Golf 1.4 TSI 122 PS Manuel Highline

Açokçası merak ediyorum., rodaj sonrası depo full lendikten sonra uzun yolda klima kapalı, camlar gerekmedikçe kapalı yada hafif aralık, teyp de kapalı, gündüz yolculukta farlar kapalı uled lerde kapalı olsun., 2 kişi 1 ufak çanta, 1 ufak bavul., 80-85km hız ve düz yolda cruise control ile, yokuş aşşağı aracı hızlandırmadan düşük devirde, yokuş yukarıda zorlamadan kararınca gitme senaryosu kurgulasak 1 depo ile 1000 km yapar mı? hadi hava sıcaklığıda 16-17 derece olsun.. :mad: deneyen oldu mu hiç..?
Hocam dediğiniz şartlarda ortalama 4.5-4.6 litre olacaktır. 50 litre üzerinden 1100 km civarı yol yapar. Ama o yol bitmez :D

@MSEOvv hem de şehir içi muazzam değerler dostum.. gitgide daha çok seviyorum TSI motoru.. :mad:
Sevilmeyecek gibi değil hocam. Şu sıralar ayağım kaşınmıyor değil :) bir gidişi var offf diyorum :) 150 ACT'miz olsa ne yapardık bilmem :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam dediğiniz şartlarda ortalama 4.5-4.6 litre olacaktır. 50 litre üzerinden 1100 km civarı yol yapar. Ama o yol bitmez :D
Yol bitmez valla haklısın :D ama ihtiyacığımız olduğunda hem bu kadar ekonomik olan., hem de gaza azıcık dokunuşumuzda homurdanmaya başlayarak karakterini birden değiştirip sinirli bir şekilde performans ustası olabilecek tam bir referans gösterebilecek motor TSI

Ayrıca kurguladığımız bu seneryoya göre Golf 'un deposunun ekstra 5 litre'de yedek deposu olduğu biliyoruz depo aslında 55 litre. Neredeyse ülkeyi bir baştan sonuna kadar dolaşak namussuz :D  

@MSE

ACT motor eğer geliştirilmeye devam edilirse şimdiden bile devrim niteliğinde olan bu motor Golf 8 ile birlikte bazı firmaların dizel motorlarını tarihe bile gömebilir :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Serkan Hocam;

Demek ki sakin ve dikkatli kullanımla 1.4 TSI ile 1.2 TSI verileri yakalabiliyor.

Tebrik ederim
Selamlar Murat hocam,

Bundan onceki aracimda 2,5 senede 7,6 litreyi rica minnet gordum.araci biliyorsunuz.

Bu arac sandigimdan daha cok sevindirecek yakit anlaminda beni.pedali oksarsaniz TSI da sizin cebinizi uzmez.

İlginize tesekkurler.

@Srknhocam bende 7.5 ten hic dusemiyorum nedendir cozemedim  biraz agresif kullaniyorum ondanmidir acaba

@EMRAH ATTS @fcsrn hocam dikkat ettiyseniz rodaj suresinde elde ettigim deger.yani agresif kullanilmazsa bu araclar 7 litrenin altina inebilir bence.ama tabiki girilen trafikde onemli.benim sabah neredeyse hic trafigim olmuyor.bununda bir etken olduğunu düşünüyorum.

@EMRAH ATTS @fcsrn hocam dikkat ettiyseniz rodaj suresinde elde ettigim deger.yani agresif kullanilmazsa bu araclar 7 litrenin altina inebilir bence.ama tabiki girilen trafikde onemli.benim sabah neredeyse hic trafigim olmuyor.bununda bir etken olduğunu düşünüyorum.
Ayağınıza hakim olduğunuz sürece tutumlu bir motor olmayı beceriyor TSI, ama sorun ayağıma hakim olmakta :D

Uzun yolda gördüğüm en düşük değer 6.0 :)

Ayağınıza hakim olduğunuz sürece tutumlu bir motor olmayı beceriyor TSI, ama sorun ayağıma hakim olmakta :D

Uzun yolda gördüğüm en düşük değer 6.0 :)
evet buna katılıyorum 100 km hızı gecmeyınce 5.4 lere de düştüm sorun bende :)

c3dcbb43903634392b24914b436daaeb.jpg

@MSE Yol yokuş yukarı mı düz mü Abi, tam belli olmuyor [emoji4] Birde anlık tüketim demi o 
Pozantı yolu Erencim anlık tüketimi gösteriyor. 130'a sabitledim çıktım yokuşları. Focus varken tedirgin olur yavaşlardım, Golf hiç tedirginlik vermedi.

f20f4f20ecf21235bb2c31ca5a1f21ea.jpg

Benim de Bursa - İzmir arası yakıt tüketimim. Klima hep açıktı, yolun yarısı hız sabitleyici ile kullandım. Genel olarak ortalama 110 ile gidildi. 130 üstüne çıkmadım.

Uzun yol genellikle 100 ile gidildi yol boyunca klima açıktı Malatya ilinin içinden geçildi.Değerler gayet iyi ?

P_20170814_134014_vHDR_On.jpg

Geri
Üst Alt