Sıfır Araç Teklifi Alanlar

Geçen markette karpuz bakıyordum, yanımda da bir abi vardı o da karpuzu seçip bakıyordu.

Adamla göz göze geldik, ikimizde çıtımızı çıkaramadık. Aslında danaya girer gibi ortak karpuza girecektik.

Şimdi teklif edersin, adam yok kardeş sen bak işine der. Akşam akşam moralin bozulur.

şu süreçte tek isteğim arabalar konusunda kimsenin uzun vadeli kredilere boğulmaması yönünde.düşüncemin altında olası bir ötv düşüşünün kredilileri çok etkileyecek olması yatıyor.(şimdi bana mantığımın çok ütopik ya da saçma olacağını söyleyebilirisniz ama bugüne kadar ütopik dediğimiz herşeyin olduğunu gördü bu gözler)
Hocam bayide arabami kalıyor ÖTV indirimi yapsınlar. Gelmeden araç satılıyor, hergun herseye zam geliyor ÖTV indirimi yapmaları pek olası görünmüyor.

ÖTV indirimi gelirse bu sefer de araçların net fiyatını artırırlar…

Şimdi bu galerici ve al/sat ‘çılar sıfır araçları bayilerden çekiyor., tamam güzel., sonra da bu araçları distribütörün belirlediği liste fiyatının da daha yükseğine ilana koyuyorlar.,

Şimdi insanların bu araçları bayinin verdiği fiyattan bilee alacak gücü yokken., nasıl oluyor da galericilerin çektiği faiş yüksel fiyatlara alabilecek..??

Evet parası olan alanlar 200-300 kişi vardır mutlaka., iyi güzel de koca ülkede binlerce aracı alacak kim var..? hadi onu da buldular diyelim., 2 ay bulursun, 1 sene boyunca da bulursun., Ama sürekli karaborsa fiyattan bu işin sürekliliğini nasıl sağlanır..?? Bu ülkede bu sürekliliği sağlayacak bir dala-vereyi de illa ki bulur mu bulur elbet şaşırmam
Açıkçası hiç beklemeden galeriden alıyorlar artık.Çünkü bayide araba olmadığı için getirene kadar 10 tane zam yiyor.Galericinin fahiş fiyatından almadığımıza da pişman olmuş oluyoruz.Bayi aracı getirene kadar galericiden almamak = pişmanlık

Açıkçası hiç beklemeden galeriden alıyorlar artık.Çünkü bayide araba olmadığı için getirene kadar 10 tane zam yiyor.Galericinin fahiş fiyatından almadığımıza da pişman olmuş oluyoruz.Bayi aracı getirene kadar galericiden almamak = pişmanlık
Ben sizin gibi düşünmüyorum.,

Galerici aracın liste fiyatının üzerine faiş fiyat ekleyip satacak., ben de bunu kabullenip o aracı galericiden alırsam.,

Bizim milletimiz deprem mağdurları için ötv 1 kez alınacak deyip kabullendi., 20 senedir ötv ödüyoruz.,

Şimdi bunu da kabullenip., galericilerden araç almaya alışırsak 50 sene bundan kurtulamayız.,

Galerici o aracı distribütörün liste fiyatınından 10 bin ucuza versin yine de gidip onlardan araba falan almam.

Bayide araba yokmuşş.., gelmiyor muşş., 3 ay beklemek gerekiyormuşş falan hepsi düzmece., bayiye 3-5 ney ise ateşledin mi yok denilen araba birden ortaya çıkar..

bayiye 3-5 ney ise ateşledin mi yok denilen araba birden ortaya çıkar..
Geri kalan bütün yazınıza katılıyorum ama bu cümleye katılmıyorum üzgünüm.
İstanbuldan bir arkadaşım Mayıs başında yada Nisan sonunda, Hyundai Tuscon almaya gitti.
Liste fiyatı 710.000₺ idi Bayi 770.000₺ istedi üstelik 60.000 elden! kayıtdışı.
60.000₺ isterseniz demişler.

Ben sizin gibi düşünmüyorum.,

Galerici aracın liste fiyatının üzerine faiş fiyat ekleyip satacak., ben de bunu kabullenip o aracı galericiden alırsam.,

Bizim milletimiz deprem mağdurları için ötv 1 kez alınacak deyip kabullendi., 20 senedir ötv ödüyoruz.,

Şimdi bunu da kabullenip., galericilerden araç almaya alışırsak 50 sene bundan kurtulamayız.,

Galerici o aracı distribütörün liste fiyatınından 10 bin ucuza versin yine de gidip onlardan araba falan almam.

Bayide araba yokmuşş.., gelmiyor muşş., 3 ay beklemek gerekiyormuşş falan hepsi düzmece., bayiye 3-5 ney ise ateşledin mi yok denilen araba birden ortaya çıkar..
Siz temennilerinizi yazıyorsunuz aslında.Ben de öyle olsun istiyorum.Ama bayiden araba almaya kalkan araba alamıyor.Yok öyle 3 -5 bin gibi komik rakamlar ateşleyip birden araba bulmalar.Keşke olsa.Millet burdan Hatay bayisini bile kovalıyor.
Bekleyince galericideki fiyattan daha fahiş fiyata çıkıyor.Daha dün tüm araçlar zam yedi yine.Ben araba almak isteyen kişilere maalesef galericiden almanın ''şuan ''
için en mantıklı yol oldugunu düşünüyorum.

Bayiler,galericilerden daha da şerefli değil bu arada:)

Az önce A3 için görüştüm. Aracın gelişi henüz net olmasa da, tahmini satış fiyatını liste fiyatının çok çok üzerinde söylediler. Ayrıca satış için takas zorunluluğu olduğunu söylediler. Yani onlara verecek bir aracınız yoksa size araç satmıyorlar

• Beğen
Tepkiler: SCC
Az önce A3 için görüştüm. Aracın gelişi henüz net olmasa da, tahmini satış fiyatını liste fiyatının çok çok üzerinde söylediler. Ayrıca satış için takas zorunluluğu olduğunu söylediler. Yani onlara verecek bir aracınız yoksa size araç satmıyorlar
Mercedes de böyleydi hocam.Audi de başlamış demek ki.Yani bunların yaptığını izah edecek kelime yok.
Takasa vereceğin arabayı da ölü fiyattan sayacak.Kazandıkları yetmiyor bir de malımızı hiç edip ondan da kar edecekler.

@Terms @Semsam

Dikkat ederseniz 3-5 ne ise ateşlerim dedim (genel tabir).., 3-5 bin demedim.! :)

Benim düşünce yapım; mantıklı olanı yapmak mı yoksa doğru olanı yapmak mı?

Bu ikilem de kalsam doğru olanı yaparım., 60 bin elden (kayıt dışı) vermem o aracı ne bayiden ne de galericiden alırım.,

Mantıklı olanı yapıp galericiden aldığımız vakit bu çarpık düzen devam eder..,

Gerçi şu da var; 700 bin lira arabaya verecek param olsa., ben çevremden tanıdık bir “satış müdürü” mutlaka bulup o aracı (kayıt dışı 60 bin vermeden) alırım.

@Semsam @forzaGilles @Terms

O elden 60.000 TL kayıt dışı para isteme cüretinde bulunan bayiyi, bu teklifle karşılaşan arkadaş şikayet etme zahmetinde bulunmazsa bunlar da böyle terbiyesizlik, saygısızlık, usulsüzlük, aç gözlülük yapmaya devam eder.

Memleketimizde şikayet kültürü henüz oturmadı maalesef. Biraz çaba istiyor...

O elden 60.000 TL kayıt dışı para isteme cüretinde bulunan bayiyi, bu teklifle karşılaşan arkadaş şikayet etme zahmetinde bulunmazsa bunlar da böyle terbiyesizlik, saygısızlık, usulsüzlük, aç gözlülük yapmaya devam eder.

Mahkemede
Hakimi savcıya
Savcıyı hakime
Polisi bekciye
Bekciyi polise

Sikayet etmek ?

Nafile isler hocam bunlar

biz yetkili bayıleri girişimci
serbest meslek erbabı esnaf / tüccar zannediyoruz ?

Hepsi aynı taraftalar ?

yalancıktan ceza kesmeye giderler tabi yada gitmis gibi yaparlar.

ama ceza kesemezler !

kesildigi gün ? Ha tamam ülke yırttı denir.

ÜLke de araç satışı (2. El dahil) üzerine yapılan her göz yumma

vatandaşın döviz cinsi birikimini bozdurması
Dövizi yoksa kredi çekmesi üzerine kurulu.

devlet ceza pesinde degil akan dinamik piyasa peşinde .

Serhat hocam bahsi geçen arkadaşım Uluslararası bir ilaç şirketinin insan kaynakları Md.
Şikayet etmedi aracı da almadı.

Geri
Üst Alt