Tiguan Almak ya da Almamak

@yer_ucagi_34 yani doğrudur dedikleriniz tabiki. Benim demek istediğim şehir içinde patika yol stabil yola girersen yada yaylaya gidersen biraz daha avantajlı olur. Alman araçları bu konuda biraz nazlı bence mekanik anlamda. Aracım DSG güzel bir vites kutusu fakat kuru kavrama olması baştan üretim hatası maliyet azaltmak için hataları kullanıcılara yüklüyorlar. Yeni araçların neredeyse hepsi kalitesiz. Vag grubu araçlar bu konuda çok belirgin.

@iamalegend Gerçekte doğru,pratikte geçersiz bir önerme olmuş.

SUV sınıfı arazi için çıktığından doğru bir tesbit ama günümüzde satın alınan SUV araçların %90'ı asfalttan çıkmıyor.

@aydancan hocam, tamamen göreceli bir tercih için paşa gönlünüz bilir demek hakaret mi oluyor anlamadım?

Siz bu Tiguan'ı Eylül sonuında 400-420 bandından alırsınız. 
Birisi alir tabi ama o ben olmam orasi kesin :)

2 yasinda Golfume binmeye devam ederim.

@iamalegend

amacim gercek suv almak degil hocam, arka alan, buyuk bagaj vs.

hatta 4x4 ozellikle istemem yakit tuketimi ve agirlik artisi nedeniyle.

2.0 motorun mtvsini ise dusunmek istemiyorum, hele foresterin ikinci eli, bi cirpida kotuledim araci ama tr sartlarinda sehir araci icin cok kotu bir secim olur benim icin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
85bin kmde  sıfır alınmış 1,6tdi manuel highline tiguan kullanıcısı olarak söylüyorum.

Golften çok daha sessiz, iç hacmi ve bagaj hacmi olarak daha iyi, çukurlara karşı daha anlayışlı, alt takım beklentilerimin ötesinde dayanıklı, hafif arazi yapabileceğiniz, gereğinden fazla gösterişli, golften biraz daha fazla yakan, direksiyon hissiyatı mükemmel, arka süspansiyon bağımsız, otobana çıktığınızda sizi üzmeyen performans.

Ben makyajlı kasayı beklemenizi tavsiye ederim, makyajda sadece görünüm olarak değişiklikler olmaz, teknik olarakta iyileştirmeler yapılır.  Rline süper olurdu.

uzun süre kullanma düşünceniz varsa makyajlı derim. Ayrıca kaporta sorunları abartılıyor. ben hiçbir problem yaşamadım. Periyodik bakım haricinde hiçbirşey yapılmadı. (sadece bagaj açma düğmesi değişti garantiden)

Ben zamanında crv almadığım için pişmandım ancak, kullandıkça tiguanın doğru seçim olduğunu anlıyorum. Sonuçta golften daha çok satıyor ve 2. el değeri artık daha iyi olacaktır. Şu anda c suv segmenti en gözde arabası budur. 

Tavsiyem alin derim. Makyajli kasayi bekleyene kadar fiyatlar daha da cok artacak alin en kotu ihtimal sifir fiyatina yakin satar makyajli kasa alirsiniz cebinizden daha az para cikar . Suan baktiginda araba fiyatlari her seyden daha hizli arttigi icin  en azindan paran deger kaybetmemis olur. 

Bütçeniz el veriyorsa, gerçek bir suv olan Subaru Forester alın rahat edin derim, istediği kadar full olsun 4x2 suv benim nazarımda anlamsız bir araç.

Saygılar.
Yapılabilecek en iyi öneriyi yapmışsınız fakat insanların araçtan beklentisi farklı. 4çekeri arazi için sanıyorlar, boxer'ın sesinde virajda dip gaz  asfalta yapışmak nedir hissedip yaşayan az olduğundan değeri pek bilinmez ülkemizde. Yaşayanda zaten ne yapar eder alır subaruyu.

Herkes kendine göre haklıdır tabi saygıda kusur etmek istemem.  Audi mercedes dahil hepsi bir yana subaru bir yana. İsterse 20 litre yaksın.

Geçmiste 

Subaru imprezacı tayfayı hep garipsemişimdir.

Klasik MAVİ

Deve kusu kanat  abartı bagaj  üstü spoyler

Yavv 4x4 bilmem kaç beygir araba yapıyorsun wrc şampiyonalarında   tamam şekle bakan yokta

İnsan şehiriçinde bunla dolaşacaksa biraz şekil şemal düzgün sportif bişeyler istiyor

Bildigin araba Kutuydu bee?? Daewoolar bundan daha estetikti o zamanlar

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-ecz-2004-wrx-sti-2.2-stroker-450-hp-835572092/detay
O spoilerdan dolayı neyleyim arkasına bisiklet taşıyıcı takılamayacak 4x4'ü :)  

WhatsApp Image 2020-08-24 at 15.39.29.jpeg

Şaka bir yana, Subaru olsa da tavana bisiklet taşıyıcı arama derdimiz olsa :)  

İç dikiz ayna hadi geçtim

Sol yan ayna görüşünüz %80 kapalı gibi ? 

Sıkıntı yaratmıyor mu?

@SCC

İç dikiz ayna hadi geçtim

Sol yan ayna görüşünüz %80 kapalı gibi ? 

Sıkıntı yaratmıyor mu?

@SCC
İç dikiz ayna pek sorun olmuyor; kadroların arasındaki boşluktan yol görünüyor. Hatta akşam tam farlara denk geliyor ve otomatik (gariban) ayna karartma gibi oluyor :)  

Fotoğrafın açısı yanıltıcı olmuş hocam; sol ayna görüşü tam tersine %80 açık sayılır; şöyle @Savatage:

WhatsApp Image 2020-08-26 at 14.55.46.jpeg

Konuyu bölmüş olduk biraz; kusura bakmayın :)  

Geri
Üst Alt