Golf 7.5 Salıncak Gıcırtısı

@oadanur hocam bakım esnasında bende tunap121 kulladım tüm gıcırdamalar gitti ki aracımda 4.5cm yay olmasına rağmen şuan gıcırtı sesi yok tunap121 servis ürünü gibi üründür diyebilirim ben gayet memnun kaldım

@bnyamnclak hocam ben kendim yağlamaya çalıştım ama beceremedim sanırım. Bakım zamanı yaklaştı. Bende servisten rica edicem bakalım. Çok sağolun değerli yorumlarınız için.

Benim de 2018 dizel comfortline 86 binde olan aracımda özelliklerde kasislerden geçerken çok rahatsız edici bir gıcırtı sesi geliyor bahsettiğiniz problem bu galiba
Bende değiştirmeyi düşünüyorum sizce değişim yaptıktan sonra bir de hazır temizken tunap121 sıkayim mi üzerine veya ekstra yaglatma vs ne önerirsiniz birdev amortisorlere vs baktırmak gerekir mi sizce bu sesden dolayı onerilerinize çok ihtiyacım var ses beni arabamdan soğuttu acil çözüm arıyorum

bu yüzden 2018 model araçtan soğumaya gerek yok. bakım zamanı yakınsa servise söyleyin ücretsiz hallediyorlar. yada tunap 121 alın, ben 70 lira civarına aldım internetten yedekte bekletiyorum, anlatıldığı gibi lastikleri çevirerek uygulayın yada lifte kaldırıp. yine olmazsa burçların durumu kontrol edilir serviste, son ihtimal serviste yada anlayan ustada değişim, ama oraya gelene kadar yapılacak çok şey var.

şu aşamada benim araç akıyor, bakımda söyledim, ücret almadılar. çanakkale avek.

Benim de 2018 dizel comfortline 86 binde olan aracımda özelliklerde kasislerden geçerken çok rahatsız edici bir gıcırtı sesi geliyor bahsettiğiniz problem bu galiba
Bende değiştirmeyi düşünüyorum sizce değişim yaptıktan sonra bir de hazır temizken tunap121 sıkayim mi üzerine veya ekstra yaglatma vs ne önerirsiniz birdev amortisorlere vs baktırmak gerekir mi sizce bu sesden dolayı onerilerinize çok ihtiyacım var ses beni arabamdan soğuttu acil çözüm arıyorum

Hocam aracınızdan Soğumaya gerek yok bunlar olağan şeyler ustanıza danışın değişmesi gerekiyorsa değiştirin haricinde tunap 121 tavsiye ederim kullanmadan önce bi balata spreyi ile temizletin etrafını sonra kullanın büyük ölçüde kesicek sesi şayet kesmezse kısa vadede başlarsa ses değişim yoluna gidersiniz 😊

@latissimusdorsi @bnyamnclak çok sağolun çok teşekkür ederim kıymetli bilgileriniz için dediğiniz gibi yapacağım inşallah balata spreyi olarak var mı onerdiginiz bir ürün

Ön takımlarda özellikle sağ taraftan az biraz çukurlu yol olsun sanki orada bir şey dağılıyor gibi.
Gıcırdama biraz hafif kalır.Bunun burç olma ihtimali var mıdır acaba?Servise götüreceğim de ona da zaman bulamadım henüz.
Bazen bunun sesi hiç gelmez bazen de eksik olmaz.Arabadan soğutur insanı gerçekten.

Son düzenleme:
Burçları powerflex marka poliüretan burçlarla değiştirince sorun çözülüyor.

Aracı servise bırakacağım da saatlik 280 lira istiyorlar.Usta bunu bir saate çözerde keyfine mi kaldık naptık :D
Bazıları tespit ettirip başka yerde yaptırıyormuş.Ücret almaları mantıklı tabii.Lakin arabayı sizde yaptırırsam 280 lira düşmüş olacak mısınız diyorum?..
Yok sadece bir kısmını düşerlermiş.

Burçları powerflex marka poliüretan burçlarla değiştirince sorun çözülüyor.
Benimde aklımda o var 2 sene olacak. yaz günü komple motor ve alt takımı yıkatıp Wurth HHS2000 sıktım burçlara ön/arka 2Tur şu ana kadar 1 kere olsun ses duymadım bu süreçte. powerflex lere baktım sanırım biraz sert kalıyor. Çukurlarda vs.. biraz konfor sıkıntıya girebilir. Bunun yerine tam dolu burçlar var. Golf 4 de var ebatlar aynı ise uygulanabilir. Lemforder belkide 7 ye yapmıştır. ?

Ekli dosyalar

• ae164ff3c02de3952aaf73c9114e1c1e.jpg
    ae164ff3c02de3952aaf73c9114e1c1e.jpg
    68.1 KB · Görüntüleme: 8

Arkadaşlar ben de bundan yaklaşık 3 sene önce sesten dolayı yağlandı ancak 2 sene sonra yine aynı ses geldi,bu sene bakıma gidince tekrar baktırcam sesden gına geldi.

Geri
Üst Alt