Jump to content

Recommended Posts

14 dakika önce, krym yazdı:

@Serkanasn öyle olmaz, firsat maliyeti nedir? (opportunity cost nedir) bunu bilmek lazim, ülkede finansal okur yazarlik malesef felaket durumda, o maasin faizi geliri ne olacak pekala? taksiti ödeyince, para eksiliyor, o paranin faiz  gelirinden mahrum oluyor, bir yandan faiz geliri elde ederken bir yandanda maasin faiz gelirinden feragat ediyor>>

Ögrenmenin yasi yok, suradan okumaya basla, önemli bir konu, özellikle ticaretle ugrasiyorsan: https://iktisatnedir.com/tag/opportunity-cost/

Fakülte de iktisat ve maliye dersi vermişliğim mevcut lakin bu forumda her konuda olduğu gibi iktisat konularında da sizin gibi ordinaryüs profesörler olduğu için ben şu dersleri bi tekrar edeyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@krym okuma yazmayı da 10 dakika önce ögrendim, allah razı olsun siz olmasanız nasıl sökerdim okuma yazmayı🤣🤣

yaşa varol, bu arada viyana üniversitesinin adını ilk defa duydum, Viyana ne ki üniversitesi ne olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Serkanasn hahahaha iktisat hocasi, yas kac? 18-20? ergenligi atlatta gel, ders vermis birde

Viyana universitesi bu ülkenin universitelerinin ilk 500'e giremedigi yerde (hani sen iktisat hocasisin ya, senin okutugun uniler) sürekli ilk 100'de

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

5-6bin lira bile faiz geliri yok, cünkü dogus oto faiz masrafini araba fiyatlarina ekleyip öyle satis yapmisti, bosuna tartistik. Faiz masrafinin fiyatlara bastan yansitilmasi daha önce baska bir baslikta acilklanmisti

SCC bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, pc_pirate yazdı:

O paraya 1.0 comfortline düşman başına hocam. :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Serkanasn yazdı:

@typhoons 201 bin TL 1.5 tsi highline cam tavan+kış paketi+CarPlay+kamera olarak fiyat aldım vw bayisinden.

210 bin rakamına bu aracı satabileceklerini düşünmeleri satma ihtimallerinden daha enteresan.

Tamamen piyasayı yükseltmek allak bullak etmek için yapılan fiyatlamalar.

2018 midline plus var bende 110-115 arası fiyatlarda highline arasında 95 bin fark ne bileyim inanılmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, pc_pirate yazdı:

Hocam o paraya ayni aracin camtavanli-tungsten grisini isteyene satayim, tek farki 4200km'de :) 2019 mayis cikisli

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Highline sattıklara rakamları Comfortline araçlara yazıyorlar ben artık bu durumu anlamıyorum ve iyi niyetli de bulmuyorum.

1-2 ayda ne değişti de bu fiyatlar yükseldi ve halen orantısız şekilde yükselmeye devam ediyor?

https://www.dod.com.tr/arac-detay/VOLKSWAGEN/GOLF/205500041

image.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@AhmetCakmak Hocam isin ilginc kismi, bu araclari satiyorlar.

Birde suan sari sitede 1.5tsi enflasyonu var, bu motordan 50'den fazla sifir km satilik arac var, dogus oto bu arabalarin hepsini mi galericilere verdi? Ben gecen sene 1.0tsi alirken 1.5'e baktigimda araca yoktu, tutlmadi cok getirmiyoruz demislerdi

AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, krym yazdı:

@AhmetCakmak Hocam isin ilginc kismi, bu araclari satiyorlar.

Birde suan sari sitede 1.5tsi enflasyonu var, bu motordan 50'den fazla sifir km satilik arac var, dogus oto bu arabalarin hepsini mi galericilere verdi? Ben gecen sene 1.0tsi alirken 1.5'e baktigimda araca yoktu, tutlmadi cok getirmiyoruz demislerdi

Ben doğuşun galericiler ile parelel çalıştığını düşünüyorum.. 

AhmetCakmak, Unclaimed, Srknzgn ve 2 diğer bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kasım ayında makyajsız tdı dsg comfortları 170-180e verdiler. Şuan ikinci eli 230.000. Çoğu araçta fiyatlar böyle.

Kur son 4-5 aydır çok oynak değil, böyle bi fiyat politikası olamaz. Kur yüksek desen yeni giren makyajlı passatları ne fiyatlara verdiler gördük.Çok ilginç bir senaryo izliyoruz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...