Tiguan Almak ya da Almamak

ahmet306

Katılımcı Üye

İsim
ahmet
Araç
Tiguan Highline 1.5TSI
Selamlar,

Golf'ten sonra aracımı büyütmek için Tiguan Highline almak istiyorum, bir tane bayide Eylül sonu gelecek Highline ayırttım fakat Tiguan makyajlandı, ve makyajlı modelleri en geç Kasım-Aralık ayında ülkemizde olacakmış.

Bu süreçte Tiguan almak doğru bir karar olur mu? kendim şu an makyajlı Golf kullanıyorum ve dönüp bakınca 2016 sonunda makyajsız Golf alsaydım pişman olurdum. (ön arka ledler, yeni media, yeni ön tampon v.s. mutlu ediyor beni)

Özellikle faceliftte gelecek olan kablosuz app-connect, yeni direksiyon ve konsol v.s. meraklandırıyor insanı.

Facelift pahalı gelecek muhtemelen ama Tiguan'in mevcut modeli zam üstüne zam yedi, zaten pahalı yani..

Bu arada araç pek bulunmuyor, yani o açıdan elimdeki opsiyon kıymetli, ayrıca son gelen highlinelar baya dolu(cam tavan, koltuk ısıtma, otomatik bagaj, park asistani vs) . sizce ne yapmalıyım?

bir de detay sorum olacak, normalde Golf'te bej döşeme kullanıyorum ve çok memnunum fakat Tiguan'ın açık döşemesi parçalı yapılmış ve çok güzel durmuyor, kullanan bilen varsa yorum yapabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tiguanın fiyatı çok yükseldi,onun yerine Honda CRV executive 1.5 turbo 193 hp AWD tercih edilebilir,hem daha dolu hem 350-360 bin tl donanıma göre sabit fiyat ile bayi verebiliyor.

Bİr araştırın derim.

@ahmet306 fiyat ne dediler hocam bende düşünüyordum 319 fiyat almıştım vaz geçtim nedeni ise yeni makyajlı kasa merak ettim fiyat verdiler mi eylül sonuna kadar ne olur bilinmez ülkem de 

@ahmet306 fiyat ne dediler hocam bende düşünüyordum 319 fiyat almıştım vaz geçtim nedeni ise yeni makyajlı kasa merak ettim fiyat verdiler mi eylül sonuna kadar ne olur bilinmez ülkem de 
319a keşke 3-5 tane alsaydınız, şimdi satıp aracın parasını çıkarmıştınız :)

şaka bir yana 368 bin fiyat aldım metalik renk (beyaz 365), üst üste çok zam yedi bu araç. eylülde bir daha zam gelirse zaten kesin olarak iptal edeceğim..

• Beğen
Tepkiler: SCC
Hocam bu seçim bütçe meselesi bence. Bütçe varsa şimdi alırsınız, makyajlı gelince bunu satıp makyajlıya geçebilirsiniz. Bütçe sınırlı ise tek atımlık kurşun olarak bence opsiyonladığınızı alın. Ne de olsa ekstrası da varmış. Makyajlının ekstralısı bu alacağınızdan daha pahalı olacaktır sonuçta. Ayrıca makyajlıdaki yeni direksiyon ve klima paneli beni pek heyecanlandırmadı, sanırım diğer her şeyin aynı olmasından dolayı. :)   

Ben makyajlı Ateca'yı bekliyorum. 

Hocam bu seçim bütçe meselesi bence. Bütçe varsa şimdi alırsınız, makyajlı gelince bunu satıp makyajlıya geçebilirsiniz. Bütçe sınırlı ise tek atımlık kurşun olarak bence opsiyonladığınızı alın. Ne de olsa ekstrası da varmış. Makyajlının ekstralısı bu alacağınızdan daha pahalı olacaktır sonuçta. Ayrıca makyajlıdaki yeni direksiyon ve klima paneli beni pek heyecanlandırmadı, sanırım diğer her şeyin aynı olmasından dolayı. :)   

Ben makyajlı Ateca'yı bekliyorum. 
Hocam küçük bir ekleme yapmak istiyorum ekstra olarak belirtilen donanımlar önceden olmayıp bu yıl gelen highline'larda standart olan özellikler. :)

Hocam küçük bir ekleme yapmak istiyorum ekstra olarak belirtilen donanımlar önceden olmayıp bu yıl gelen highline'larda standart olan özellikler. :)
Teşekkürler hocam. Evet  yılbaşından itibaren de Comfortline'da Highline multimedya ve led farlar vs vs gelmişti standart olarak.

368 bugünün teklifiyse hadi iyi diyeyim .

10 gün önce ise maalesef 

Yarın sabah 380 den aşagı fiyat alamazsınız.

Yarın öğlen tatilinde arkadaşa araç teslim alıcaz .

Ekselans leon 1.5 tsi dsg (sunroof yok)

214 bine doğus  bayiden teslim yarın

Yani ??

Ekselans leonun 214 ettiği alemde tiguan high 380 etmez (vergi dilimi de beni bağlamaz sonuçta benim cebimden çıkıyor)

Sınıf farkı ?

Geçen kış balık haline uğradım.

Hamsi 12 

Levrek 60 (karadeniz)

Ver dedim ordan 1,5 kilo hamsi

Adam halen abi levrek canlı canlı nabız 80  diye geveliyo.

Hamsi 12 iken 60 a levreğin kılçığı adamın dalağna saplanır.

Hamsi 35 se ??

Levreğe eyvallah ederim tabi

Ben ateca tercih ederdim şahsen. Arada nerdeyse 100 bin TL fiyat farkı var ama 100bin TL Lik fark yok.  (y)
Ateca mevcutta 299liste fiyati gozukuyor, peki var mi gercekte arac?

bu fiyatlara sifir arac aliyorsam ikinci elini dusunurum ateca maalesef ulkemizde tutmadi,.

su an bu sinifta kendimce elinabilecek 3 model var tiguan, 3008 ve c5 aircross.

c5 icin bayiilerin yaptigi pislik nedeniyle sogudum, hem dogru duzgun arac yok hem de adamlar liste fiyatinin uzerinde satiyorlar. 340bin tllik shine 1.6 dizel icin 10bin tl aksesuar ve boya koruma zorunlu.(kisaca arac istiyorsan 10bin tl rusvet)

3008 ise hem bulunmuyor hem de tiguan fiyatina gelince tiguan agir basiyor bende.

Ben olsam crv alırdım 1.6 dizel hemde zf dadından yenmez gırtlak dolu araba. DSG alıp bişey olurmu diye narin kullanmaktansa zf yi canını çıkararak kullanırdım. Hem dört çeker dağa bayırda vur.

@agacmalzeme @lions_coach

iki kere crv onerisi gelmis tesekur ederim,

bu yeni turbo motorun kronik sorunlari var, ingilizce aratirsaniz epey bir sey cikiyor hatta bazi ulkelerde geri cagirma durumlari olmus. 

ayrica yeni crv ulkemizde tutmadi yine ikinci el meselesi, hos bu tiple tutmamasi normal. Tiguanla yanyana koyunca ucube gibi duruyor crv :)

Geri
Üst Alt