Jump to content

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar, 2.el pazari malum fiyatlar acayip bir hal aldi, arabami degistrimeyi düsündügüm icin piyasa arastirmasi yapiyorum belli bir süredir, DOD gibi kurumsal bir firmada fiyatlari bu kadar yukari cekince benimde kafam karisti, fiyatlar hakkinda yorumlarinizi bekliyorum

Ekran Resmi 2019-12-24 20.57.16.png

Ekran Resmi 2019-12-24 20.57.02.png

Srknzgn bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, krym yazdı:

Merhaba arkadaslar, 2.el pazari malum fiyatlar acayip bir hal aldi, arabami degistrimeyi düsündügüm icin piyasa arastirmasi yapiyorum belli bir süredir, DOD gibi kurumsal bir firmada fiyatlari bu kadar yukari cekince benimde kafam karisti, fiyatlar hakkinda yorumlarinizi bekliyorum

Ekran Resmi 2019-12-24 20.57.16.png

Ekran Resmi 2019-12-24 20.57.02.png

Yuh oha çüş 

krym bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben arabam icin 152 bin lira istiyordum, benim arabanin camtavnsizi ilk fotodaki arac, 179500 lira, rengi bile ayni, sadece camtavan eksik, simdi ben kaca satayim?

tarihinde krym tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim de aracım 2018 1.0 DSG COMFORTLİNE cam tavanlı sürüş konfor paketli. Arabayı elden çıkarmayı düşünüyordum fiyatları görünce çok şaşırdım.Aracı satacak belli bir değer oluşturamadım. Nerelere ulaştı ve gidecek akıl alır gibi değil.. 

krym ve Wyt23 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şuan Dod'un 2019 model 4-5bin km'deki araçlara yazdığı fiyatlar geçen ay sıfır sattığı fiyatlardı. 2019 model satışlarının bitmesi en çok bayilere/galerilere yaradı. Bir anda ellerindeki 2.el araçlar değerlendi ve şu zamana kadar hiç 2.el satmaya girişmeyen bayilerin bile her marka ve model 2.el araç alımı yaptığını görüyoruz.

Srknzgn bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@AhmetCakmak burdan şunu anlayabilirmiyiz, bilerek araç getirmeyip ucuza kapattıkları ikinciel araçları satıyorlar diyebilirmiyiz.

sifiri verirken ikincieli öldüm fiyatına al sonra araç getirmeyip ikincieli sıfırdan yüksek fiyata sat.

o değilde 1250 km de olan araç neden satılır?

Satılıp ne alınır?

tarihinde Serkanasn tarafından düzenlendi
AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Serkanasn yazdı:

@AhmetCakmak burdan şunu anlayabilirmiyiz, bilerek araç getirmeyip ucuza kapattıkları ikinciel araçları satıyorlar diyebilirmiyiz.

sifiri verirken ikincieli öldüm fiyatına al sonra araç getirmeyip ikincieli sıfırdan yüksek fiyata sat.

o değilde 1250 km de olan araç neden satılır?

Satılıp ne alınır?

Bilerek araç getirmeme kısmı gerçekten soru işareti. Dediğiniz gibi 5 bin km bile yapmamış bir sürü 2019 model araç satışta. Geçen ay -bir nevi şansa- sıfır araba alıp belki de zarar mı edeceğim diye insanlar düşünürken üstünden 1 ay bile geçmeden araçları %10 %20 değerlendi gibi oldu.

Bu durumda bayiler/distribütörler insanlara yıl sonuna araç kalmayacağını satış rakamlarından öngörmüştür fakat bilerek mi kimseye şu kadar kaldı denilmedi, yoksa işler mi değişti?

Benim senaryolar bu şekilde. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@krym acaba öyle mi yoksa ötv döneminde birileri ne yap et bir golf passat kap iyi prim yapacak falan mı dedi?

ötv indiriminin olduğu haziran ayının son günü 161.000 TL rakama 1.5 tsi Highline veriyorlardı cam tavan app connect geri görüş vs opsiyonlarla, o gün alıp(alıcılar da önemli şirketler ile bağlarını araştırmak lazım)bugün satanlar kimler bir bakmak lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Serkanasn öyle, yakin bir tanidigimin basina geldi, isten cikti, krediyi ödiyemedi, arabasida hacizli vdf krediden dolayi, mecbur dod'a satti, vdf kredili aracinizi satacaksaniz, ya bir yerlerden borc bulacaksiniz yada ölü fiyatina dod'a vereceksiniz, tam tefecilik

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@sayyad

bu tezgahı düzenleyenlerin yardımcısı olmasın !!!  

ne demek ya ?  Bursa üretim araçlarda bile sıfır yok .....showroomlarına gidiyorsun . içerde  60 tane 2. el araç var.... kimbilir 6 ay önce , hatta geçen yıl kaçtan topladılar piyasadan...

sıfır araba ithalatını / üretimini durdurup  2. elciliğe soyunan otomotiv sektörüne bu tiyoyu kim verdiyse aferin ona.....

krym ve sayyad bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...