündekiler beni idare edecek mi onu bilmiyorum 2 tane 5 yillik var onlar neyse de diğerleri 7 ve 9 yıllık

Fiyatlar çok uçuk falken ziex310 uygun gibi onun yerine Continental alsam 1000 lira fark atıyor falkenide bayağı öven var ucuza kaçmak istemiyorum aslında satıcı arkadaşla da bayağı tartıştık bu konuda lastikler pert ben lastikten tasarruf etmek dedim ama çokta kötü bi marka değil anladığım kadarıyla aslında kışa kadar durup kışlık alıyım yazlıkları sonra alıyım diyorum ama üstündekiler beni idare edecek mi onu bilmiyorum 2 tane 5 yillik var onlar neyse de diğerleri 7 ve 9 yıllık
Yerinizde olsam, 3 e 5 e bakmadan ivedi bir şekilde her ne marka ise lastiklerimi alırdım, Dolar almış başını gidiyor ve korkarım daha da artacak, sonra çok daha fazla paralar vermek zorunda kalırsınız.

Saygılar.

yerinizde olsam yazlıkları derhal temin ederdim.kışlık içinde temmuz ağustos gibi 2.el bakardım. aracını satan kışlıkları elinde kalan çok satıcı var. forumda da satan olacaktır yüksek ihtimal. kayseri gibi kışların ağır geçtiği bir ilde 4 mevsim şahsi düşüncem mantıksız olur. sürekli araç kullanıyorsanız söylediklerim bir düşünün derim. ama lastik almak için 1 gün bile oyalanmayın. fiyatlar hep yukarı gidecektir nitekim.

Halının altına 150 $ attım gecen ay (2 lastik ödeneği hazır, gerisi yok karttan cekecek free durumda yok. Bütce dengeleri bozulur)

Ekim kasım gibi yazlık lastik masrafının yarı zulası tamam (kışa girerken alıp 2023 yaza girerken takarım)

Evet her gün her ay her an zam binecek herseye

Hani lastigim bu yazıda çıkarır diyen
Evdeki Usd kumbarasında lastik parasını biriktirsin.

Amaaan boşver 5 ay sonra karttan çektiririm diyen zarar eder %60 zam yer.

Falken dört mevsim olarak iyi bir lastik değerleri de güzel

Bugün gittim conti premium contact 6 aldım Continental bayiiden Eco contact varmış yakıt ekonomisi açısından daha iyi dediler ama nette baktım kimse ecolari tavsiye etmiyor fiyatta aynı 5200 lira 9 taksit olarak aldık bakalim

biraz daha araştırayim dedim ama 2 yere gittim ikiside 1 Haziran'da zam gelecek yüzde 10 15 gibi sanırım bir an önce al dediler zaten dolarda durmuyor bu şekil oldu

Ekli dosyalar

• IMG_20220526_171301.jpg
    IMG_20220526_171301.jpg
    204.8 KB · Görüntüleme: 32
Alınmış alınmıştır. Bu ortamda yarın herşey bugünden pahalı. Continental kendini kanıtlamış bir lastik zaten. Güle güle kullanın.

Ekim 2021 de ben de 3200e cpc6 taktırdım (225/45/17). Şeytan kulağına kurşun memnunum.

Golf 8 sahipleri Nexen'lerinden memnun mu? VW boşuna fabrikada takmaz sanırım...

2022 üretimi tanesi 837 TL'ye A yakıt verimliliği olan buldum; almayı düşünüyorum.

Golf 8 sahipleri Nexen'lerinden memnun mu? VW boşuna fabrikada takmaz sanırım...

2022 üretimi tanesi 837 TL'ye A yakıt verimliliği olan buldum; almayı düşünüyorum.
225 tabanlı lastik mi
A degerinde ?

@SCC

Bu arada

A dan E ye

Herbir harf verimi arasında
0,1 litre oynuyor.

Bugün gittim conti premium contact 6 aldım Continental bayiiden Eco contact varmış yakıt ekonomisi açısından daha iyi dediler ama nette baktım kimse ecolari tavsiye etmiyor fiyatta aynı 5200 lira 9 taksit olarak aldık bakalim

biraz daha araştırayim dedim ama 2 yere gittim ikiside 1 Haziran'da zam gelecek yüzde 10 15 gibi sanırım bir an önce al dediler zaten dolarda durmuyor bu şekil oldu
Hayırlı olsun., üretim tarihi ve yeri neresi.?

Geri
Üst Alt