Sıfır Araç Teklifi Alanlar

Youtuba Togg yapım aşaması yazıyosun.

Belki biseyler çıkar diyorsun.

Devasa robotlar şasileri tasıyor. Kapıları montajlıyor.
zekeriya usta logo yu yapıştırıyor.
Zeynep usta 20 metreden robotun indirdiği ön camı monte ediyor falan (wolfsburg filmlerindeki gibi)

Eee çıktı

Age of empires muadili android oyun gibi bişey koymuşlar.

Togg fabrika canlı diye bişey buldum
Tamam heralde gece vardiyasında live canlı canlı seri üretimi görücez.

Dışarıdan gece karanlığında güvenlik kamerasını izliyorsun.

Duzelecegiz inşallah be şu olaylar bir bitsin duzelecegiz 😀

eğer chip krizinin 2022'de pik yapması bekleniyorsa bence önümüzdeki bahar döneminde oluşacak araç talebinde ihtiyaç olmayan aracı elden çıkarmak mantıklı olabilir, muhtemelen tavandan satmış olursunuz.

şu an tedarik kaynaklı çok garip bir fiyatlama var, ama bunun bi yerde kırılacağını düşünüyorum.

2020 eylülde tavan fiyata gelen ikinci el piyasası bi daha aynı rakamları ancak 2021 ağustos-eylül gibi görebilmişti mesela.

Çip krizi falan yalan.

Hangi marka bu kriz kaynaklı ar-ge lerini yeni kasa global lansmanlarını erteliyor.

3 tane üreteyim premiere yapayım bekleteyim diyemez.

Bir markanın çip dışında en az 40-50 ekipman için tedarikcisi var.

Tayland dan çip gelmedi , koltuk döşemesi / media / kalpier/ süspansiyon vsvsvs alım garantilerini iptal ediyorum diyebilmek serbest olabilir mi ?

Yok reno bursa fabrikasında üretime ara vermis yada fiat 3 hafta tatile gitmiş..
Almanyada üretime ara veren marka olmadı olmuyor.

Maaşallah her markanın yeni kasası son hız lanse ediliyor.

Cip krizi geliyor
Baskan ötv yi 7 katına kadar arttırma yetkisi aldı

Hep gaz bunlar.

Çip krizi nedeniyle
Almanyada mk8 in fiyatı 1 kurus degistimi 1 yıldır?

Çip krizi falan yalan.

Hangi marka bu kriz kaynaklı ar-ge lerini yeni kasa global lansmanlarını erteliyor.

Tayland dan çip gelmedi , koltuk döşemesi / media / kalpier/ süspansiyon vsvsvs alım garantilerini iptal ediyorum diyebilmek serbest olabilir mi ?

Yok reno bursa fabrikasında üretime ara vermis yada fiat 3 hafta tatile gitmiş..

Cip krizi geliyor

Hep gaz bunlar.

Çip krizi nedeniyle
Almanyada mk8 in fiyatı 1 kurus degistimi 1 yıldır?
vw wolfsburg fabrikası bu sene tarihin en düşük üretimini yapmış.

abd'de araç kira ve ikinci el fiyatları bu sene hiç olmadığı kadar artmış.

yine ingilterede ikinci el araç fiyatları bazı modellerde sıfır araç liste fiyatından daha pahalı olmuş.

bizde al satçı/kur ve değişik ve yüksek ötv dilimleri ile ayrı bir piyasa var fakat otomobil piyasasında çip krizi yalan sadece bizde sorun var demek ben dünyayı takip etmiyorum demektir.

Çip kıtlıgı olur passat 1.5 tsi 600 bin

Çip bollugu olur passat 1.5 tsi 750 bin

Tr de film bu şekilde oynar.

@ahmet306

Kendi yerel piyasamızın saçmalıklarına bahane bulmayalım.

%80 Ötv Vergi ayrı boyut zaten

Bayiler bir st nin masasında ayda 30 araç satarım herbirinden 12 bin kazanırım yerine

Bu st ye 10 araç sat yeterli her birinden karımız 30 bin olacak diyor.

ARaç kıtlığı varmış ?

sarı sitede dünya kadar arac var her markadan her model sıfır.
Sıfır passat isteyen alsın ordan.
https://www.dataforce.de/en/car-sales-statistics-germany/

Cip krizi deyince bir önceki yıla göre öldük bittik %60 geriledik deseler
vw %10 fazla satmıs

alsatcılık yok, ultra pandemi var bi zahmet diger markalarda %15 gerilesin. Millet orda araba pesinde degil.

*** Bayiden 40 gün önce 251 e alınan life polo komisyoncunun elinde nasıl 315 e cıkar derdimiz bu olmalı.

Gökten çip yağsa +60-70 bin alsatcıya komisyon devam edecek yazık

Bayiler Türkiyede yillarca cok az kar marji ile calisyordu, hala kar marjlari inanmazsiniz ama düsük.

Sorun al-satci ve galerilerde, arabalarin son tüketiciye ulasmasini saglayacak bir yasal düzenleme sart.

Cip tedarik sorunu sorunlardan sadece bir tanesi, örnek olarak kaucuk yok, cünkü güney asayadaki agaclara bir hastalik bulasmis, millet lastik bulamiyor ve son zamanlarda lastik satin aldiysaniz fiyatlarin uctugunu görmüssünüzdür.

Navlun-logistik ayri bir sorun, transport maliyetleri 5-6 kat artmis

Magnezyum üretimi cok enerji harcadigi icin cin üretimi azaltmis ve ihracata kisitlama getirmis (alamünyum alasimda kullaniliyormus)

Enflasyon: Bu illet sadece bizde yok, amerikada yillik enflasyon %5'i asti, merkez bankalari eu-abd'de paralari basti, halka dagitti.

Son olarakta biz artik fakir bir ülkeyiz, covid asilarinda-ilaclarinda zengin ülkeler nasil en önce bunlara ulastiysa, arabalara- tabletlere-beyaz esyaya da ilk önce zengin ülkeler ulasacak, mal az talep cok, fiyatlar yukari!!!

Özetlersek: Life otomatik Polo yaz aylarina kadar 400 bini asar, egea yeni ötv matrahi ile 300 binlere tutunursa büyük nimet.

ÖTV indirimi gelir mi?

Yeni ekonomi politikamizda döviz kurunu assagiya cekme stratejisi ihracati artirmak, ithalati azaltmak, bu sekilde dis ticaret dengesinde fazla vermek, üstüne ucuz ülke olarak turizmden 40-50 milyar dolar ile sürümden kazanip ülkeyi dövize bogmak, yani ötv indirimi degil ama bindirimi gelme ihtimali cok yüksek.

Bu ekonomi poitikalari tutarmi?

Tutmak zorunda yoksa.....

Peki araba mi ev fiyatlari mi daha cok artar?

Ev fiyatlari basta istanbul olmak üzere öyle artacak ki araba fiyatlarina rahmet okutacak, insaat maliyetleri disinda arsa kalmadi istanbul'da, ev almak icin araba satilir, böyle niyeti olan arkadaslarin ilk baharda arabalarini satip yaz gelmeden ev almalarini tavsiye ederim

Son düzenleme:
Çip krizi falan yalan.

Cip krizi geliyor

Hep gaz bunlar.

Çip krizi nedeniyle
Almanyada mk8 in fiyatı 1 kurus degistimi 1

Romanyada sifir mk8 ler donanim seviyesine gore 1000-1500 euro arasi zamlandi. sifir dizel mk8 hicbir yerde yok, 2.eller yaklasik 0 fiyatlarinda

Romanyada sifir mk8 ler donanim seviyesine gore 1000-1500 euro arasi zamlandi. sifir dizel mk8 hicbir yerde yok, 2.eller yaklasik 0 fiyatlarinda
Öyle zamma can kurban.Burda zam gelince millet direkt sınıf düşmek zorunda kalıyor.

-----------------------

Bayilerde araba kalmıyor ama etrafımda yeni araba gördüğüm de yok.Değişik zamanlardayız.

İs yerinden arkadaşım bir ay önce i20 almak için yazıldı. Yarın arabasını teslim alacak 1.4 otomatik style paket. 217 bin.

Bu ülkede artık satıcıya, esnafa, ustaya, hukuk a , ... eğitime, Siyasilere.... güvenim sıfır. Ne derlerse tam tersini görüyoruz. Araba konusunu epeyce araştırdım alacağım diye ama bıraktım artık Allah'tan şirket aracı var rahatız. Daha önceden de belirttiğim gibi 2017 de 65 bin peşin le 115 bine golf alabiliyorken şimdi 200 bin nakitle ayni golfun 2021 muadili alamıyoruz vaz geçtim... Düşer diye umuyorum dedikçe yukarı gitti ve gidiyor. Hee bu dönemde ne yapilir açık konuşmak gerekirse ben bu dönemde almam arabam olsada satmam. Akıl işi değil 400+ bin bir araca verecek kadar Zengin değilim...

Bu ülkede artık satıcıya, esnafa, ustaya, hukuk a , ... eğitime, Siyasilere.... güvenim sıfır. Ne derlerse tam tersini görüyoruz. Araba konusunu epeyce araştırdım alacağım diye ama bıraktım artık Allah'tan şirket aracı var rahatız. Daha önceden de belirttiğim gibi 2017 de 65 bin peşin le 115 bine golf alabiliyorken şimdi 200 bin nakitle ayni golfun 2021 muadili alamıyoruz vaz geçtim... Düşer diye umuyorum dedikçe yukarı gitti ve gidiyor. Hee bu dönemde ne yapilir açık konuşmak gerekirse ben bu dönemde almam arabam olsada satmam. Akıl işi değil 400+ bin bir araca verecek kadar Zengin değilim...
Bugun 400e almadiginiz arac 1 yil sonra 500 olacak. O aracin degeri artmiyor, sizin satin alma gucunuz dusuyor aslinda. Herkes de bunu zam olarak görüyor haliyle.

Paramiz degersiz birakin dolari avroyu, 3 sene once 40 kuruş olan gürcü livasi su an 3 lira. Tahil ambari memleketimizde bugday, mercimek bile ithal ediliyor. Disa bagimlilik had safhada. Doviz kuru rekorlar kirarken Merkez Bankasi dalga gecer gibi faiz indiriyor. Bile isteye kuru devlet kendi yukseltiyor yani. Planli programli olarak orta sinif yok ediliyor. Herkes asgari ucrete tabi olsun, yonetime ve yoneticiye muhtac bir tebaa olussun, %5’lik dilim rahat yasasin istenen bu.

Gelismis ulkelerde en kalabalik ve guclu grup orta siniftir. Zengin ve yoksul kisim istisnadir. Bizde artik yavas yavas yoksul nufus dramatik sekilde artiyor, tum ulke olarak fakirlesiyoruz kisacasi.

Durum sandığımızdan daha vahim. Liste fiyatları yalan artık. Bayii galerici sarı site tezgahı ile süreç ilerlemekte.

Büfede 200ML yerli ve milli ayran 5 TL
Benzinin litresi 10 TL olmuş çok mu?
Golf 600 bin olmuş bence normal. Bu rakamlara alışmak lazım.

Gaz yağı alamadıh

Ekli dosyalar

• 20211109_071256.jpg
    20211109_071256.jpg
    199 KB · Görüntüleme: 26

Bende düşer dedim
Durum sandığımızdan daha vahim. Liste fiyatları yalan artık. Bayii galerici sarı site tezgahı ile süreç ilerlemekte.

Büfede 200ML yerli ve milli ayran 5 TL
Benzinin litresi 10 TL olmuş çok mu?
Golf 600 bin olmuş bence normal. Bu rakamlara alışmak lazım.

Gaz yağı alamadıh
Aynen öyle hocam millet arabaya odaklandı ama

Yağ şeker kalmamış afyonda en azından resmen her ürün %200 e varan güncellemeye gitti durum sandığımız dan citti...

kübaya dönecez bu gidişle derken resmen Afrika yolcusu olmuşuz...

Geri
Üst Alt