Sıfır Araç Teklifi Alanlar

Milletin arayıp bulamadığı arabaların hepsi galericilerde adetli olarak var. Toplam 30 tane ilanı olan basit bir galerici bile 3 tane makyajlı yeni Polo'yu çekiyor dükkana.

Noterdeki araç satış verilerinin dili olsa da konuşsa. Sıfır araçların %60 %70'i galericilere satılıyor dese mesela.

Ekli dosyayı görüntüle 51642
300 bine Polo.300 bin liran olsun ki git Polo al :D Sinirim bozuldu.
Geçen sene 290 bine cam tavansız highline Troc alanlar baya mantıklı iş yaptı.

Manuel 1.0 impression 300leri devirdiyse 7.5lara sahip çıkın dostlar. Hele otomatikse 300 altını falan kesinlikle düşünmeyin. Ben düşünmüyorum🙂

Yaklaşık olarak 20-30 bayii aradım sıfır arac adına kimse de araç olmadığı gibi gelecek mi sorusuna da net cevaplar veremediler.
3 seçenek ortak nokta oldu ama;
1. Chip sorub-nu
2. Döviz Kur farkı ve
3. Galerici istilaları ve Zam gelme olasılığı..... Memlekette araç yok masşallah.
Allah bu konuda ve ekonomide sonumuzu hayır eylesin
Demek ki bazı ekonomistlerin dediği gibi yoksulluktan sonra yokluk dönemine de giriyoruz. TL o kadar değersiz ki insanların gözünde, ne buluyorsa herkes saldırıyor satın almak için.

Biraz önce önünden geçerken sıfır bayi deposu gibi dizilmiş araçları görünce dikkatimi çeken bir galerici. Normal şartlarda bunun patates soğan stoklamaktan ne farkı var? Şikayet etsen en ufak yaptırımı bile olmayacak. Yazık ne hale geldik. Fotoğraflardaki araçların daha arka sıraları var.
CD71B6E6-3D7F-41AF-902A-BEDC9D8D8CCB.jpeg
0261FA17-AC5E-4FD5-BF41-FDA5DE5D6103.jpeg

@krym

2020 ağustos.

Doguş oto ankara konya yolu.

Sıfır teslimata gittik arkadaşla

1.5 tsi ekselans leon (sunroof yok) gümüş gri

214 e aldık gittik .(güle oynaya)

Bu saatten sonra hicbir dostuma / arkadaşıma / akrabama araç alma isinde müdahil olmam yardımcı olmam .

420 bine leon alana da gönülden degil anca "Yalandan" hayırlı olsun derim net.

600 e elegance passat
520 ye golf rline
315 e impression
İçinde aynı sey gecerli.

https://www.golftutkusu.com/topic/12408-leondan-leona-gecis/

Son düzenleme:
@krym

2020 ağustos.

Doguş oto ankara konya yolu.

Sıfır teslimata gittik arkadaşla

1.5 tsi ekselans leon (sunroof yok) gümüş gri

214 e aldık gittik .(güle oynaya)

Bu saatten sonra hicbir dostuma / arkadaşıma / akrabama araç alma isinde müdahil olmam yardımcı olmam .

420 bine leon alana da gönülden degil anca "Yalandan" hayırlı olsun derim net.

600 e elegance passat
520 ye golf rline
315 e impression
İçinde aynı sey gecerli.

https://www.golftutkusu.com/topic/12408-leondan-leona-gecis/
Hocam daha da komiği var Renault Megane 450 bin lira istiyorlar yaw 😀😀😀

Babam anlatırdı 90'ların başında arabayı sattık bir anda araba fiyatları iki katına çıktı tekrar alamadık diye. Bunu anlattığında 2000'lerin başıydı. Sıfır araba alıyordun plakayı takar takmaz %10 değer kaybediyordu. Tahayyül edemiyordum 2 katına çıkabileceğini.
Şu an sinirlerim bozuluyor bu fiyatları görünce. Arabasını değiştirmek isteyen kişi eskiden 5-6 maaşını biriktirerek arabasını yenileyebiliyordu şimdi bir araba parası daha koyması gerekiyor. Zaten daha önce hiç arabası olmayıp yeni araba almak isteyenin vay haline

Geri
Üst Alt