Golf piyasasının inanılmaz değişimi ..

Bayilerde 0 araç kalmadı yada bayiler bilerek stokkarı bekletiyorlar yılbaşından sonraya. Hurda indirimi kalkcak bide üstüne ötv de artış bekleniyor. Bide şu aralar dövizde artış yukarıya doğru. Bunları tahmin edenler kredilerinden düşmesinden dolayı 0 araç satışı hızlandı 2 aylık süreçte. Ama hiçbir bayide araç yok. Bundan 3 ay önce sıfır 1.0 tsi golfü 110 binliraya bırakıyorlardı. Şimdi liste fiyatı olan 158 binliradan bile araç bulunamıyor. Bu iki aylık süteçte çok hızlı artış yaşadı piyasa. Benim 2017 1.0 tsi midline plus manual aracım 2 ay önce 92 binlira civarındaydı biniciye satış fiyatı. Şuan 107 binlira cıvarında. Sadece 2 ayda 15 binlira artış yaşadı. Yılbaşından sonraki artışı tahmin bile edemiyorum. 1 yıl önceye göre baktığımda sürekli takip ederim piyasayı. Her ay 1000 tl artıyordu piyasası. Ama 2 ayda 15.000 tl artış beni çok şaşırttı. Piyasa hiçbir zaman düşmez bunu biliyoruz ama bu kadar hızlı artış hiç normal bir durum değil. Bu hızla artış devam ederse araç bulmadan araba satmaya korkar olcak millet. 1 ay bile aravımızı sattıktan sonra araç bulamazsak zarar ediyoruz direk. Takipteyiz bakalım piyasa nerelere gitcek yılbaşından sonra. 
Aracıma bir iki hafta önce forumdan biri talip olmuştu iyi ki almamış 😂😂 alsaydı şuan ağlıyor olurdum 😀 sattığım fiyata kazalı cam tavansız bile alınamıyor . Umarım araba almıştır okuyorsa selamlar 

Bayilerde piyasa da araba kalmadı. İkinci el golflerin fiyatı uçtu. 4 ay önce 50 bin sıfır faizli 150 bine  aldığımız 1.6 tdi dsg cam tavan golf 179dan 2 gün önce  satıldı. 4500 km deydi.

@mbonat Aynen 😂 Akşam konusu açıldı şu kadar olmuş fiyatlar falan.Hatun dedi yine benim sözümü dinledin hadi iyisin😇Evet kadinlar her zaman hakli🤓🤓🤓

Hocam araba alacaksanız sabah satıp akşam alacaksınız ben öyle yaptım mesela kuga deli gibi reklam var mesela bayi bana stok ekranını gösterdi 13 tane Türkiye de stok vardı neye hizmet gün aşırı reklam veriyorlar anlamış değilim 

@rizalion 

Aracınızın piyasası şu an 107 tam isabet ....km 30-40 arası ise tabi ?

2017 1.0 TSI midline manuel!!! İçin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hepimizin araçları 2. Elde değerlendi fakat bugün aracımızı değiştirmeye kalksak üste vereceğimiz para çok daha arttı. Elinde araç olan bazı insanlar aracımın değeri artıyor diye seviniyor fakat alım gücü ciddi derecede düşüyor. Bunun farkına varabilmek ümidiyle... 

2016 da 89000 tl ye aldığım 2016 1.2 TSI DSG comfortline aracımı 120000 tl ye sattım, 1 ay önce

2017 1.0 TSI manuel hatasız aracımı 116000 tl ye aldım, 18000 km de....şu an 130 civarı piyasası var, şaşırıyorum

Arkadaşlar biraz siyasi olacak ama simit satıyorum diyerek ticaret yapanların imdadina bankalar yetişiyor...Haliyle borçları varsa eğer 🤓Bizlere yükleniyor.E tabiki normal olarak alin teriyle kazanip aldigimiz üstünde bir ton OTV ödediğimiz araçların değerlenmesi kadar bormal birsey olabilrmi😇😇😇

Polo fiyatları olmuş 80-90  binlira 110 bin yazanlar var 2013-2014-2015 polo ya golf düşünemiyorum ama acayip bi artış var sarı sitede

hadi Golf 7 artık üretilmiyor veya Doğuş oto sene başında planlamasını düşük satışa göre yapıp sipariş az geçtiği için elinde araç yok.

Peki Renault aylardır Bursa'da binlerce yeni Clio üretip Avrupaya gönderirken Türkiye'de neden satmıyor, hatta lansmanının bile yapmıyor??

Ocak ve şubatta yuzde5 lik iki parti zam gelecegi konusuluyor.. Tdi motorun artik uretilmemesi tdi piyasasini inanilmaz costurdu. Tabi diger modellerden ister istemez bundan etkilendi. En son nedende ülkedeki ekonomik gidisat. Euro nun en dip fiyati 6.35 oldu asagisina dusmuyo..

Acikcasi ben fiyatlarin dusecegini dusunmuyorum. Eger bir sey satilacaksa max 2-3 gun icinde yerine yenisi konulmali. Yoksa zarar yazar bu ulkede. 

İsteseler bayilerde Tetris / street fighter /pup G oynayarak 10 yıl araç satmadan beklerler... 

Faiz güzel şey ....

Valla benim de kallavi param olsa bende faizini yerdimm..ne çalışıcam

Otomotiv sektörü zor durumda deniyordu?

Adamlar uyku modunda bayilerde bekliyor...

Morallere baktım hepsinin iyi.

İşten çıkartma yok!

Halk sektörü biter ...

Otomotive yine bişey olmaz

@Savatage

@rizalion 

Aracınızın piyasası şu an 107 tam isabet ....km 30-40 arası ise tabi ?

2017 1.0 TSI midline manuel!!! İçin
Biraz önce sahibndene baktım tekrar fiyat bi kaç gün önce baktığıma göre yine yükselmiş. Benim araç 46.000 km de boyasız. 2017 midline plus manuel golf 7,5 . Şimdi baktim emsallerinin fiyatları en düşük boyasız 107.500 tl ile 116.000 tl arası fiyat istiyorlar. Nerelere gidiyor bu fiyatlar bilemedim. Günlük artmaya başladı artık. Takip edemez oldum.

geçen akşam haberlerde izledim. araba pazarında röportaj yapıyorlardı, satıcılar ikinci el araç yetiştiremiyoruz satışlar çok iyi diyorlardı. galericiler gelen araba aynı gün gidiyor diyor

Geri
Üst Alt