Fren pedalının sertleşmesi normalde frenden çekip tekrar bastığınızda olmalı. Yani N>El Freni>Fren bırak>Frene tekrar bas>P aşamalarında dördüncü adımda. Bu durum gayet normal olup duran araçta çalışma esnasında olağandır. Muhtemelen hidroliğin dolmasından kaynaklı olsa gerek. Yolda seyir halindeyken yapmaz bunu(herhangi bir sorun yoksa tabi).

@EMRAH ATTS  Hocam sıkışık trafikte manuel mi sürmek yoksa s modundamı kullanmak hangisi doğru.

Beyler takılmayın bu işlere , d ye takın ilerleyin sportif sürüşte s e alın bu kadar . Kasmayın boşuna , ilk önce boşa atıcakmışızda el freni çekicekmişizde vb hikaye .....

Bu arada park ederken önce boşa sonra el freni çekip p ye almakta bana mantıksız geliyor. P dişlisinin amacı zaten o p ye alıp el freni çekince şanzıman mı bozuluyormuş 😂😂 Yeni nesil dsg nin asıl sorunu debriyajı erken bitirmek .

@mbonat @mbonat debriyaj ne zaman, nasıl erken biter DSG de.
Hocam manuel dahil olmak üzere debriyajın en büyük düşmanı yarım kavramadır . 

Yokuşta aracın kaymaması için ayağınızı gazda bekletirseniz araç yarım kavrama yapıcağı için debriyajı erken bitirir.

Onun dışında trafikte dur kalk esnasında sürekli kavrama yapıp bıraktığı içinde bitiyor.

Korkulacak birşey değil kafanıza takmadan binin . Araç yetkili servis bakımlıysa servis iyi niyet garantisinden sorun olursa çözüyor . Aman bozulcak diye üstüne titremeye gerek yok .

Arkadaşımda golf 7.5 var 1.6 tdi yazılımlı hiç dikkat etmeden çok ayarsız şekilde sürer . Şanzıman hala taş gibi ama şanzımanın üstüne titreyen bazı arkadaşların düşük kmlerde sorun yaşadığını  görüyoruz.

Otomatik vitesin amacı hayatı kolaylaştırmak , bence otomatik vites alıp şanzıman bozulcak diye takılmamak gerekiyor .

@mbonat haahhah :D :D

Bunlari youtube otomatik arac park etme videolarina yorum olarak yazicicam :D

@mbonat haahhah :D :D

Bunlari youtube otomatik arac park etme videolarina yorum olarak yazicicam :D
Onlarca video var ki anlamıyorum . Otomatik şanzımanlı viteste yapılmaması gerekenler işte otomatik vites araba nasıl park edilir. Oldukça fazlada izleniyor . Biri bir fikir atıyor kimse sorgulamadan uyuyor . Bir forumda devir çevirsek şanzıman bozulur diyeni bile görmüştüm . 

@mbonat Atilan fikirleri sorgulamadan alip inanip bi de yayma konusunda istekli bir toplumuz. Evet. :/

:/

:/

Bende DSG yok valla, rahatim :D

16. Seyir halindeyken vites kolunun üzerinde elinizi tutmayınız.

Manuelden alışkanlık hocam, o el orda durmazsa maalesef olmuyor 😂

@HAKANMURAT Hocam trafik çok yoğunsa manuel alıp 1 vitese ilerlemek daha mantıklı. ben şahsen öyle yapıyorum el alışkanlığı oldu 

Geri
Üst Alt