2021 Yeni Leon fiyatları

Bir arkadaşım yana yana leon arıyordu sonunda geldi dedi koşa koşa bayiye gitti yeni gelen leon almak için..Bayii 2 adet geldi 1 saat içinde satıldı demiş.diğer parti Şubat sonu gelecek  ama bu fiyatlar olmaz demişler.

şimdi o bir saat içinde bu 2 adet i kim aldı🤔 bayi daha yüksek kar için kendi alıp 2.el sıfır km olarak mı satacak yada  galericiler alıp yine 40-50 bin karına mı satacak???
Hocam 2 gün için 230 bin tl, sonra 300 bin tl diyeceklerini sanmıyorum. Zaten öyle olursa da kim manuel Leon'a 300 bin tl verir ki? O bütçelerde araç seçeneği epey fazla.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Seastar76  Ya beyler kiyaslama muadil paket / motor ve donanımda yapılır. DSG / 1.5 TSI / Cam tavan kombosu Fr da olmazsa olmazdır. Bunları toplasanız +30/40 bin yapıyor zaten birde yüzde 80 dilime girdiğinde hesabı yapın.

Ben boş manuel yeni kasa Fr a 230 vereceğime 260-270 e 2020 mat paket 1.5 TSI dolu Fr alirim.

Golf forumunda golf sahipleri milletin leonuna değer biçiyor, enteresan ! Tamam 300+ MK3 Leon satanlar var eyvallahta 120 - 150 - 170 gibi rakamlar bitti 1 sene önce. 

Buyrun aşağıda resmi golf fiyatları 225 bine sıfır golf comfort satılıyor. Hadi verin 1-2 senelik golfunuzu 120 ye 150 ye .

Comfortla High arasında 115 bin TL fark var! Kafalar yandı yine.

Screenshot_2021-01-23-20-18-46-340_com.android.chrome.jpg

Bu konuda ben de bir yorumda bulunayım, şayet beklentisi olan arkadaşlar buna göre hareket ederler. 

Cuma günü doğuş la görüşmede, lansman olarak az sayıda geldiğini ve 231k tl den verdiklerini belirtti. Dsg versiyonu haziran sonuna doğru bekleniyor, öncesi ön görünmüyor dediler. Ocakta satılan araçlar lansman olarak hu fiyat verildiğini, şubat itibariyle değişim beklediğini ifade etti. 

Enteresan olansa, skoda octavia yeni kasada 1.5tsi dsg premium pakete son fiyat 325k civarı aldım. Alt paketlerde de öyle seat gibi 231k yok. Şimdi skoda böyleyken, VAG içinde segmentin en üstünde yer alacak yeni golf 8 nasıl seat ile aynı seviye kalacak bilemedim. 

Not: Yeni octavia'nın içi inanın, tüm samimiyetimle söylüyorum ki golf ün içinden bence ciddi düzeyde geride... 

Bugun okuduğum bir haberde VW grubunun %50 kar düşüşü yaşadığını da gördükten sonra, benim golf 8 tarafında hem kalite hem de fiyat konusunda çok iddialı olamayacağını düşünmeye başladım. 

Görelim bakalım, inşallah hayırlısı olsun. 

@Balistique resmi fiyat var ama araba yok ki ! 

olmayan aracın liste fiyatı 225 diye kimse eldeki 2 yıllığı 250 den aşağı vermez, alacağı bir araç yok zaten.

leonda 2 araç getirmişler, ucuz diye reklam yaptılar ama satacak araç yok. 

golf, hemde tutkusu forumunda neden mi leon tartışılıyor? Tr ye hala gelemeyen golfün tek alternatifi de o değil mi zaten ?! 

@Seastar76 Bende ondan bahsediyorum. Araç yok hurafesi çok . Golf 8 yok Leon mk4 te yokki ! Garip biseyler getirmişler onlarında ne olduğu belli değil. Türkiye'de bayilerin bu liste fiyatı alaveresi bitmedikce kafalar yanmaya mahkum.

Bugün aynı donanımda ki scala 280 ede satiliyor 350 yede çorba oldu piyasa.

@Seastar76

@Balistique

Değerli dostlar, geçmiş zamanda doğuş un bu fiyat listesi politikasından bahsetmiştim ancak ara ki bulasın... 

Kısaca özetlersem tekrar, 

Yeni yılda pandemi nedenli sezona yetişmeyen yeni araçlar yüzünden piyasaya en azından kısıtlı sayıda lansman olarak araç sürerek, beklenti yaratmak. Alıcıların taleplerini kendi lehine öteleme ve rakip markalara kaptırmamak. Böylece pazar payı ve ciro kaybını minimize etmek. 

Pek çok defa gördük,

- Eylülden beri olmayan golf comfortline araca liste fiyatı 231000tl yazmak. Highline araçla arasına 100000tl den fazla makas koymak. 

- Olmayan dizel passat araca, benzinliden düşük fiyat vermek. 

- Manuel Polo ya, dsg araçtan yüksek fiyat yazmak... 

@tiesay katılıyorum. Bu biraz şirketlerin toplantılar promosyon yapıp ilgiyi üstüne çekip sonrasında insanları kendisine çekme yöntemine benziyor. Buradaki promosyonda 230.000 ₺ leon lansman denilip ilgi çekip talep oluşturuyorlar. 

Satis temsilcisi genellikle pazardaki pazarcidan farksizdir, vasifsiz elemandir, onlarin dediklerini ciddiye almayin

230 bin bile fazla bu arabaya, cok cabuk alisiyoruz yüksek fiyatlara, muadili golfü ben 20-22 bin euroya aldim, hemde ayni vergi dilimindeydi %50 ötv, sadece euro kur farki,  bugün180-196 bin lira yapar...

Bayiler dehset para kaldiriyor....

Ferit borclarini bize ödetiyor.....

Ben 2020 leona alismadim ve satmaya karar verdim acikcasi, ilgilenen varsa yardimci olurum.
Golf ten baskasina bakmam artık

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Su an hic bir yerde 130 hp leon fr yok. En yakin teslimat subat sonu deniyor. Ve o zaman geldiginde aracin 231 bin tl olmayacagini dusunuyorum. En az 280 bin TL olur.

Dogus guzel bir algi yaptı. Arabayla aşırı derece ilgisiz birisi bile 230 bine dolu paket leon var onu alalim diyor. 

208 ile ayni zamanda ayni fiyattan cikarak 208i resmen baltaladilar. Ve insanlari beklentiye soktular.

Su an hic bir yerde 130 hp leon fr yok. En yakin teslimat subat sonu deniyor. Ve o zaman geldiginde aracin 231 bin tl olmayacagini dusunuyorum. En az 280 bin TL olur.

Dogus guzel bir algi yaptı. Arabayla aşırı derece ilgisiz birisi bile 230 bine dolu paket leon var onu alalim diyor. 

208 ile ayni zamanda ayni fiyattan cikarak 208i resmen baltaladilar. Ve insanlari beklentiye soktular.
Ben halen 230 bin tl olacağını düşünüyorum hocam. Hiçbir yerde şuan Leon FR yok çünkü bayilere 1-2 tane gelmiş asıl parti Şubat ayında geleceği için. Manuel FR'ı %80 ötv'den satamayacağını biliyor Doğuş Oto. Bekleyip görelim, yeterki fiyatlar düşsün.

Geri
Üst Alt