Sıfır Araç Teklifi Alanlar

Bugun anneme arac bakmak icin gezdim biraz.Opel corsa elegance paket 260 bin lira.Yalniz sikintisi su metalik renk olunca 320lere geliyor vergi diliminden.Temsilci soz vermemekle birlikte dilimin altinda tutabiliriz gelince dedi.Nasil yapacak bilmem.

Citroen c3 aircross feel paket 250 bin lira.Shine paket 296 bin lira.

Yeni c4 de 385 bin lira shine paket.Bu araci test ettim ama oyuncak araba gibi olmus isinamadim hic.Siraya ismimi yazdirdim fikrim degisirse diye.listede ikinci siradayim anlasilan talep de cok yok isteyen olursa bu arac baya ulasilabilir suan

VW bir kez daha fiyatları güncellemiş. Impression Golf 262 lira. Bu fiyata golf bulabilen var mı?

VW 25 ekimde zam yapti, 8 kasim da zam yapti, son olarakta bugün zam yapti.

Ayrica araba yok kisminin yalan oldugunu bugün gördüm, Autopia'ya bugün bir sürü sifir araba geldi, hem de direkt bayiden, artik oto galericler bir nevi üstü kapali bayilerin bayileri oldu. Ortakalasa calisiyorlar, yeni gelen arabalar garajlara cekildi, satisa konulmayacak büyük ihtimalle, takipcisi olacagim.

Bu gidişle 500 bin tl altına

Ayrica araba yok kisminin yalan oldugunu bugün gördüm, Autopia'ya bugün bir sürü sifir araba geldi, hem de direkt bayiden, artik oto galericler bir nevi üstü kapali bayilerin bayileri oldu. Ortakalasa calisiyorlar, yeni gelen arabalar garajlara cekildi, satisa konulmayacak büyük ihtimalle, takipcisi olacagim.
Yazılacak çok şey var da... O sıfır araçlar için henüz görüntülü iftira(!) atan çıkmamış.

1636722480813.png

Çip krizi yalanına sazanlamamak lazım tabi

Bayiler araçları sarı sitede satıyor bu kadar basit.
+40 bin daha kazanıyor
+40 binin %18 kdv sini kaçırıyor (bir aractan 7200 lira)

100 aracta 720.000 kdv eder.

Çip krizi yalanına sazanlamamak lazım tabi

Bayiler araçları sarı sitede satıyor bu kadar basit.
+40 bin daha kazanıyor
+40 binin %18 kdv sini kaçırıyor (bir aractan 7200 lira)

100 aracta 720.000 kdv eder.
Cip kirizi var, ama mesela passat elegance da kullanilan cip sayisinin dörtte birine polo life üretiyorlar, yani bir passat elegance yerine 4 tane polo cikiyor fabrikadan, bu yüzden tiguan-passat gibi arabalar bulunmuyor, genelde b segment ve uzakdogu arabalari bulunuyor, uzak dogulularin tedarik zinciri daha saglam, bir diger sorun az da olsa gelen arabalar bayilerden galerilere oradan da garajlara cekiliyor, piyasaya yeni araba neredeyse hic sürülmüyor. Türkiyede yilda satilacak araba 750 bin adet, cip tedarik kirizi yüzünden bunun altina düstügü ve bayilerin-galerilerin cakaliigi da eklendigi icin kriz cok daha büyük hissediliyor, gelen arabalar son tüketiciye ulassa bu kadar büyük sorun cikmazdi. B-segment icin yeterli üretim var, ama gelen b segment bile son tüketiciye ulasmiyor. Cip krizinden esas etkilenen segmentler c-d-e.

Bugün gördügüm arabalarin hepsi a-b segmentti, picanto-rio-clio-polo.....

Son düzenleme:
Full paket Highline T-ROC Mavi çift renk bugün 560.000 TL satıldı dün itibarı ile yeni fiyat 580.000 TL olmuş.

Araba gelmiyor konusu tamamen yalan dolan istenildiği kadar getiriliyor. Ayrica son kullaniciya değil kendi alt firmalarina veya iyi galerilerilere satılıyor. Daha önceden paylastimmi bilmiyorum ama Anlatayım. Acarlar Wv gittim param var arac almak istiyorum dedim yok araba ne zaman geleceği belli değil dendi. 1.hafta sonra eşime arattım ayni kelime. Fiyat 330 bin küsur dendi. Daha sonra Cem Arslan abimize Arattik ayni yeri Acarlar st beni geri arıyor oo efendim nasilsiniz falan fisman yağlama olaylari. 3 gün içinde 2 renk life paket aracim geliyor 350-352 binden yardimci olurum diyor... Bu ülkede artık bisey almak için bile adamin olacak. Parayi geçtik artık. İnsan kalitemiz aşırı bozuldu...

@krym

437 ye alıp 477 ye satabilecekler mi bunlar?

Lpg siz (lpg anlamsızlığı ile)

10 litre yakan benzinli aracı 477 ye satamazlar.

Şu keklere satarlar ama

Ayın 18 inde herkes faiz de 1 puan daha düşüş beklerken T.C merkez in bu sefer düşürmüyoruz demesi üzerine 13 kuruş gerileyecek kura bakıpta
Haaa artık dolar düşme trendine girdi bozdurup civic alayım diyenlere satarlar.

@krym

437 ye alıp 477 ye satabilecekler mi bunlar?

Lpg siz (lpg anlamsızlığı ile)

10 litre yakan benzinli aracı 477 ye satamazlar.

Şu keklere satarlar ama

Ayın 18 inde herkes faiz de 1 puan daha düşüş beklerken T.C merkez in bu sefer düşürmüyoruz demesi üzerine 13 kuruş gerileyecek kura bakıpta
Haaa artık dolar düşme trendine girdi bozdurup civic alayım diyenlere satarlar.
Hocam belki yarın 477'ye satılmaz ama bundan 1-2 ay sonra 500'e bile satılır. Gidişat bunu gösteriyor.

Geri
Üst Alt