Tiguan Almak ya da Almamak

Siz bu Tiguan'ı Eylül sonuında 400-420 bandından alırsınız. 
Güzel tahmin, bu sefer fiyat artışı değil fakat ötv artışı vurdu araçları. fiyatı 410 bin tl oldu ben de vazgeçtim, almak isteyen olursa bursa doğuş veya gebze doğuşta highline tiguan var bu hafta teslim. hatta gebze doğuştan 1-2bin tl daha düşüğüne alabilirsiniz.

Tiguan yerine c5 aircross buldum 1.5hdi shine 370bin tl, golf sonrası üzer mi?

@ahmet306 bence golften sonra üzer japon alın çekikgözlü arkadaşlar mekaniği iyi yapıyor vag grubu tadı vermez ama en azından sorunsuz araca binersiniz. daha önce bahsetmişimdir ben olsam mazda 3 sedan alırdım.

Güzel tahmin, bu sefer fiyat artışı değil fakat ötv artışı vurdu araçları. fiyatı 410 bin tl oldu ben de vazgeçtim, almak isteyen olursa bursa doğuş veya gebze doğuşta highline tiguan var bu hafta teslim. hatta gebze doğuştan 1-2bin tl daha düşüğüne alabilirsiniz.

Hayırlısı olsun. Ben şahsen beğeniyorum c5 aircross'u. Tiguan biraz daha köşeli yani golf ten sonra alışma zorluğu olmayan bir araç. 

C5 aircross süspansiyon olarak daha iyi bir his vereceği kesin. Oyuncaklı göstergeli renkli bir araç. Üzmez diye düşünüyorum.

geçen hafta güzel fiyata C5A kaporalamıştım, bu hafta teslim edilecekti. kalite sorunlarından korktuğum için bi anlık kararla vazgeçtim fakat sonradan pişman oldum. 2 çocukla Golf çok zorlayacak. C5A için bu hafta +20bin teklif alabildim, daha aşağı düşmüyorlar kesinlikle.  :|  

bizim forumda arattım daha önce de başka bir arkadaş sorup vazgeçmiş o da pişman olmuş. arkadaşlar yine golf --> c5a düşünen olursa bunu okusun ve vazgeçmesin  ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ahmet306 Vazgecsin :) bende C5 alacakken vazgecmistim, forumda paylasmistim (Tiguan bayilerde yoktu) Tiguan varken C5 üzer, 3-5 extra icin kaliteden ödün verme taraftari degilim

Golften sonra sehir SUV'u alincaksa Tiguan alinmali, fransizlarin kendini kalite olarak cok gelistirmesi lazim

@ahmet306 Vazgecsin :) bende C5 alacakken vazgecmistim, forumda paylasmistim (Tiguan bayilerde yoktu) Tiguan varken C5 üzer, 3-5 extra icin kaliteden ödün verme taraftari degilim

Golften sonra sehir SUV'u alincaksa Tiguan alinmali, fransizlarin kendini kalite olarak cok gelistirmesi lazim
teşekkürler, Tiguan'ın 4 sıkıntısı vardı bana göre; 

1- fiyatı pahalı, geçen hafta aralarında 40bin tl fark vardı, bu hafta fark kapandı (saçma sapan bir piyasa ve talebi görünce götü arşa değen bir citroen var)

2- highline olmasına rağmen vw aktif güvenlik özelliklerini standart olarak sunmuyor, güvenlik şu an en önemli şeylerden biri bence.

3- o kadar ağırlığa benzinli motor çok yakıyor.

4- makyajlı kasa gelmek üzere..

bunları düşününce aradaki fiyat farkına bakınca C5a gerçekten çok mantıklıydı fakat bi anlık kararsızlık sonucu vazgeçtim. herhalde aldığım en hatalı kararlardan biri idi.

@tiesay dogrudur hocam, bu tarz seyleri okumustum zaten ama iste bu tip detaylara takilinca dogru karar veremiyorsun.

2 sene once Golf alirken de dsg alinir mi, 1.0 alinir mi dyr bir suru kotu yorum vardi. Her aracta sorun olabiliyor ben artik bu detaylara takilmadan ihtiyac olan aracin alinmasi gerektigini dusunuyorum. Yoksa boyle 1 haftada 20bin zarar eder kalirsin

makyajsız highline için bugün 2 tane fena olmayan fiyat aldım, araç değişim işini artık kafamdan atmak üzereyken tekrar mı acaba diyorum şimdi.

beyaz:402-metalik renk:406bin. araçlar hazır 2 güne teslim, ellerinde kalan son makyajsız araçlardan.

makyajlı kasa bende donanım ve fiyat anlamında hayalkırıklığı yarattığı için ve C5 aircross shine 400bin fiyata geldiği için tiguan tekrar mantıklı gelmeye başladı, şu an bu aracı almak fiyat olarak mantıklı geliyor ama ne yapayım bilemedim..

makyajsız highline için bugün 2 tane fena olmayan fiyat aldım, araç değişim işini artık kafamdan atmak üzereyken tekrar mı acaba diyorum şimdi.

beyaz:402-metalik renk:406bin. araçlar hazır 2 güne teslim, ellerinde kalan son makyajsız araçlardan.

makyajlı kasa bende donanım ve fiyat anlamında hayalkırıklığı yarattığı için ve C5 aircross shine 400bin fiyata geldiği için tiguan tekrar mantıklı gelmeye başladı, şu an bu aracı almak fiyat olarak mantıklı geliyor ama ne yapayım bilemedim..
foruma sormayın, sıkıntı oluyor ))

kalbinizi dinleyin! 

tiguana binince heyecan varsa alın 

@ahmet306 Yeni kasa Life paket 1.5 tsi dsg 386 bin liraya dogus oto esenyurtta ilk partiden satiliyormus

Elegance 435 bin liraymis

Kendim gidip sormadim, sadece laf arasinda duydum, bir sorun isterseniz almadan önce

@ahmet306 Yeni kasa Life paket 1.5 tsi dsg 386 bin liraya dogus oto esenyurtta ilk partiden satiliyormus

Elegance 435 bin liraymis

Kendim gidip sormadim, sadece laf arasinda duydum, bir sorun isterseniz almadan önce
Hocam bence o fiyata çoktan galerilere vermişlerdir bile. 

Bu arada makyajlı kasa plus paketli Ateca'lar 375 bin tl. Bence güzel bir rakam. Plus paket olmayan 350k. Plus paket çok cazip; direksiyon ve koltuk ısıtma, hafızalı koltuk, park asistanı vs.

@AhmetCakmak Konusan arkadaslar esas isi emlakcilik olan ama son 1 yildir ek olarak galericilik yapan tiplerdi :)

Benden kapali garaj kiralamak istiyorlardi, yakinda garajima gelir yeni tiguanlar, fotografini paylasirim

Alın gitsin hocam.

Es kazara beğenmediniz memnun kalmadınız beklentilerinizi karşılamadı vs oldu diyelim, 6 ay 1 sene sonra çok rahat yarım milyon tl ye satılır diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt