DOD Fiyatlari

Golf 7'lerin fiyati düsmez cünkü assagidan baski var, corsa-micra gibi B segment araclarin sifiri 150 bin bandina cikmis

Yeni golf 250-300 bandinda olmaz, satamaz ama 200-250 olur

Ben Golf 8'in tutacagini hic ama hic zannetmiyorum, bence tarihi bir facia olacak VW icin, cok elektonik oldugu icin geri cagirmalarda cok olur

Mayis 2019'da 143 bine aldigim golfü suan 160 bine versem havada kaparlar, golften kim zarar etmis, cok nadirdir, o yüzden kafaya takmayin

@krym fiyatın düşmesi yükselmesi hakkında söylemek istediğim aslında şu; misal 2019 highline golf bayide 185 aralık başında siz 160 a 2017 bir golf aldınız aradaki fark 25 bin.

bu aracı 2020 de 25 bin verip bayiden sıfır km araç alabilecekmiyiz? Yanı marj açılacak mı onu merak ediyorum yoksa mesele 160 a alıp 180 e satmak değil, fiyatın rakam olarak yükselmesine takılmamak lazım.

@Serkanasn  Ben sadece kendi fiyat tahminlerimi yazdim, makas tabiki olacak, sonucta son tüketiciyiz, mal kullandikca deger kaybeder ama istisna olarak, vergi indiriminden araba alanlar enflasyon ve faizden daha cok kar ettiler, yani reel olarak kar ettiler. Misal 143 bin lira 6 ayda nekadar faiz getirir, 17 bin lira getirmez, ben bu kadar para kazandim arti olarakta arabaya bedava bindim :) (Bu yazdiklarim yeni araba almama sartiyla gecerlidir)

Yeni Golf Almanya'da 44 bin euro olarak gösterilmiş.Hadi bize biraz daha ucuza gelsin. Üstüne vergiler gelecek daha.Çok fena bir fiyat göreceğiz karşımızda.

Öyle 250 bin altını hayal etmiyorum ben.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Online fiyatlar gercek degil, detayli bilgileri su baslikta verdim:

https://youtu.be/2RXiazMj5Mg

Burada gencler inceleyip fiyatini cekmisler.Hadi araba 35 bin olsun.Ustune vergisi gelsin.Yine 250 altina ihtimal yok.

44bin yuro olarak gösterilen araçta yok yok yalnız. ülkemizde standart highline-elegance larda olmayan donanımlar dahi var. lane assist acc discover pro (wifi app connect) led matrix farlar

@krym golfün büyüsü bir başka bazı kesimler için, a3-a4-a5-tt yerine hatta onlardan daha fazla verip golf alacak adam sayısı hiç azımsanmayacak kadar yüksek.

Bilerek araba satmıyorlar, bilerek ikinci ele yüklenip ordan kar peşindeler lafları bana hiç mantıklı gelmiyor. Bursa üretimi araçlar bile piyasa da yok demek gerçekten düşündürücü. Küçük esnaf değil bu firmalar :).

Öncelikle bir araba fabrikası günlük siparişe göre çalışmaz. 6 ay öncesinden sipariş alınır buna göre üretim planlanır. 2018 ve 2019 daki çalkantıdan dolayı hiç kimse riske girip eskisi gibi fazla sipariş geçmedi, bayi tanıdıkları olanda bilir tüm satış hedefleri düşürülmüştü. Bu sebeple yıl sonunda gelen zorunlu faiz indirimi ve kampanyalar sonucu araç kalmadı. Bursadaki fabrikadan bakkal mantığıyla gidip araba alıp, showrooma koyup satamazsınız :)

Tüm bu olayların sonucunda hem sıfır araba kalmaması hem de giderek tırmanan fiyatlardan dolayı insanlar son bi gayretle araçlarını yenileme peşine düştü. 2018 sonrası mevzuları görenler bu yükselişi bekliyordu.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Merhaba arkadaşlar,

2019 model midline plus aracımda ışık ve görüş paketi olup 3.330 km de. Aracı ortalama kaça koymalıyım sizce? Temmuz çıkışlı.

30 HAZİRAN (Ötv indirimin son günü)

TDI /HİGH/SUNROOF/GERİGÖRÜS dsg 

Bu aracı ÖTV indirimiyle birlikte alan 

170 bin net fiyata aldı.( @Ender hocanın arkadaşı aldı doğrular kendisi ? 30 haziranda buraya yazmıştı)

Temmuz / Ağustos 

185-188 fiyatlardan satıldı

Eylül / Ekim 

188-192

Kasım ve Aralık

198 i gördü ve araçlar bitti

Şimdi sarı site ilanları?

Haziranda 170 e al 

Şimdi 210 iste!!

Aralıkta 198 e al 

Şimdi 225-230  iste

Durum bu !

Bu iş danışıklı dövüş !  

Doğuş/ alsat 2. El sektörü ,,, beraber yürüyorlar bu yollarda !!!

@Savatage 50.000 TL 12 ay 0 faizi de unutmayalım, 50 bin TL ayı peşin vermek yerine mevduata yatıranlar bir 12-13 ye ordan alıyor 12 ayda, yani demem o ki 158 e geliyor TDI dsg highline araç şimdi 220 ye versen 62.000 kar eder ki 8-10 araç alan galericiler Boğaz’da bir yalı alacak kadar parayı kenara koymuş demektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt