Sıfır Araç Teklifi Alanlar

@ogzogz Hocam siz paylaşınca variant piyasasına bakayım dedim, 6 yaşındaki A4 Variant fiyatları fena değilmiş. Benzini düşünmeyecek olsak gideri var. :) https://www.sahibinden.com/audi-a4-a4-avant?a5_min=2016
Station bana hep güzel görünüyor. Aslında diğer araçlar sıradanmış hissi uyandırıyor bir station görünce.

Şuan yakıtı düşündürtmeyecek araç yok gibi. A4 variant da 2 kere yakıt düşündürür..
Hayırlısı diyelim.

3008 GTline 817.000 TL
Kuga STline 880.000 TL
Doğuş İstanbul 1.0 Rline Golf 8 689.000 TL beyaz
Taigo 1.0 Rline 699.000 TL kırmızı
Vosmer İzmir Limon sarısı Golf 8 Life 600.000 TL cam tavansız

Hepsi 2022, Mart ayının ortası geliyor.
Fiyatlar 2. ele bakınca güzel duruyor hocam. Al satçıların 20-30 bin km'deki 2. el araçlarına gücümüz yetmediği için aynı araçların sıfırını alacağız mecbur...

Utanmadan 35-50 bin lira farkla ilana koyan fırsatçıların umarım ellerinde kalır.

1645970776968.png

Son düzenleme:
Taigo çok kafamı karıştırıyor valla. SUV çarpanı ile fiyatı yükselir mi, iyi bir yatırım mı. Golf 8 Rline'a terccih edilir mi gibi deli sorular var aklımda

Fiyatlar 2. ele bakınca güzel duruyor hocam. Al satçıların 20-30 bin km'deki 2. el araçlarına gücümüz yetmediği için aynı araçların sıfırını alacağız mecbur...

Utanmadan 35-50 bin lira farkla ilana koyan fırsatçıların umarım ellerinde kalır.

Ekli dosyayı görüntüle 55426
bu ilanlar 1.0 rline. 1.5tsi rline liste fiyatı 750 civarı, hatta bir tanıdık 1.5tsi rline+blackline 786k fiyat aldı, sipariş geçti. aynı araç galeri, al/satçı vs 800-850 arası ilana koyarlar sanırım. bu arada bu fiyatlar lansman fiyatı imiş.

Taigo çok kafamı karıştırıyor valla. SUV çarpanı ile fiyatı yükselir mi, iyi bir yatırım mı. Golf 8 Rline'a terccih edilir mi gibi deli sorular var aklımda
Taigo benim gördüğüm tiguan ve troc arası bi kasaya sahip, büyüklük olarak. ama ben tipini beğenmedim, özelikle yandan bakınca arkası bir garip geldi gözüme. ayrıca o mekanik el freni olmamış, ucube gibi. bu devirde mekanik el frenimi kaldı, 750k lık araçta. vw ni anlamak güç, amaç ne acaba.

Trocta en azindan elektronik el freni var, sen git bi araca 600-700bin ver ama araca girince ortada sey gibi kocaman el freni sana baksin. 🤦🏻

Vw suvlarini su sekilde siralamis;
Toureg > tiguan > t-roc > taigo > t-cross
Tiguan'dan sonrası suv diye milleti silkiyorlar...Taigo 700 bin.
Hyundai i10 cross falan yapsa suv niyetine 500 binden başlatırlar.Öyle saçma sapan bi dönem.

Son düzenleme:
Arkadaşlar son dönemde bayilerden 1.0 style veya r line için fiyat teklifi alan var mıdır? Eğer varsa bayi ismi ile beraber paylaşabilir mi maalesef kendim gitme fırsatı bulamadım.

180 bg EAT 8 sanzumanli Pejo 3008 Allure 680 bin liraya alinabiliyorken 1.0 tsi r-line golfe ayni parayi vermek bana mantikli gelmiyor, ama merak ettigim, alman arabalari mi pahali yoksa fransizlar mi ucuz?

180 bg EAT 8 sanzumanli Pejo 3008 Allure 680 bin liraya alinabiliyorken 1.0 tsi r-line golfe ayni parayi vermek bana mantikli gelmiyor, ama merak ettigim, alman arabalari mi pahali yoksa fransizlar mi ucuz?
O kadar param olsa; Golf 8 bakıyor olsam... Benim de kafamı çok karıştıran bir ikilem olur hocam.

Bir yanda alıştığımız Golf tutkusu, düşük tüketim, az vergi, yere daha yakın ve en güzel paketi (R-Line) çok da sportif ve hoş görünüyor.

Diğer yanda yüksek güç & tork ikilisi ve iç kabin tasarımıyla daha şık görünen, cam tavanı bile daha etkileyici, suv bir araç.

Neyseki öyle bir bütçem olmadığı için çok rahatım :) Ama büyük ihtimalle eşim kesin 3008 aldırırdı o durumda.

ama merak ettigim, alman arabalari mi pahali yoksa fransizlar mi ucuz?

Bu konuda da şunu eklemeliyim; geçmişte kullanılan araçların kalitesi, (eski Volkswagen ve eski Pejo araçlar) kafamıza oturan marka kimliği, piyasada tutulması, trafikte çok sık görülmesi vb. etkenler; günümüzdeki marka tercih edilirliğini de büyük oranda etkiliyor,

Örneğin mahalle baskısı, yani eş dost vs "pejoya o kadar para mı verilir, deli misin" dediği anda tercihi yapacak kişi (çok kararlı ve bilinçli bakmıyorsa) bu tarz seçimlerde etrafının dediklerini çok kafaya takıyor ve hatta bunu daha sonra kendisi de savunuyor.

Son düzenleme:
O parayı verecek olsam kesinlikle yeni kasa 3008 alırdım çok güzel araba.

3008 piyasada gayet tutulmuş ve kalitesini ispatlamış bir araç, ileride satarken de golf r-line göre daha kolay satılır. alıcı kitlesi daha geniş.

Geri
Üst Alt