Sıfır Araç Teklifi Alanlar

@EsXi

Troc da ön göğüs dahi sert plastik idi

Bunda ön göğüs yumusak malzeme ise ilerleme var demekki?
Trocta en azindan elektronik el freni var, sen git bi araca 600-700bin ver ama araca girince ortada sey gibi kocaman el freni sana baksin. 🤦🏻

Vw suvlarini su sekilde siralamis;
Toureg > tiguan > t-roc > taigo > t-cross

selamlar ,
Kardeşim için araç bakıyorduk ikinci el T-roc lar en ucuz 625 e bulabildik, Sıfırı için Tamaş da opsiyonsuz T-roc 660 - cam tavan ve sürüş destek opsiyonlusunda 773 dediler.

555,000 liraya Skoda Kamiq Premium Cam tavanlı aldık, bence aralarında en mantıklısı bu araçtı

Trocta en azindan elektronik el freni var, sen git bi araca 600-700bin ver ama araca girince ortada sey gibi kocaman el freni sana baksin. 🤦🏻

Şu an 3 maaş / 4 maaş alarak geyigine para savrulacak tek suv yukarda da resmini ekledigim yeni Sportage

Artık vw nin suvlarında fix tek tip iç dekorundan herkes bıktı zaten.

VW SUV'de bozdu bence. Ben Taigo'yu beğenmedim açıkçası. Sebepleri sayayım;

El freni en azından elektronik olabilir.
Camlar otomatik değil, belki paketten dolayıdır bilemiyorum (Basınca kendisi kaldırıp indirmiyor basılı tutmanız gerek)
Göğüs harici her yer sert plastik. (Böyle dedim diye yumuş yumuş plastik beklemeyin inanırsanız yumuşak)
Arka koltukların sırt kısmı çok dik uzun yolculuklarda arkada oturan hiç rahat edemez.
Her yerde olabildiğince maliyetten kısmaya çalışmışlar ülkemize özel mi böyle yapıyorlar yoksa Almanya'da da araçlar böyle mi merak ediyorum açıkçası.
Lastikler "Giti" marka (Daha önce hiç duymadığım bir firma iyidir kötüdür bilemem)

VW SUV'de bozdu bence. Ben Taigo'yu beğenmedim açıkçası. Sebepleri sayayım;

El freni en azından elektronik olabilir.
Camlar otomatik değil, belki paketten dolayıdır bilemiyorum (Basınca kendisi kaldırıp indirmiyor basılı tutmanız gerek)
Göğüs harici her yer sert plastik. (Böyle dedim diye yumuş yumuş plastik beklemeyin inanırsanız yumuşak)
Arka koltukların sırt kısmı çok dik uzun yolculuklarda arkada oturan hiç rahat edemez.
Her yerde olabildiğince maliyetten kısmaya çalışmışlar ülkemize özel mi böyle yapıyorlar yoksa Almanya'da da araçlar böyle mi merak ediyorum açıkçası.
Lastikler "Giti" marka (Daha önce hiç duymadığım bir firma iyidir kötüdür bilemem)
Hocam bu suv modellerinde segment itibariyle ekstra kalite beklemek bence yanlış olur. A1, Kamiq, Arona, Polo, Fabia gibi B segment araçların üretildiği MQB A0 platformunda üretiliyor Taigo ve Tcross. Golf 8'den gördüğümüz üzere model farketmeksizin yeni araçlarda maliyetten kaçınıldığı görülüyor. Bu sadece VAG için değil, diğer tüm markalar için de geçerli. Her yeri yumuşak trimli yeni bir model araç almak için kesenin ağzını daha da açmak gerekiyor.

Hocam bu suv modellerinde segment itibariyle ekstra kalite beklemek bence yanlış olur. A1, Kamiq, Arona, Polo, Fabia gibi B segment araçların üretildiği MQB A0 platformunda üretiliyor Taigo ve Tcross. Golf 8'den gördüğümüz üzere model farketmeksizin yeni araçlarda maliyetten kaçınıldığı görülüyor. Bu sadece VAG için değil, diğer tüm markalar için de geçerli. Her yeri yumuşak trimli yeni bir model araç almak için kesenin ağzını daha da açmak gerekiyor.
Evet bu konuda son derece haklısınız fakat B segment bile olsa kalitenin bu kadar düşük olmaması gerek diye düşünüyorum (En azından VW için). SUV'de bozdu derken tasarım manasında bozduğunu dile getirmek istemiştim. Yeni gelen B SUV'ler (VW) tamamen Polo ile aynı iç dizaynı kullanıyor. Bir kaç şeyi değiştirmek çokta zor olmasa gerek diye düşünüyorum. İçine bindiğinizde tek farkı yerden bir tık daha yüksek oluşu. Onun dışında Polo'ya binmişim hissi veriyor. Sürüş dinamikleri nasıldır bilemem fakat ilk izlenimim bu yönde.

Polo zaten.

Taigo bu fiyata ise Tiguan bedava.

Tiguan en azından gerçek bir araba, fiyatı 2 kat olmalı bu oyuncaklara göre.

3008 GTline 817.000 TL
Kuga STline 880.000 TL
Doğuş İstanbul 1.0 Rline Golf 8 689.000 TL beyaz
Taigo 1.0 Rline 699.000 TL kırmızı
Vosmer İzmir Limon sarısı Golf 8 Life 600.000 TL cam tavansız

Hepsi 2022, Mart ayının ortası geliyor.

Keşke Vw bir çılgınlık yapıp tıpkı egea cross gibi golf cross yapsaydı.Uzun zamandır yerden yüksek araçları takip ediyorum. Hem dinamik hem malzeme kalitesi golf seviyesinde bir araç bulmak zor. B suvların hiçbiri golften sonra tatmin etmiyor. Malzeme kaliteleri bariz geride, üstelik hepsinin özellikle arkaları dar. C suvlarda HB araç sürüşüne en yakın 3008 ve ateca var sanırım. Bazı sorunlarına rağmen fiyatları maşallah yaşadığım şehirdeki 3+1 ev fiyatları ile yarışıyor. Elektrikli araçlar yaygınlaşmaya başlamışken bu paraları bu araçlara bağlamak doğru mu bilmiyorum.

Keşke Vw bir çılgınlık yapıp tıpkı egea cross gibi golf cross yapsaydı.Uzun zamandır yerden yüksek araçları takip ediyorum. Hem dinamik hem malzeme kalitesi golf seviyesinde bir araç bulmak zor. B suvların hiçbiri golften sonra tatmin etmiyor. Malzeme kaliteleri bariz geride, üstelik hepsinin özellikle arkaları dar. C suvlarda HB araç sürüşüne en yakın 3008 ve ateca var sanırım. Bazı sorunlarına rağmen fiyatları maşallah yaşadığım şehirdeki 3+1 ev fiyatları ile yarışıyor. Elektrikli araçlar yaygınlaşmaya başlamışken bu paraları bu araçlara bağlamak doğru mu bilmiyorum.

Golf Alltrack gelse bu sorun çözülür.

volkswagen-golf-alltrack-2020.webp

volkswagen-golf-alltrack-2020.jpg

Elbette ki fiyatına yetişebilene..

haklısınız. bencede taigo olmamış. tipsiz, çirhin ördek yavrusu gibi. özellikle o elfreni nedir, ortada ucube gibi duruyor.
fiyat konusuna gelirsek bi tanıdığım taigo 1.5tsi rline+black line 786k fiyat aldı... bende dedim ona o parayı verene kadar, biraz daha ver , git 1 yaşında 2.el tiguan r line al veya higline/elegance tiguan aynı paraya... sıfır tiguan bayilerde yok sanırım...
bu arada tiguan 7 ileri dsg dq381 yağlı kavrama, troc, taigo 7 ileri dsg kuru kavrama...

çok çirkin duruyor. emanet duruyor. sanayide sonradan uzatılmış gibi. bi passat variant gibi tok ve asil durmuyor.
Sizden merakla bir Golf Variant çizimi (tasarımı) bekliyorum.

Geri
Üst Alt