Tiguan Almak ya da Almamak

@krym Life paketi eski ile kıyaslarsanız önceki kasaya makyajlı dersiniz. 

Böyle bir durumda ben olsam makyajlı tiguan almam.

Donanım para demek tamam ama bu kadar da geriye götürülmez, yazık.

Hadi sürüş asistanlarını falan geçtim artık, kayar sinyalli yeni led stopları 500 milyonlar seviyesindeki en üst donanıma dahi koymamışlar.

@AhmetCakmak Hocam haftasonu ateca için seat bayine gideceğim. 373 Bin TL fiyat aldım plus paket için, ellerinde araç da var, söylediklerinize ilave cam tavan da mevcut. Yalnızca cam tavan olan experince paket 363 Bin TL. Tiguan'da opsiyon olan güvenlik donanımları da (çarpışma önleyici-fren asistanı vb.) ateca'da standart. Üstelik makyajlanmış, gayet de şık olmuş. 

@krym Ben de bilgi için yazdım.

Çünkü çok ilgili olmayan arkadaşlar yanılmasın diye.

Makyaj demek; mevcut donanımlar korunur ilave görseller yapılır demektir.

VW demiyorum ama Doğuş Oto bakın neler yapmış (başka yerden alıntılar):

"2016'nın trendline'ına koyduğu stop lambası, 2021 yılının R-Line'ında."

"life modelde statik viraj aydınlatma, krom tavan rayı, ön panjurda krom detaylar gibi basit şeyler gene yok"

"rlineda areawiev kırpılmış, life ta afs li led ler kırpılmış, elegance rline high led stoplar halojene dönmüş"

@aydancan mevcut kasa R-Line'lar dyno audio ile geliyordu, o da yok.

@ahmet306@aydancan Hiçbir pakette Discover Pro dahi gelmiyor.

Normalde Comfortline'ın devamı olan Life pakete Trendline jantı koymuşlar.

Cam tavansız modellerde tavanda Mercedes Actros'lardan esinlenerek yaptıkları tırcı eşya gözü var mükemmel bir görüntü sağlamış araca.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ahmet306 Hocam bu arada bana göre şuanda bulunabiliyorsa mevcut kasa Highline kaçmaz. Duyduğum kadarıyla 400 bandında fiyatlar veriliyor siz de belirtmişsiniz zaten.

C5 Aircross'u da test ettim güzel araç fakat Tiguan kalitesi yok malesef.

Mevcut kasa Tiguan Highline bana göre makyajlıdan net şekilde daha iyi bir araç. 

Zevkler ve renkler tabiki tartışılmaz ama yine bana göre daha kaslı daha yakışıklı bir görüntüye sahip.

bunu 500+ alan salak çıkar mı bilmem ama,

son bir yıldır ne gelirse satılan sürekli yükselen piyasa piyasa artık yok, durgunlaşmaya başladı. sarı sitede satılmayı bekleyen 200 tane sıfır tiguan var şu an.

işin komiği şu an doğuş oto'da daha uygun fiyatlı makyajsız elinde kalan araçlar.

R-line arabaya o igrenc koltuklari koymuslar, sirf o koltuklar yüzünden almam

Araba piyasasi %80 ötv'li araclar icin durdu, %50'lik dilimdeki arabalar bulunmuyor, millet nasil olsa yakinda %80 ötv'ye cikar matrahi diye corolla-megane-c3 -corsa ne varsa stokluyor

Birseyler fena patlayacak ama ne patlar bilmiyorum :)

Kendi konumu tekrar hortlatayım  :)

yine ben yine tiguan! en son 408e Tiguan Highline Tungsten Gri'yi kendi aracımı satamadığımı için kaçırmıştım. :/

Şimdi TR'deki son kalan Higline Tiguan'ı alsam mı diye düşünüyorum, fakat aracın rengi maalesef siyah. fiyat 399bin.

Kendi aracıma alıcı var, 12 saat içinde karar vermem lazım, Sonuç olarak;

-Makyajlı elegance'ları 430 üstüne verdikleri için bütçeme uymuyor kafadan eledim.

-Citroen C5A Shine Dizel için en düşük 388 bin teklif aldım renk seçebiliyorum, Tigu'ye anlamlı bir fiyat fark olsa bunu seçerdim.

-Tiguan tek kalan araç fakat renk en istemediğim renk olan Siyah, bir de 40 gün sonra 1 yaşında olacak olması var tabi..

Alternatif olarak Golf'ümle biraz daha devam edip yazın 2021 model Citroen C5A aircross için tekrar araştırma yapacağım.

o sürede ötv ne olur, MK8 gelirse eldeki aracın fiyatları ne olur muamma.

dostlar kısaca benim yerimde olsanız ne yapardınız??

@ahmet306 Hocam piyasa durgun, sıfır araçların da geleceği belirtiliyor ST'ler tarafından. Bir yandan da Tiguan'ın epey dolu olması güzel. Tabi siyah olduğu için pek içinize sinmiyor sanırım. Önümüzdeki haftalarda/aylarda bayiler 2020 model araçları satmak için uygun fiyatlar verir mi bilemiyoruz ama eğer Tiguan almazsanız alacağınız araç C5 aircross olacak sanırım. İkisinin arasında karar vermeniz daha doğru olur gibi gözüküyor.

İşin özeti, içinize sinen seçeneğe karar verin. :)  

Geri
Üst Alt