Jump to content

alpercck

Üye
 • İçerik sayısı

  85
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Bilgiler

 • İsim
  Alper
 • Yaşadığım Yer
  İstanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. @emrdmrc hocam bu kadar kısa zamanda kavrama değiştiriyorsa insanlar, oldu olacak bakım periyoduna eklesinler. 30 binde bir değiştirelim. Ben golfe göre çok daha kalitesiz parçalara sahip yarı otomatik Fiat Punto kullanıyordum. 110 binde kavrama değişti ilk defa, şu an kardeşim o aracı kullanmaya devam ediyor neredeyse 200 binlere geldi araç ikinci kavrama değişimini halen istemedi. Bu km ler özellikle zorlanmamış araçlar için çok erken, demekki bu yüzden bu durumları iyi niyet garantisine sokuyorlar yoksa insanlar isyan eder bu duruma. Şikayet siteleri dolar taşar şikayetlerle.
 2. @MertHaktan Araç zaten alındığından beri servis bakımlı ama 65.000 kavrama için çok erken gibi geldi bana. Aracı çok zorlayan biri de değilim sakin kullanırım. Trafik olduğunda tam fren yaparım yarım kavrama yapmamaya özen gösteririm. Çok dur kalk trafikte manuele alırım. Aracı park ederken önce n ye alır sonra el frenini çeker, tekrar frene basıp P ye alırım. Kavramayı korumak için bu kadar özen göstermeme rağmen sorun kavramadaysa çok enteresan.
 3. Merhaba arkadaşlar. Nadirende olsa son zamanlarda trafikte durup hafif gaz ile 1. Viteste bazen sanki araç boştayken gaza basmışım gibi devir yükselmesi durumu var. Araç boştayken gibi dememin sebebi devir artıyor ama araç hızlanmıyor, sonra 2. Vitese geçiyor. Araçta geri vites, 2. Viteste sarsıntı gibi durumlar pek yok o yüzden DSG den midir pek emin olamadım. Sorun gaz kelebeği olabilir mi? Sizin düşünceleriniz nelerdir. Bu arada araç 2016 model 1.2 DSG 65000 de
 4. alpercck

  KAR YAĞDI 10 METRE :)

  @AliAkg ben özellikle kediler için. Araç kilitleme ve açılışta sesli onay korna çalma özelliğini açık tutuyorum.
 5. Merhaba, Aynı sorun benimde iki kez başıma geldi start stop kapanması, egzos işareti ve titreşimli çalışma. 60.000 bakımına çok yaklaştığımda bu durum ortaya çıktı. Tahminim bujilerdi. Bujiler değişti bakımda ve üzerinden 3-4 ay geçti. Şu an aralıktayız sorun tekrar etmedi. Bujilerinizin değişim zamanı gelmiş olabilir mi?
 6. alpercck

  Güncel Bakım Masrafları

  @snr1905 Fiyatlar normal. Bujiler değişmese 1000TL civarı bir fiyat tutuyor. Bujilerin fiyatı 500TL ye yakın. Dışarda taktırayım bujileri deseniz. 500 değilde 450 ye taktırırsınız. Döviz sebebi ile bujilerin direk parça fiyatı pahalı. Serviste bujileri takmak için ekstra ücrette almıyor. Bakım işçiliği içinde değişimi yapıyor, 1-2 ay önce 60.000 bakımı yaptırdım ordan biliyorum.
 7. DSG araçlarda auto holdu mutlaka kullanın. Çünkü araç auto hold aktif iken aracı kavramadan kesiyor ve kavramanın ömrüne büyük katkısı var. Diğer türlü auto hold devrede değil iken start stop ta aktif değilse araç kavramada bekliyor. Manuel araç gibi düşünürseniz aslında ayağınız debriyaja basılı bekliyorsunuz, auto hold kapalı iken.
 8. Merhaba Arkadaşlar. Kızım Duru 9 aylık oldu ve maalesef yeni eğlencesi araçla seyahat ederken bebek koltuğundan aracın kapı açma mandalına ulaşıp onu açmaya çalışmak. Ön taraftan camları kilitleyebiliyoruz ve açmasını engelleyebiliyoruz ama kapılar ile ilgili bir çözüm aramaktayım. 1-Size iki konu danışacağım. Araç belli bir hıza ulaştığında, otomatik olarak kapıları içerden açmamızı engelleyen bir sistem var mı? Yani 40-50 ile giderken aracın kapısını açmaya çalışsam beni engeller mi açmama izin verir mi? 2-Park halinde veya çok düşük 5-10 km gibi hızlarda aracın kapılarının iç
 9. alpercck

  BUYRUN BAKALIM DEĞER KAYBI MEVZUU :)

  Sanırım Mevzuat değişmiş. Benim park halindeki aracımın sol ön çamurluğuna bir kamyonet sürtmüş ve 500TL ödenen hasar kaydı için 1400 küsür tl Değer kaybı almıştım ve bunu sadece karşı sigorta şirketine dilekçe ile başvurarak almıştım. 2019 kasım ayı idi diye hatırlıyorum bu durum olduğu zaman. Araç 2016 model ve 45000 km civarında idi. Tabi karşı sigorta şirketi allianz idi belki bununda bir etkisi olabilir.
 10. alpercck

  Güncel Bakım Masrafları

  Servise fiyat sorduğumda disk ile birlikte bijon göbeği değişimi olur 450 tl civarı bir fiyatı var dedi. Dediğiniz gibi bijon civatası, şifreli bijon civatası işçilik derken, Serviste fiyat 600-700tl leri bulur gibi geliyor. Bir lastikçinin hatası nelere mal oluyor gerçekten. Ayrıca sizin söylediğiniz şekilde bijon civatalarıda değişmeli ise kafamda başka sorular oluşmaya başladı. Çünkü ben aracı verdiğimde ön tekerler ile arkaları yer değiştirilmesini istemiştim. Bu sebeple zaten bu sorunu görebildiler. Umarım sol arkadaki civataları sol öne takmamışlardır.
 11. alpercck

  Güncel Bakım Masrafları

  @Culture33 Evet normalde dediğiniz gibi olması lazım. Bir servis başka birşey söylerken diğeri başka şekilde davranıyor. Edirnede Mercan yetkili servisi ücretsiz yapıyoruz demiş idi zamanım yoktu, İstanbul avek işçilik almam %10 parçada indirim yaparım diyor. Doğuşu aradım ücretsiz değişim yapıyorduk doğrudur ama artık yapmıyoruz dedi. Çok garip gerçekten.
 12. alpercck

  Güncel Bakım Masrafları

  @forzaGilles cevabınız için teşekkür ederim. Peki bu göbeği orjinal olarak dışardan bulabilir miyim? Yoksa servisten mi temin etmem gerekli?
 13. alpercck

  Güncel Bakım Masrafları

  Merhaba arkadaşlar Bugün 60.000 bakımını yaptırdım. Bujiler ve yağ değişimi yapıldı. Aracı P konumunda terkedin uyarısını servise bildirdim, bildirmez olaydım araç bir gün bekledi üzerine en fazla %10 indirim yapabiliriz dendi. Bende ek iş emrini istedim ve durumu doğuşa şikayet edeceğim. Ayrıca kafama takılan iki durumu size bildirmek istedim. Birincisi sol arka tekerin bir bijonu yalama olmuş. Ama bijon değil göbekte sorun var ve tornaya vermek gerekli dediler. 200 tl üzeri bir ücret tutar dediler. Konuyu bir arkadaşımla görüştüm bu torna işi maksimum 100 tutar ama sağlıklı olmaz en iyisi o
 14. alpercck

  Güncel Bakım Masrafları

  @Mmt0634 çalışıyor herhangi bir sıkıntı yok. Bilgi için teşekkür ederim.
 15. alpercck

  Güncel Bakım Masrafları

  Bu akü kodlama tam olarak ne oluyor. Benim aracı aldığım kişide ben almadan 1 ay önce dışarıdan varta efb akü taktırmış. Büyük ihtimalle servisteki fiyat yüksek geldi. Kodlama yapılmadan akü devreye girmiyor değil mi? Yani ben şu an kodlanmamış akü ile aracı kullanıyor olamam.
×
×
 • Yeni Oluştur...