Sıfır Araç Teklifi Alanlar

En sonki Ötv indirimindeki (geçen sene yapılan matrah değişikliğini saymazsak) forumda konuşulan konu aşağıda, nostalji yapmak isteyen okuyabilir 😀 o zamanlar pek ilgimizi çekmemiş, çünkü Haziran öncesindeki fiyatlara göre hayli hayli yüksekti. (Bir papaz mevzusu olmuştu dolar fırlamıştı vs.)

Sarı sitede acaba galerici/al satçılar hangi sıfır araçları toplamış diye gezinirken (malum artık bayilerin önemi kalmadı!) Hyundai'nin yeni panelvanı Staria çıkmış, tasarımı hoşuma gitti.

Sarı sitede fiyatlar 1 milyon liradan başlıyor. Bir de DH'ye bakayım dedim, 2 hafta önce yani 15 Haziran için 870 bin lira fiyat veriyorlarmış. 1 ay önce ise ilk çıktığında fiyatı 660 bin tl imiş.

1 Haziran euro kuru 17,62 TL

15 Haziran 18,02 TL

Bugün 28 Haziran kuru 17,6 TL

Bugün bayiyi arasan vereceği fiyat en iyi ihtimal 900 bin lira olsa 1 aylık süreçte net 240 bin lira fark. Üretmeye, argeye vs. gerek yok. Ya bayi ol ya da bayiden çek sıfır araçları bir güzel otoparka, sonra senden kralı yok. Üstelik doktordan mühendisten bile daha fazla itibarın oluyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ik-sifir-km-8-plus1-otomobil-1034696950/detay

7defb84e-97c9-4bb0-87bd-586c1e5f03ca-1024x768.jpg

Sarı sitede acaba galerici/al satçılar hangi sıfır araçları toplamış diye gezinirken (malum artık bayilerin önemi kalmadı!) Hyundai'nin yeni panelvanı Staria çıkmış, tasarımı hoşuma gitti.

Sarı sitede fiyatlar 1 milyon liradan başlıyor. Bir de DH'ye bakayım dedim, 2 hafta önce yani 15 Haziran için 870 bin lira fiyat veriyorlarmış. 1 ay önce ise ilk çıktığında fiyatı 660 bin tl imiş.

1 Haziran euro kuru 17,62 TL

15 Haziran 18,02 TL

Bugün 28 Haziran kuru 17,6 TL

Bugün bayiyi arasan vereceği fiyat en iyi ihtimal 900 bin lira olsa 1 aylık süreçte net 240 bin lira fark. Üretmeye, argeye vs. gerek yok. Ya bayi ol ya da bayiden çek sıfır araçları bir güzel otoparka, sonra senden kralı yok. Üstelik doktordan mühendisten bile daha fazla itibarın oluyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ik-sifir-km-8-plus1-otomobil-1034696950/detay

Yönetim katında alan memnun satan memnun olsa gerek. Yoksa devlet istese bunların boğazına çöker ve boğar. Sonuçta kimse devletten üstün veya güçlü değil, olmamalı.

Bugun Gebze Dogus otoya iki tir dolusu Troc geldi.İllaki sahipleri vardir ama belki bosa falan cikar olur bilginiz olsun

Konu dışı olacak belki ama eski evraklarımı temizlerken 20.04.2020 tarihinde aldığım fiyat teklifini buldum, 2020 model 1.5 TSİ ACT 150 PS Comfortline Dsg 246.300 TL. Nerden nereye...

Ekli dosyalar

• 20220712_155908.jpg
    20220712_155908.jpg
    168.4 KB · Görüntüleme: 78
Selamlar, arac almak icin dogru zaman midir? Agustos ayi icin bir sure yatay, sonrasinda asagi yonlu hareket olur diyorlar. Su an bankalar ihtiyac harici kredi vermemek icin direniyormus.

Piyasayi okuyabilen abilerimizin yorumu nedir?

Benzer durum evler icin de gecerliymis.

Selamlar, arac almak icin dogru zaman midir? Agustos ayi icin bir sure yatay, sonrasinda asagi yonlu hareket olur diyorlar. Su an bankalar ihtiyac harici kredi vermemek icin direniyormus.

Piyasayi okuyabilen abilerimizin yorumu nedir?

Benzer durum evler icin de gecerliymis.
Evlerde lokasyon önemli, Istanbul icin ivme döviz bazli yukari yönlü, haziran basinda farkli bir yatirim icin 75 bin dolara sattigim 1+1 daire suan 80-85 bin bandinda.

Araba konusunda 2.el durgun ama sifir km araba bulunmuyor, q3-Tiguan r-line- cupra formnetor ariyorum ama hicbir bayide yok. 2. el icin firsatlari kollamak lazim.

Bu arada temiz Passat isteyene yardimci olurum, ilan vermedim henüz ama piyasa yavas.

Evlerde lokasyon önemli, Istanbul icin ivme döviz bazli yukari yönlü, haziran basinda farkli bir yatirim icin 75 bin dolara sattigim 1+1 daire suan 80-85 bin bandinda.

Araba konusunda 2.el durgun ama sifir km araba bulunmuyor, q3-Tiguan r-line- cupra formnetor ariyorum ama hicbir bayide yok. 2. el icin firsatlari kollamak lazim.

Bu arada temiz Passat isteyene yardimci olurum, ilan vermedim henüz ama piyasa yavas.
Golf 8 r line için sıradayım bende hocam

Acikcasi oturulabilir bir ev alamadigim icin yatirimi araba uzerinde degerlendirmek istedim.

Pickup bakiniyorum ben.

Acikcasi oturulabilir bir ev alamadigim icin yatirimi araba uzerinde degerlendirmek istedim.

Pickup bakiniyorum ben.
Pick-up'tan umudumu kestigim icin Suv bakiyorum, pick-up hic bulunmuyor, 2.el fiyatlarida cok asiri sacma sapan

Pick-up'tan umudumu kestigim icin Suv bakiyorum, pick-up hic bulunmuyor, 2.el fiyatlarida cok asiri sacma sapan
Ben hedefime Ssangyong'un Musso Grand'ini koydum. Konfor ve kalite odakli bir pickup oldugu icin cazip geliyor. Hafif arazi standartini karsilasa yeter benim icin. 4x4e gerek yok. Cogu firmada opsiyon olan Donanimlar, standart olarak gelmesi de cezbedici. Fiyat ise digerlerine gore epey bi asagida. Ayrica Bir kac dokunusla alet gercekten destansi oluyor.

Acil satislarda Ikinci eli zor bi alet ama bir cilginlik yapabilirim. Bir deneme surusu icin haftasonu bayiye ugrayacagim.

Aslında elektriklilerin vergisi hazır yüzde 10a düşmüşken güzel seçenekler varmış gibi duruyor ama onlar da şu an karaborsaya düşmüş durumda

Ben hedefime Ssangyong'un Musso Grand'ini koydum. Konfor ve kalite odakli bir pickup oldugu icin cazip geliyor. Hafif arazi standartini karsilasa yeter benim icin. 4x4e gerek yok. Cogu firmada opsiyon olan Donanimlar, standart olarak gelmesi de cezbedici. Fiyat ise digerlerine gore epey bi asagida. Ayrica Bir kac dokunusla alet gercekten destansi oluyor.

Acil satislarda Ikinci eli zor bi alet ama bir cilginlik yapabilirim. Bir deneme surusu icin haftasonu bayiye ugrayacagim.
Ssangyong Musso Grand'i almanin kapisindan dondum. Arac mukemmel herkesin bir gidip test etmesini tavsiye ederim. Aynadan bakmazsaniz bir pickup surdugunuzu anlamazsiniz bile. Yanilmiyorsam bu konfor vs ayarda bir pickup Mercedes x-class var. Konforlu bir pickup istiyorum uzun yola cikayim yormasin vs diyorsaniz bir bakin derim. Arkaya yolu daha iyi tutmasi icin bir agirlik koydunuz (kasaya) mu oluyor s-class. Hatta arac bir cok suvdan rahat ve sessiz.

Sogutan seyler yakit tuketimi, her yil muayne ve kis lastigi zorunlulugu oldu. Keske bu tarz araclari hususi olarak ruhsatlayabilsek. Is vergi almaya gelince normal luks suv gibi vergilendiriyor tabi orasi ayri.

Ozetle aklimda kaldi arac. Ancak su ekonomik kosullarda araci beslemek zor. Gundelik kullanimda Biraz daha zengin isi oluyor pick-up.

Ayrica 0 aracin fiyatlarinin dusmesi gibi bir olasilik yaptigim diyaloglar uzerine mumkun gozukmuyor. Hatta ssangyong a bile ay basinda 50k zam gelecek. @krym abinin dedigi gibi piyasaya biraz araba suruldugu zaman ikinci eller asagi yonlu olabilir.

O yuzden elektronik dahil aklimizda ne varsa almak gerek. :)

selamlar ,
Kardeşim için araç bakıyorduk ikinci el T-roc lar en ucuz 625 e bulabildik, Sıfırı için Tamaş da opsiyonsuz T-roc 660 - cam tavan ve sürüş destek opsiyonlusunda 773 dediler.

555,000 liraya Skoda Kamiq Premium Cam tavanlı aldık, bence aralarında en mantıklısı bu araçtı
Hocam kardeşiniz Kamiqten memnun mu aklımı çok çeliyor bu araç son dönemde 100 bin km olunca golf

Geri
Üst Alt