Kaza Geliyorum Demez

typhoons

Katılımcı Üye

İsim
A
Bütün hevesimle aracımı retrofit ve diğer eksiklerimi tamamlamış ve keyfini sürecekken kaza geliyorum demedi. Sağlık olsun diyelim aracımın kaskosu var. Aairbag tavan ön arka 4 ve şoför airbag kapı toplam 5 airbag açtı. Sol arka kapı çamurluk ve jant hasarlı altına bakamadık. Servise çektik aracı. Yarına dosyamız açılacak. Herşeyin hayırlısı diyorum sağlıklı kazasız günler.

Ekli dosyayı görüntüle 33194

Moderatör tarafında düzenlendi:

2018 Manuel 1.0 tsi düşük kmli 150 155 bin civarı yazıyorlar dsg midline plusta sayıca çok az onlar da 170 civarı gidiyor.

sizin araç 20 ile 30 arası tahmini tramerle 135 e gider. Airbag açan araçlar malesef çok düşük gidiyor. 

55bin tramerli 100bini geçmiş birisi 150 yazmış piyasa o kadar karışık ki tutan tutanı hesabı.

Sizin yerinizde olsam kesinlikle satmam. Pazar otursun içinize sinmezse ondan sonra satarsınız. Aksi halde 135 e egea alırsınız.

Upvote 0
Servis sonrası karşılaştığım sorunları anlatayım arkadaşlar. 1. olarak gelin aracınız hazır dediler teslim almaya gittim. Kalite kontrolü yapıldı dediler hasar sorumlusuna 2 kez aracın akusunu kontrol edin dedim ve sonuç bakmamislar aracın yanına gittik tık akü basmıyor dediler. Hemen takviye yaptılar bende aracın akü sorunu var ve daha önce de söylemiştim dedim aracın 1 gün kalması lazım dediler aküyü şarja takıp ölçüp bictiler akü durumu iyi diyerek gönderdiler aracımı aldım geldim iş yerime.

Upvote 0
2. mevzu ise aracı aldığımda bagaj kapağında bir anormallik gördüm. Resimde görüldüğü gibi sağ taraf açık sol taraf çok yanaşık. İşin ilginç tarafı bagaj kapağında işlem yok. Tampon ve arka stoplar ile uğraşıp hallettirdim. Bagaj kapağından ayarlayalım dediler olmaz araç birde bagajı sökülmüş olmasın dedim başında bekledim. Aracımı yaptırdım ve start stopun çalışmadığını söyledim. Mekanikçi kontrol etti aküden dedi servisci danışmanlar kabul etmedi 2 gün daha kalması lazım sorun ne kontrol edeceğiz dediler bende tatile gideceğim için aracımı vermedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Son olarak bugün araç başına gittim kapılar açılmadı kumandadan. Sonra kilidi şoför kapısından manuel açıp anahtarı taktım tık bile yok. Servisi aradım serviste yol yardima yönlendirdi sonra müşteri hizmetleri döndü yol yardımı yapacak arkadasla konuştuk anlattım akü durumunu. Atladı geldi 3 saatte Mersin'den Anamur a makinesini taktı aküye baktı arızalı dedi. Yenisini taktı gitti. Adama üzüldüm 3 saatten 6 saat yolculuk gece gece kaza bela yapar diye. Servis e aracımı alırken tatile gidiyorum bakın bu akü arızalı değiştirin yolda kalacagim dedim ve dediğimde oldu.

Çıkan akü.

Ekli dosyayı görüntüle 35149

Upvote 0
@typhoons benim aracın aküsüde sözde garantiden değişti ama 280₺ işçilik aldılar. Akü 3 senelik efb+ idi akü 1 kere bitmişti sonra bir daha düzen tutmadı. Bu aküleri yanlışlıkla ömründen önce tamamen bitirirseniz iflah olmuyormuş.

Upvote 0
Tekrardan geçmiş olsun, doğuş biraz ayıp etmiş. Araç emanet etmeyi sevmiyorum, birde böyle şeyleri görünce iyice sinirim bozuluyor, Fiesta ile kaza yapıp başer e çektirdiğimde arabayı köşeye bir yere resmen atmışlardı, 3 gün sonra gittiğimde araç tozdan geçilmiyordu, iyi ki o araç perte çıktı

Upvote 0

@Musaaksoy teşekkür ederim sizede geçmiş olsun. Servisler hep aynı araç muameleyi yapıyor. İlk kaza yaptığımın ertesi gün araç kaza tutanakları evrak için servise gittim kaza yaptığımız darbe alan kapinin oradan içeri su almış çok yağmur yagiyordu ve araçlar dışarda duruyordu. Hasarciyi aradım kızdım aracımı içeri almalarını söyledim. Arka koltuk döşeme sırılsıklam olmuştu. Bizim araçlara verdiğimiz değerle servislerin verdikleri değer arasında dağlar kadar fark var maalesef.

Upvote 0

Geri
Üst Alt