Sıfır Araç Teklifi Alanlar

Mahkemede
Hakimi savcıya
Savcıyı hakime
Polisi bekciye
Bekciyi polise

Sikayet etmek ?

Nafile isler hocam bunlar

biz yetkili bayıleri girişimci
serbest meslek erbabı esnaf / tüccar zannediyoruz ?

Hepsi aynı taraftalar ?

yalancıktan ceza kesmeye giderler tabi yada gitmis gibi yaparlar.

ama ceza kesemezler !

kesildigi gün ? Ha tamam ülke yırttı denir.

ÜLke de araç satışı (2. El dahil) üzerine yapılan her göz yumma

vatandaşın döviz cinsi birikimini bozdurması
Dövizi yoksa kredi çekmesi üzerine kurulu.

devlet ceza pesinde degil akan dinamik piyasa peşinde .

Şikayeti resmi kuruma yapmayacağız tabii ki (pek sonuç çıkmasa da oraya da yapılması gerekiyor yine de). Katılıyorum, resmi kurum olunca kimi kime şikayet ediyoruz?

Evet ama o şikayeti de yapıp asıl yapılması gereken markanın kendisine, genel merkezine, üst yönetimine vs şikayet etmek. Özel sektörde markalar bu şark kurnazı hareketleri yapanların gözünün yaşına bakmaz markalarının itibarını lekeledikleri için @Savatage hocam. Hatta Kore'dekilerin kulağına gitse bayilikleri bile gider veya bu aşağılık tutumda bulunan kişinin işine son verilir; ki olması gereken de budur.

Serhat hocam bahsi geçen arkadaşım Uluslararası bir ilaç şirketinin insan kaynakları Md.
Şikayet etmedi aracı da almadı.

İşte demek istediğim de bu @Terms hocam. İK müdürü olabilecek donanımda bir vatandaş dahi şikayet etmeyi akıl edemiyor (veya uğraşmak istemiyor). E o şikayet etmezse bu etmezse şu etmezse sen etmezsen ben etmezsem kim şikayet edecek :) İstedikleri gibi at koştururlar böyle...

60 bini kapora istiyordur yalniz hava parasi degildir herhalde o para.

Ayrica @SCC hocam bu bahsettiginiz cekiklerden Japon kardesler bir onceki kasa civic satarken zorla insanlara body kit,seramik vs aldirtip fahis bir fiyata satiyorlardi.Almazsan araba vermiyorlardi.
Bu zorbaliga bile ses cikarmayan Honda.Burada kurumsallik islemiyor.

Audi,mercedes takas vermezsen araba vermem diyor.Herkes kafasına göre artık

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
60 bini kapora istiyordur yalniz hava parasi degildir herhalde o para.

Ayrica @SCC hocam bu bahsettiginiz cekiklerden Japon kardesler bir onceki kasa civic satarken zorla insanlara body kit,seramik vs aldirtip fahis bir fiyata satiyorlardi.Almazsan araba vermiyorlardi.
Bu zorbaliga bile ses cikarmayan Honda.Burada kurumsallik islemiyor.

Audi,mercedes takas vermezsen araba vermem diyor.Herkes kafasına göre artık
Sadece bahşiş(Rüşvet) olarak isteniyormuş.
Araç 710 dan fatura edilecekmiş hesaba 710 transfer elden de 60.

Ekim 2021 de bir tanıdık tucson crdi elite liste fiyatı 495 olan aracı seramik, cam filmi, yan basamak, kaput ppf vs 25 daha mecbur vererek 520 ye aldı. İstersen alma, sen almazsan, başkası anında alacak. Çünkü araç yoktu bayilerde ve kur o zaman uçuşa geçmemişti. Şu an aynı araç milyona yakın sanırım. Yani alan kârda.
Gerçi 60bin hava parası çok fazla, enayi arıyorlar demekki. Çünkü karşılığında aksesuar vs bisey yok.

1 aydır malum sarı sitede golf8 1.5etsi rline takip ediyorum. 800 civarı olan araçlar şu an milyon civarı. Bayilerde yok. Ne zaman gelecegide belli değil. 800e alan şu an karda.

Tarih bu zamanları nasıl yazacak çok merak ediyorum… gerçekten mide bulandırıcı bir dönemden geçiyoruz

1.900'e aldığın arabaya aynı gün 2.590 yazmak serbest piyasa mı oluyor?

Bunun adı haksız kazanç.
Bunun adı üretimi öldürmek.
Bunun adı vatandaşı soymak.
Bunun adı devleti kandırmak.
Bunun adı "taş attım da kolum mu yoruldu".
Bunun adı piyasayı şişirmek.
Bunun adı ekonomiyi çökertmek.
Bunun adı "bir ben akıllıyım, gerisi keriz".

Ve halkımız tepeden tırnağa bu kolay kazancı çok seviyor, hatta BA-YI-LI-YOR.

Bu işten para kazanıp keyiflendiğini duyduğum, okuduğum çok insan vardı ama kendilerinden hiç beklemeyeceğim çok yakınımdan 2 insan bile bunu yapmayı düşünmeye başladı.

Çünkü denetleyen yok, ceza kesen yok. Herkes günü kurtarma derdinde. Saldım çayıra mevlam kayıra ekonomi modeli :)
İzin veren, göz yuman, bu onursuz işe ortak olan yöneticilere yazıklar olsun!

Göz göre göre vatandaş, vatandaşı yoluyor...

Doğuş oto araç bulucu sisteminden baktıgımda bazı Life paketler 680'den bazıları ise 720 küsürden satışta.Hepsi opsiyonlu tabii.
Bu farklar neden var acaba?

( Kendime cevap vereyim;cam tavan farkıymıs )

Son düzenleme:
bu sıfır araçta üretim problemleri 2024 yılına sürecek gibi görünüyor.. bu yıl kapandı, 2023te aynı devam edecek.

Doğuş oto araç bulucu sisteminden baktıgımda bazı Life paketler 680'den bazıları ise 720 küsürden satışta.Hepsi opsiyonlu tabii.
Bu farklar neden var acaba?

( Kendime cevap vereyim;cam tavan farkıymıs )
Cam tavan hocam ben sordum öyle dediler

Otv indirimi halkin istemesiyle gelen bir sey degil.Bayilerin aglamasiyla gelen bir sey.Suan herhangi bir sikintilari olmadigi icin tamamen bos hayal.

En son gelen otv indirimi adamlar arac satamadigi icin geldi.

Geri
Üst Alt