Golf 1.4 TSI 122 PS Manuel Highline

Murat hocam bu yakıt değerleriyle dizele hiç gerek yok halk tabiriyle "dizelin şakırtısını çekmektense biraz daha fazla yaksın benzinliye binerim" tezi doğrulanmış oldu. Maşallah çok güzel değerler.
hocam hadi onu geçtim, canim isteyince de gazlıyorum, şu ana kadar kış ortalamam 6.5

varsin yaksın o kadar hiç önemli degil

hocam hadi onu geçtim, canim isteyince de gazlıyorum, şu ana kadar kış ortalamam 6.5

varsin yaksın o kadar hiç önemli degil
Aynen öyle murat hocam haklısınız benzinin lt 4,05 dizelin lt 3,45 eskisi gibi arada 1,5 TL fark yok ben kendi aracım için bi hesap yapmıştım eğer dizel alsaydım aracı sadece hafta sonrları kullandığım için ayda 70 TL karım olacaktı tabi benzin o zaman 4,80 filandı 1 yılda karımda kışları fazla kullanmadığımı varsayarsam 500 TL bu sebeple tsi almam çok yerinde bir karardı.  Yani ben dizele fazladan 10k verseydim bunu 15-20 senede anca  kompanse edebilirdim. 

Aynen öyle murat hocam haklısınız benzinin lt 4,05 dizelin lt 3,45 eskisi gibi arada 1,5 TL fark yok ben kendi aracım için bi hesap yapmıştım eğer dizel alsaydım aracı sadece hafta sonrları kullandığım için ayda 70 TL karım olacaktı tabi benzin o zaman 4,80 filandı 1 yılda karımda kışları fazla kullanmadığımı varsayarsam 500 TL bu sebeple tsi almam çok yerinde bir karardı.  Yani ben dizele fazladan 10k verseydim bunu 15-20 senede anca  kompanse edebilirdim. 
aracı alalı tam 8 ay oldu, 11250 km olmuş. biraz çok mu gezmisim :)

aracı alalı tam 8 ay oldu, 11250 km olmuş. biraz çok mu gezmisim :)
Neredeyse dizel gibi binmişsiniz murat hocam inşallah kazasız belasız nice 10 bin kmlere :)  Ben aracı alalı 10 ayda 4 bin km binmişim 

Neredeyse dizel gibi binmişsiniz murat hocam inşallah kazasız belasız nice 10 bin kmlere [emoji4] Ben aracı alalı 10 ayda 4 bin km binmişim 
Nee 10 ayda 4 bin mi. Hocam size dizel yasak olmasi lazim. Benim 2 ay oldu 3800 deyim. Daha bunun yillik izni gelmedi :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

35 dakika önce, kimi-emd yazdı:
Neredeyse dizel gibi binmişsiniz murat hocam inşallah kazasız belasız nice 10 bin kmlere
emoji4.png
 Ben aracı alalı 10 ayda 4 bin km binmişim 
Nee 10 ayda 4 bin mi. Hocam size dizel yasak olmasi lazim. Benim 2 ay oldu 3800 deyim. Daha bunun yillik izni gelmedi :)
Öyle vallaha ahmet hocam  ben dizel araba alırsam çarpılırım  s=yerlerde Anca evlendiğim zaman mesafe uzarsa dizel almayı düşünüyorum aslında  sözüm meclisten dışarı hiç sevmiyorum dizel aracı biraz sağır kalıyor üst devirlerde :(

Açokçası merak ediyorum., rodaj sonrası depo full lendikten sonra uzun yolda klima kapalı, camlar gerekmedikçe kapalı yada hafif aralık, teyp de kapalı, gündüz yolculukta farlar kapalı uled lerde kapalı olsun., 2 kişi 1 ufak çanta, 1 ufak bavul., 80-85km hız ve düz yolda cruise control ile, yokuş aşşağı aracı hızlandırmadan düşük devirde, yokuş yukarıda zorlamadan kararınca gitme senaryosu kurgulasak 1 depo ile 1000 km yapar mı? hadi hava sıcaklığıda 16-17 derece olsun.. :mad: deneyen oldu mu hiç..?

Açokçası merak ediyorum., rodaj sonrası depo full lendikten sonra uzun yolda klima kapalı, camlar gerekmedikçe kapalı yada hafif aralık, teyp de kapalı, gündüz yolculukta farlar kapalı uled lerde kapalı olsun., 2 kişi 1 ufak çanta, 1 ufak bavul., 80-85km hız ve düz yolda cruise control ile, yokuş aşşağı aracı hızlandırmadan düşük devirde, yokuş yukarıda zorlamadan kararınca gitme senaryosu kurgulasak 1 depo ile 1000 km yapar mı? hadi hava sıcaklığıda 16-17 derece olsun.. :mad: deneyen oldu mu hiç..?
Ben bu şartlar altında yapar, hatta çoğu araç yapar :)  Kısa mesafe de deneyen olmuştur belki ama bir depo için sanmıyorum, 1000km yol 80-85le de bitmez ki :D

Performanslı kullanımda 700km gibi bir yol yapıyor bir depoda

O zaman gelsin 1 depoluk tüketim verileri :)

ddc98d70d91ba29a789fd388a8d5df1b.jpg

Benzin almaya başlayınca menzil artmış öyle de çekmişim bir tane :)

905b7cd6c5c9904dbd57fa2859adad5f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben bu şartlar altında yapar, hatta çoğu araç yapar :)  Kısa mesafe de deneyen olmuştur belki ama bir depo için sanmıyorum, 1000km yol 80-85le de bitmez ki :D

Performanslı kullanımda 700km gibi bir yol yapıyor bir depoda
bitmez kesin orası dıoğru :D çoğu araç yapar dersen ozaman 1100 km ye çıkaralım yapar mı?  :000043-medium: alınca bir kere deneyip 1050 km.yi o zaman görürüm heralde 

performanslı bir kullanımda ortalama 150-160km hız ile 700km yapıyorsa çok iyi bence..

@MSE

Selam., daha almadığım için ekrana biraz yabancıyım :) ama 849 + 40 km.de daha yapar demiş öyle mi? koşullar ne durumdaydı kaç yolcu., klima açık-kapalı ve hız?

@MSE

Selam., daha almadığım için ekrana biraz yabancıyım :) ama 849 + 40 km.de daha yapar demiş öyle mi? koşullar ne durumdaydı kaç yolcu., klima açık-kapalı ve hız?
Evet hocam 849+40 km daha yapar diyor :)  Konya şehir içi trafiği, koşullar çok değişkendi kimi zaman -5 derece kimi zaman 25, 5 kişi bindiğimizde oldu yalnız gittiğimde, agresif/sakin karışık kullanım, ortalama hızım fotoda göründüğü üzere 29 km, genel ortalama da 5.8 litre olarak kayıtlara geçti.

bitmez kesin orası dıoğru :D çoğu araç yapar dersen ozaman 1100 km ye çıkaralım yapar mı?  :000043-medium: alınca bir kere deneyip 1050 km.yi o zaman görürüm heralde 

performanslı bir kullanımda ortalama 150-160km hız ile 700km yapıyorsa çok iyi bence..
Şehir dışı yolculukta katedilen yol ile menzil toplamının 1150 km'ye ulaştığını gördüğüm oldu ama hiç tek solukta 1000 km yol yapmadım mutlaka şehir içi trafiğine girdim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@MSE

Ovv hem de şehir içi muazzam değerler dostum.. gitgide daha çok seviyorum TSI motoru.. :mad:

Evet Hocam 130-190 arası kullanımla tek depoyla İstanbul'a gitmişti(670km) 

Geri
Üst Alt