Kalorifer kapalı olmasına rağmen gelen sıcak hava

alpercck

Üye
İsim
Alper
Merhaba Arkadaşlar.

Golf 7 aracımda, klima kapalı durumda, kalorifer kapalı durumda olmasına rağmen, yokuş çıktığımda sıkışık trafikte ilerlediğimde, motoru biraz zorladığım durumlarda havalandırmadan içeri sıcak hava verdiğini fark etmeye başladım. Bunun sebebi nedir bir arıza mıdır? yoksa motor soğuması için herkeste olan bir durum mudur?

Aircare aktif edince fan sesinde de değişim oluyor

9726b6145a2cd26233caf818f34b05bd.jpg

15a8014ae2ca5eb53b73e7f738d66dac.jpg

955b20b64fefe572d572be8fa70b6175.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
Benim aracım 2017 şase golf 7 klima menüsünde aircare özelliği mevcut bildiğim tüm golf 7 modellerinde de var @forzaGilles
Bunu bilmiyordum., benimki 2016 şasi., demek ki 2017 şasi ile gelmiş., sizdeki pure air climatronic olarak mı geçiyor air care mi yazıyor.? Önceleri pure air idi, sonra air care yaptılar diye hatırlıyorum..

Upvote 0
bende 2016 golf HL vardı, onda vardı ama.
Birçok sitede yenilenen golf ün özellikleri arasında 'air care climatronic' olarak gözükmekte. 

Acaba 2017 ve sonrası aracında air care olan arkadaşların fabrikadan gelen polen filtrelerinin parça kodları nedir? Alerjen özellikli filtre olmalı ki sistem çalışsın..

Upvote 0
@alpercck Aynı durum bende de var sordum servise hiçbir sıkıntı yok dedi kilimanın hava ayarını tamamen kapat gelmiyor motorum sıcaklığından bahsediyorsunuz normal yani 😉

Upvote 0
Birçok sitede yenilenen golf ün özellikleri arasında 'air care climatronic' olarak gözükmekte. 

Acaba 2017 ve sonrası aracında air care olan arkadaşların fabrikadan gelen polen filtrelerinin parça kodları nedir? Alerjen özellikli filtre olmalı ki sistem çalışsın..
pek bi bilgim yok filtre konusunda ama bu konu üzerine 2015 comfortline passat a da baktım onda da var. üretim bantlarına göre mi değişiyor napıyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt