Kaza Geliyorum Demez

typhoons

Katılımcı Üye

İsim
A
Bütün hevesimle aracımı retrofit ve diğer eksiklerimi tamamlamış ve keyfini sürecekken kaza geliyorum demedi. Sağlık olsun diyelim aracımın kaskosu var. Aairbag tavan ön arka 4 ve şoför airbag kapı toplam 5 airbag açtı. Sol arka kapı çamurluk ve jant hasarlı altına bakamadık. Servise çektik aracı. Yarına dosyamız açılacak. Herşeyin hayırlısı diyorum sağlıklı kazasız günler.

Ekli dosyayı görüntüle 33194

Moderatör tarafında düzenlendi:
@bf417 trafik sigortasında muadil ya da çıkma yazan birçok şirket var. Policelerde yazıyor ben Jetta aracımla kazaya karismistim taksi kırmızıda geçip aracıma vurdu kusur %100 karşıdaydi sigortadan tamir yapıldı kaporta akşam degismede ama egzoz komple çıkma takıldı.

Upvote 0

@bf417 trafik sigortasında muadil ya da çıkma yazan birçok şirket var. Policelerde yazıyor ben Jetta aracımla kazaya karismistim taksi kırmızıda geçip aracıma vurdu kusur %100 karşıdaydi sigortadan tamir yapıldı kaporta akşam degismede ama egzoz komple çıkma takıldı.
Nasıl olur, sizce de çok saçma değil mi itiraz etmediniz mi adam geliyor arabanıza vuruyor %100 suçlu size çıkma parça takılıyor. 

Upvote 0
@bf417 maalesef itirazla olmuyor poliçede ne yazıyorsa o dur. Siz trafik sigortası policenize bakın özellikle ucuz olan policelerde dandik firmalarda muadil çıkma yazar. Benim başıma geldi biliyorum.

Upvote 0
@bf417 maalesef itirazla olmuyor poliçede ne yazıyorsa o dur. Siz trafik sigortası policenize bakın özellikle ucuz olan policelerde dandik firmalarda muadil çıkma yazar. Benim başıma geldi biliyorum.
Ben orijinal parçalı poliçe yaptırsam neye yarar karşı taraf suçlu olunca onun sigortası devreye girip benim hasarımı ödüyor. Bundan sonra duayı da farklı edelim allahım kaza bela gösterme gösterirsen de poliçesi orijinal olanla göster.

Bu mudur yani ?

Siz yazınca biraz araştırdım 2015 te torba yasayla mevzuata muadil parça ve çıkma parça takılabilmesi girmiş. 3 yaşından büyük araçlarda sigorta şirketinin muadil parça, bulunamazsa çıkma parça kullanma hakkı var.

Yorum yok.

Upvote 0
@bf417 ben policelerden çok anlamıyorum ama başa gelince nedir ne değildir öğrendik.

Upvote 0
@typhoons konuyu netleştirmek için soruyorum taksinin size çarptığı ve hatalı olduğu kazada kaporta vs parçalar orj ile değişti sadece egzoz mu çıkma takıldı?

Upvote 0
karşı tarafın % 100 kusurlu olduğu kazalarda benim bildiğim kadarıyla şöyle yapılabiliyor;

-siz hatasız olduğunuz için karşı tarafın sigortası karşılıyor ve aracınız 3 yaşından büyük ise evet orijinal parça sağlamıyor. Ancak siz kendi kaskonuzdan aracınızı orijinal yaptırabilir ve sizin kasko şirketiniz de karşı tarafın sigortasından rücu şeklinde ücretini alır. 

kendi sigortacınıza mutlaka sorun bence. Kaskonuz varsa aracınızı orijinal yaptırın 

Upvote 0
@bf417 egzoz çıkma takıldı. Çamurluk ve kapı boyanmisti. + Olarak birçok işçilik ve jant lastik porya vb.

Upvote 0
@murat28 benim yaşadığım kadarıyla kaskodan önce kazanın raporu bekleniyor kusur sonrası tamire karar veriliyor. Onunda Exper belirliyor sigortası kaskomu tamir yapacak diye.

Upvote 0

Geri
Üst Alt