Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

atmosferik motorlarla kıyaslayınca turbo dizeller çok keyifliydi, aynı zamanda az yakınca dizel çok sevildi, turbo benzinli motorlarda da yaygınlaşınca dizelin avantajı iyice azaldı. turbo benzinde sevmediğim tek nokta basınca tüketim katlanarak artıyor, dizelde daha insancıl :) aynı hacimde benzin ama size does matter :D

@Terms Ahmet hocam Baaakınız Özal 17 Nisan 93 te öldü.
Benim ÖSS sınavının olduğu gün yani,hatta sınav iptal olmuştu.Allahin verdiği canı onun izni olmadan başkası alamaaazz diye lafı vardır.semraninda papatyaları vardı ne oldu hepsi kayboldu.
ABD nin başımıza doladığı bı bela idi buda.Tahtalı köyde Mercedes kullansın yine.

@Terms Ahmet hocam Baaakınız Özal 17 Nisan 93 te öldü.
Benim ÖSS sınavının olduğu gün yani,hatta sınav iptal olmuştu.Allahin verdiği canı onun izni olmadan başkası alamaaazz diye lafı vardır.semraninda papatyaları vardı ne oldu hepsi kayboldu.
ABD nin başımıza doladığı bı bela idi buda.Tahtalı köyde Mercedes kullansın yine.

Hocam yanlış hatırlamıyorsam sınav iptal olmadı, sınava girdik diye hatırlıyorum. Mersin'de Tevfik Sırrı GÜR lisesinde girmiştim sınava

@Culture33 Yanlış hatırlıyorum o zaman çok ta iddaa etmeyeyim.Bayağı zaman geçmiş.Bende Edirne'de girdim sınava ve Edirne meslek yüksek okulu nu kazanmıştım.meslek lisesi mezunuyum zaten.

19.10.21 motorin 23 kuruş netleşti..

B
19.10.21 motorin 23 kuruş netleşti..
Benzin ?

Motorin lojistik de önemli tarımda her türlü ticari işletmelerde payı büyük motorin...

Gerçi benim ülkemde yatlara 3 liradan traktore 8 liradan satılıyordu bu motorin ne güzel... zenginin keyfini bozma fakirin emekçinin gözünü açtırma şükrettir polititikasi vardı değil mi...?

Tsi kullanıcısıyım motorine zam gerçekten anlam veremiyorum benzini geçti motorin. amaç ne ? Amaç çok belli çalışmayın millet kiratanelerinde kek var çay var ücretsiz mis daha ne olsun...

Hiçbirini yapma yan gel yat zaten para kazanmak hayal oldu spor olsun dıe çalışıyor millet hergün alim gücü elinden alınarak...

Dolarla maaş almıyoruz ya çok uzattım bende bide dolarla maaş alsak vay halimize böyle iyi yinede tl ile al dolarla harca... herhalde böyle si iyi yani öyle diyorlar :))))

B

Benzin ?

Motorin lojistik de önemli tarımda her türlü ticari işletmelerde payı büyük motorin...

Gerçi benim ülkemde yatlara 3 liradan traktore 8 liradan satılıyordu bu motorin ne güzel... zenginin keyfini bozma fakirin emekçinin gözünü açtırma şükrettir polititikasi vardı değil mi...?

Tsi kullanıcısıyım motorine zam gerçekten anlam veremiyorum benzini geçti motorin. amaç ne ? Amaç çok belli çalışmayın millet kiratanelerinde kek var çay var ücretsiz mis daha ne olsun...

Hiçbirini yapma yan gel yat zaten para kazanmak hayal oldu spor olsun dıe çalışıyor millet hergün alim gücü elinden alınarak...

Dolarla maaş almıyoruz ya çok uzattım bende bide dolarla maaş alsak vay halimize böyle iyi yinede tl ile al dolarla harca... herhalde böyle si iyi yani öyle diyorlar :))))
Cebindeki telefonu çıkar!!!

@Mmt0634 Akdeniz ülkelerinde Motorin Benzinden daha pahalı.
Aslında Türkiye'de de öyle çünkü işlenmesi ve elde edilmesi daha zor.
Aynı miktarda ham petrolden benzin daha fazla çıkıyor motorin daha az.

Ama ne varki Türkiyede Benzinin ötvsi motorinden %40-45 daha fazla

Motorinin Avrupa da pahalı olmasının nedeni çevre dostu olmadığı için olup insanları benzine yönlendirmek. 2030 itibari ile çöpü Avrupa ülkesi zaten kullanmayacak yapılan anlaşmalar ile. Ancak buna sanırım ağır vasıta araçları katılmayacak.

Cebindeki telefonu çıkar!!!
Bizde birbirimize cebimizdeki ni soralım not 2 kullanıyorum sıfır aldım 10 yıl önce işimi görüyor... not 4 işletim sistemi kurdum içine gayet güncel... çıkarttım ne oldu onu anlamadım ?

Abi bu yatlara otv siz veriyorlar ya o nasıl oluyor yani traktor motorini ile yat motoroni arasında işletme farkı mi var arada çok fiyat farkı varda

Bizde birbirimize cebimizdeki ni soralım not 2 kullanıyorum sıfır aldım 10 yıl önce işimi görüyor... not 4 işletim sistemi kurdum içine gayet güncel... çıkarttım ne oldu onu anlamadım ?

Abi bu yatlara otv siz veriyorlar ya o nasıl oluyor yani traktor motorini ile yat motoroni arasında işletme farkı mi var arada çok fiyat farkı varda

Hocam sosyal medyadaki sokak röportajlarında dayılar ülkedeki ekonomik gerçekler yüzlerine vurulunca "herkes zengin, cebinde 5binlik telefon taşıyorsun, telefonunu çıkar" diye bi savunma geliştirdi. @Alpyaman arkadaşımız da ona nazire yapmış, size demiyor yani :)

Geri
Üst Alt